bugün

en başta maneviyat eksikliği yada hiç olmayışı ! buna müteakip şükürsüzlük, aç gözlülük , bencillik , dik kafalılık , tahammülsüzlük , amaçların niyetlerin farklı olması .

bunlar kişiyi sadece evlilik konusunda değil her konuda mutsuz eder evlilik ne ki !
evliliklerin artık mantıktan çok maddiyata ve "heyecan" arayışına kaymasındandır. maddi olarak rahat edebileceği insanları tercih ediyor diğer insanlar. kalanları da heyecan arıyorlar ya.. anlaşabilecekleri mutlu olabilecekleri insanları sıkıcı buluyorlar. işte o maddiyatın da heyecanında ömrü en fazla 1 sene sürüyor. içerisinde mantık olmayan hiçbir evlilik yürümez yıkılmaya mahkumdur.

oturup konuşabileceği, derdini anlatabileceği, hayatın yükünü birlikte taşıyabileceği, koruyup kollayacak, sadık kalacak, gerçekten sevecek değer verecek, derdine dert katmayan aksine derdine derman olmaya çalışan insanı tercih etmeyen insanlar bu kuruma girince bu kurumun kolonlarının çatırdaması için illa büyük depremlere gerek de olmuyor. bunları görmek için alim olmaya da çok zeki olmaya da gerek yok. hayatın basit kuralları bunlar. temeli sağlam olmayan her şey acı da olsa yıkılır.
Muhalif bir kocayla kim bir hayat sürdürmek ister ki aman kizlar dikkat edin.
Sosyal medya,akıllı telefon,internet bu devrin ailenin temeline konulan dinamittir.durum budur.
hoş görme, merhamet, anlayış eksikliği.

çok ciddi farklı bir sebep(aldatma-alkol-kumar vs.) yoksa tamda bu sebeplerdendir. maalesef anlayışımız yok. eşimize karşı anlayış gösteremiyoruz.
ben daha önceden kendim için çözüm anlamında maddeleştirmiştim.

-öncelikle her şeye şükür, an’a şükür(olaylara değil),
-en genel manada allah için sev(çünkü allah'ın sevgisi her şeyi kapsayıcıdır.),
-eşin her zaman öncelikli. Eş o. En değerlin en kıymetlin. Onun isteklerini, söylediklerini,
düşüncelerini her zaman ona göre değerlendir. Unutma her kişi kendi çapında zordur. Yani insan
zordur. Kolaylaştıracak olan eştir(karşı taraf). O kendinden bilsin, ben iyiyim bilsin dert değil. Hayatı,
olayları, şartları onun için kolaylaştırmaya bak. Kendinden gitse de bu böyledir.
-Her zaman fedakarlık. Bu çok önemli bir madde. Lamı cimi yok. Alttan alacaksın. Onun dediği olsun ne olur. Hayat memat meselesi mi. Hayır. Bırak onun dediği olsun. Ne kaybedersin. Onu kaybetme. Böyle ufacık bile, zerre kadar bile zarar verme kalbine. Dikkat et. iyi günde anlaşmak kolay önemli olan zorda kolaylığı, rahatlığı, merhameti, anlayışı sağlamak. Zor demek illa şartların zorluğu değildir. Bir şekilde onun iyi olmadığı her an, kendini kötü hissettiği her an zor zamandır. iyilik hep senden. Kaybetmezsin. Kazanırsın. He görmüyor mu, farkında mı değil. Allah görüyor rahat ol. Dert etme.
-ve her şeyden öte ölüm var. ben şunu gördüm. ölünce herkes değerli oluyor. şöyle iyiydi böyle iyiydi oluyor. ama öldü o kişi. iyi olmasının kalanlara hiçbir faydası yok. o sebepten ben diyorum ki bu iyilikler hayattayken görülsün, bilinsin ve ona göre karşılık bulsun.

bu maddeleri uygulamak gerçekten kolay değil. ama önemli olan bunun niyetine girmek ve gayret göstermek.
malum partinin her şeyin içini boşaltığından. akıllı telefon, televizyon, sosyal medya vb. şeylerin kaslı yakışıklı holding sahibi erkekler ile güzel, fit, seksi kızlar üzerinden aşk pompalaması ve aldatmanın ensestin meşrulaştırma çabası , ahlak, edep gibi yazılı olmayan kurallar, toplum baskısının azalması, insanların çabuk gaza gelmesi, rahatlık yetiştirilme prens ve prenses sendromu, kadın erkek eşitliği yerine erkek düşmanlığı cinsiyetçi ayrımcı kanunlar, aşk evliliği yerine, maddiyat ve heyecan çabaları , ailelerin çanak tutması, evlenirken herşeyin iyisi olsun çaka satma ve hava basma uğruna saçma salak adetlerin çıkması ve yüksek faizlerle borca girme ve aldatmanın kolaylaşması. en büyük etken bence internet. biz hiç bir şeyi amacına uygun kullanmıyoruz. bilgisayar oyun, eğlence cihazı olarak görülüyor. evliler sosyal mecrada bir birlerine yürümüyor adeta direk son surat üstüne sürülüyor. son olarak millete gizliden azdırıcı bişeymi veriyorlar anlamadım yaşlı dedeler, teyzeler coşmuş durumda.
Şıp sevdilik..

Kadınların apaçi kılıklı heriflerden hoşlanması..

işi gücünde ev erkeklerini 40 ından sonra tercih etmesi..
buradaki kritik değişken aynı yılda evlenenlerin içinden boşananların sayısı ve bu sayının evlenenlerie oranıdır.

boşananların mutlak sayı olarak yılda yıla artmasına bakarak boşananlar artıyor demek yanlıştır.
buluyorlar sidikli motorizenin tekiyle

veya hımbıl herifin teki birbirini

ya para bitityor

ya da başkasını buluyor

aaaayyyy aşkımız bitti ayooooolll.

aşkına kaydıram.
kurulan evliliklerin temelinde sevgi olmadığından çatısı da sağlam olmadığı için. saygı ve sadakat de olmayınca yıkılması kolay oluyor maalesef. maalesef diyorum çünkü evlilik isteyenlerdenim. böyle şeyler duyunca evlilikten korkuyorum diyemem ama hayatımızın her alanını soru işareti olması düşündürüyor açıkçası. ve sosyal medya tabii ki. bu alanlar kötüye kullanılınca evliliği çok fena olumsuz etkilediği kanaatindeyim.
şiddetli parasızlık. para olmayınca evden çıkılmaz, sadece işe eve gelinir. siz idare etseniz de kadın kısmı idare etmez, maraza çıkartır. bekar olarak gözlemlerim böyle.
evlenmemek lazım...evlenince başın göğe ermiyor.
evliliklerin artmasıdır.
(bkz: evliliklerin artması)
Görücü usulü ve erken yaşta evliliklerin azalmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar