bugün

çok tehlikeli meslek. her aşamada dikkat edilmeli.

http://www.haberturk.com/...mba-imhasi-sirasinda-oldu
Hep olmak istemişimdir ama suan manavda çalışıyor salatalık satıyorum.
dunya nın en zor mesleklerinden biri.
meslek lisesi çıkı$lı elektrikçidir. afilli olsun diye bomba imha uzmanı diyorlar.
oldukÇa riskli bir meslek. ben beceremezdim. üÇlü prizden bir fiş Çekerken bile hep önce televizyon fişini denk getiren bir adamım ben.
(bkz: bütün telleri aynı renkte olan bomba yapmak)
hayatının büyük bir bölümünü yatarak geçiren insanlardır.
ve korkunç maaşlar alırlar.
yalnızca sütcü imam üniversitesinde bulunan imha fakültesinin bomba bölümünden mezun olunduktan sonra, aynı üniversitede 2 yıl master yaparak elde edilebilecek sıfat. bana sorsalar o sıfata cinsel manada bir kaç tane tacizim olur olmaz değil... yeşil giyer... uzman falanda deildir... gidip fünye koyup gelir. getir götür işi yapmakta olan bir polis çaycısından öte bişi değildir.

fünyesini al elinden bak bakalım ne bok yicek! ben uzmana uzman demem kırmızı mavi ayırt edemedikçe!

(esprili bir tanımlamanın ardından, emniyet teşkilatına sonsuz saygılar efenim, plakayı falan biliyorlar ziki tutmayalım )
fünyesiz düşünülemeyecek meslek.
üzerinde "ben bir bomba imha uzmanıyım. koştuğumu görürseniz yetişmeye çalışın" gibi geyik ama dikkate alınması gereken birşey yazılı yegane meslek grubu.*
gayet karizmatik bir meslek. en azından soran kişiye cevap verirken..

-oğlumuz ne iş yapıyor?
+bomba uzmanı.... bomba imha ediyor..
-.... kızımla beraber karımı da vermek istiorum size ben.
babamın yapmasını en istemeyeceğim meslek..
dötünde bomba patlayabilitesi en yüksek insan.
yabancı ülkelerde genellikle kablo kesilir ama bizim ülkemizdeki bomba imha uzmanları fünye ile patlatarak kolay yolu seçer.
türkiye'de kullanılan bombalar kızkaçırandan biraz daha kuvvetli olduğu için ülkemizdekilerin pek iş yaptığı söylenemesede zor bir iştir ayrıca eve iş götürülesi en son meslektir.