bugün

iskender, dürüm, kebap = 100 kilo

yaş 17.

ahh bee boyu soruyormuş.
Olayın %90'ının genetik olduğunu göz önüne alırsak; doğmadan önce uzun boylu anne babanın çocuğu olmak için dua edin.
hiç bir şey = 1.72

ispanyol engisizyonu zamanında kullanılan işkence aletini kullanırsanız kesin uzar.( eller ve kollar bağlanarak yatay düzlemde çektirme.)
Bol bol isot ,lahmacun,kebab,ayran.
Kilo:72
Boy:1.78
kafaya bir şey takmamaktır.
genetik üst sınırı dikkate almazsak, erkekler için, "ergenlik döneminde" mümkün olduğunca basketbol, yüzme, voleybol sporları yanında süt, yoğurt, et vs tavsiye edilebilir.
bol bol yüz, bol bol basket, bol bol süt.
Çoğu kişi tarafından yanlış bilinir, bir uzmandan yardım alınması gereken önerilerdir.

Basketbol antrenörüyüm arkadaşlar bu önerimi dikkate almanızda fayda var.

Boyunuzun uzaması yüzde 80 genetiktir. Ailenizde baba anne veya baba anne tarafından bireylerde uzun boy var ise, uzun olma şansınız yüksektir. Ancak burada arkadaşlarımızın merak ettikleri, kalıtımsal öğeler bir kenara, bizler çevresel faktörleri kullanarak boyumuzu nasıl bir miktar daha uzatabiliriz sorusu.

Boyunuzun uzun olması için;

1. Uyku düzeninize dikkat etmeniz gerekiyor. Saat akşam 10 ile 11 arasında mutlaka uykuda olmanız gerekiyor. Çünkü vücudun ihtiyacı olan büyüme hormanları en çok bu saatler arasında salgılanıyor, en çok ve hatta tamamına yakını...

2. Dengeli beslenmeniz gerekiyor bunu söylememe gerek yok sanırım.

3. Püf noktası, boyunuzun uzaması için vücudun en çok besine ihtiyaç duyduğu saatlerde calsium, protein vb içeriği yüksek gıdalar tüketmelisiniz.

4. Vücud 8 saatten fazla süreyle gıdası bırakılmamalı. Ancak, uykuda vücud uzun süre besinsiz kalmaktadır, bu yüzden uyanır uyanmaz yiyeceğimiz gıdalar doğrudan vücuda yapıya eklenmeye çalışılır. Bu nedenle ilk yiyeceğini gıda, SÜT ve SÜT ÜRÜNLERi olmalıdır!

--spoiler--
Buna ek olarak GECE uykunuzdan kalkıp bir bardak süt içip geri uyursanız, harika bir boy uzatma yöntemi olacaktır!!!
--spoiler--

5. Ve düzenli egzersiz yapmalısınız. Bakın spor demiyorum, spor vücuda zarar verir, yüksek tempoda ağır mücadele içerir. Egzersiz ise belli başlı vücud hareketleri esnetmeler içerir. Egzersiz yapın, sabah yürüyüşleri, koşular açma germe yararlı olacaktır.

6. Ergenlik çağını geçmeden vücdu geliştirme asla ama asla yapmayın ağırlık kaldırmayın, boy uzamanız kesinlikle duracaktır. (20 yaştan sonra ağırlığa girebilirsiniz. O yaşa kadar kendi vücud ağırlığınızla çalışın şınav mekik vs.)

Annem 1.55, babam 165, boyum 180. Etkisi bu kadar oluyor arkadaşlar... iyi çalışmalar.
ameliyatla uzatabilirsiniz. onun dışında ki çözümlerin hiçbiri garantili değildir.
Uzmanlara gore kucukken cok hoplayan ziplayan cocuklarin boyu uzun oluyormus.
uzun boylu anne, baba, dayı, hala, teyze ya da amca yeterli olacaktır.
Basketbolla alakası yoktur genelde uzun boylu insanlar basketbol oynar zaten.
barfiks çekebilirsiniz. gerçi, geçenlerde bir arkadaşa dedim bunu, bende olmadı dedi. nasıl diye şaşırdım. hatta voleybol lisansım bile var ama bak halim ortada dedi. dedim sen barfikse asılı şekilde uyuman gerekiyor galiba.

genler, vücut yapısı da önemli lakin, yaşa ve cinsiyete göre, vücudunuzu gerdirecek sporsal aktiviteler boy uzatmada yardımcı olabilir.
basketbol (zıplama)
voleybol (zıplama)
yüzme (kulaç atarken belden aşağısını çekiyorsunuz kendinize haliyle vücudun esnemesi artıyor)
barfiks: bu da, yer çekimine karşı oluşan dirence karşı koyuyorsunuz.

bir süredir yaptığım spor hareketlerinde barfiks de var. barfiks barının seviyesini zamanla yükseltmek zorunda kaldım çünkü ayaklarım yere değmeye başladı. haliyle bu fark gözle görülür bir fark.

yukarıda birisi demiş uzayacağı varsa uzar diye. işte o kısıt, yaşla, genle, cinsiyet ile alakalı bir durum. şimdi tutup da boy uzatmak için vücut gelişimini tamamlamış 30-40 küsür yaşında adamdan bir gelişme bekleyemeyiz herhalde değil mi!?
ellere ve ayaklara ayrı ipler bağlayınız ama sağlam olsun. 8 tane arkadaşınızı ayarlayın. 2 şerli gruplar halinde, bu arkadaşlarınız ellerinize ve ayaklarınıza bağlı iplerden kendilerine doğru çekerek sizi gerdirsinler. bunu gün aşırı olarak yapın. böylece omurları açarak boyunuzu uzatabilirsiniz.
uzun ana-baba.
pek mühim değildir bu tavsiyeler. Şayet boyun posun pek önemi yok hayata kişilik önemli. Lakin bunu çok takıyorsanız kafaya youtubeye "grow taller" yazmanız yeticektşr. Onlarca videoda boy uzatma teknikleri falan var ama biraz zor hareketler ve gerçekten işe yarayabilirler diye düşünüyorum.
Abilerimin boyu 1.85 benim 1.72 . Abilerim de benim yaşımda böyleymiş sonradan boyu uzamış benim de uzar mı acaba
Boyum 172 yaşım 16 . Abilerimin boyu 185 ve abilerim bu yaştan sonra uzamış ben de uzar mıyım aceba.
bol bol süt için.
arginine 500mg *
soda şişesine oturmayı dene.
tavana seni taşıyacak bir ip bağla ve o ipin ucuna halka yapıp kafana geçir. sonra ayaklarını yerden kes. evet.
Ergenlik çağında çok fazla vücut geliştirme sporuyla uğraşmayın, dengeli beslenin ,uykunuzu iyi alın.
topuklu giy.
güncel Önemli Başlıklar