bugün

izmir bostanlı semtinde kurulan pazardır. genel olarak istanbul ulus pazarının benzeridir. gayet kaliteli ve ucuz tekstil türü mallara ulaşmak için ideal bir yerdir. her çarşamba kurulur.sosyete pazari olarakda anilmaktadir. izmirin butun ilcelerinden hemen hemen gelinen pazardir.. (bkz: Bospa)
çok kalabalıktır, sabahın köründe bile gitseniz kadınlar bütün tezgahların başına üşüşmüş olur..
her hafta gidilse bile , her gidişte heyecan uyandıran bir mekandır. çok beğenerek çok ucuza aldığınız tişörtü aynı otobüste beş kişinin üzerinde gördüğünüzde tüm hevesiniz kaçar , ilk durakta inersiniz ; o ayrı.
izmir'in en popüler pazarıdır.'Sosyete pazarı' olarakta anılır.
bir bostanlı klasiğidir...çarşamba günleri bostanlı semtinde kurulan kısaca 'bospa'olarak anılan pazardır.
çarşamba günleri, izmirin çoğu ilçelesinden otobüsler ve vapurlarla gelip alışveriş yapilan pazardir. ailecek gideriz.
kendini "pek havalı" ve "taklit giymem" diye satan kızların / oğlanların, yakalanmamak için koca koca gözlüklerle gittiği, ama daha da bi dikkat çektikleri yer. ürünler çok iyiydi eskiden. her hafta giderdik okul sonrası. ama artık esprisi kalmadı. pasajların yaygınlaşmasıyla pasaj ve pazar mallarından kısmen soğumamın payı olabilir bu fikrimde. ya da kankamla artık gitmiyoruz, onla geçen ergenliğime hasrettendir.
son model marka arabalarıyla kokoş kokoş kadınların akın ettiği güzel bostanlımın pazarı.
sosyete pazarıdır. çok severiz her çarşamba ordayız.

(bkz: bostanlı pazarındaki erkek yoğunluğu)
keyifle gezilebilen büyük bir pazardır.
Çarşamba günleri, sahil trafiğini altüst eden pazar. Kokşların, elbise ve kılık kıyafet almak için uğrak yeri.
Ayrıca, (bkz: ) ikizlere takke deyiminin ilk kullanıldığı yer.
(bkz: bospa)
Pazarlarin en guzelidir candir her mevsim oncesi gidilir talan edilir cantalari bir harikadir. Saat besten sonra kurulan bit pazari ayri bir cumbustur.
akşama hiç bişey kalmaz.
izmir'de bir halk pazarı. Bugün oradaydım 5 tane tişört aldım tanesi 20 tl ve hepsi orijinal ürünlerdi. Bir tane nike spor ayakkabı sordum 500 tl lik ayakkabıya 100 tl dedi ya la. Çıldırıyorum. Artık aylık alışverişim bostanlı pazarı. Tavsiye ederim.