bugün 1193 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

borçlanma

 1. 0 0
  kamu açıklarının finansesi için kullanılan üç yöntemden bir tanesidir.digerleri ise vergiler ve emisyondur.

  vergiler harcanabilir geliri etkilediğinden ve kayıtdışılığa yol açtığından kullanılmak istenmez.oy kaygısı da vergi oranlarını arttırmanın ya da yeni vergi koymanın önünde bir engeldir.

  emisyon;merkez bankasının karşılıksız para basmasını ifade eder.sürekli yapılan bir emisyon enflasyona sebep olur.enflasyondan fiyatı etkileyemeyenler en fazla etkilenir.türkiye'de uzun yıllardır kronikleşen enflasyonun sebebi emisyondur.bu yüzden hükümetler artık emisyonu da tercih etmemektedirler.

  borçlanma uzun dönemde ve düşük faizle olursa uygulanabilirdir.diğer iki yöntem artık çeşitli sebeplerden kullanılmadığından kamu açıklarının finansesi için borçlanma kullanılmaktadır ve de bundan dolayıdır ki borç hacmi giderek artmaktadır.şu anda yapılan borçlanmalar daha önceki dönemlere göre daha avantajlı olsa da faizler hala yüksektir.

  bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer olgu ise faiz dışı fazladır.faiz dışı fazla borçlanmanın döndürebilmesi için önemlidir...
  #1873589