boğa burcu erkeği

entry 1237 galeri 110 video 1 ses iyilertrends
 1. 1.
  BOĞA (21 Nisan - 20 Mayıs) Toprak / Sabit

  Uğurlu günü: Pazartesi
  Uğurlu sayısı: 9
  Uğurlu taşı: Zümrüt
  Uğurlu rengi: Mavi
  Uğurlu çiçeği: Karanfil
  En büyük özelliği: Dayanıklılık
  En büyük amacı: Para ve şöhret
  Uygun partnerler: Yengeç ve Oğlak
  Zayıf tarafı: Şüphecilik

  BOĞA'nın KARAKTERi
  Boğa burcu insanı bazen can sıkıcı olmasına karşın, genelde sevimli ve sıcak kanlıdır. Nabza göre şerbet vermeyi bildiği için her ortama çabucak alışır. Fakat bu, yabancı insanlara samimi davranacağı anlamına gelmez. Kuşkucu ve kararsız karakterli boğa, yabancılara karşı soğuk ve çekingen olacaktır.

  Duygularından ziyade mantığını kullanır. Bu nedenle kolay kolay riske atılmaz ve fazla hata yapmaz. Girişeceği iş üzerinde uzun uzun düşünür, her adımı hesaplar. Hazırladığı planın gerçekleşmesi için sabırla bekler. Program yapma hastalığı vardır. Düzenli hareket etmekten hoşlanır. Programlarına gelebilecek en ufak bir aksama Boğa'nın yıkılmasına neden olacaktır.

  Rahatına fazlasıyla düşkündür. Evinin konforlu olmasına özen gösterir. Ama lüksünden de taviz vermez. Hayatında lüksün yeri büyüktür. Paraya olan düşkünlüğünün nedeni budur. Parayı zevklerine ulaşmak için gerekli olan bir araç olarak görür. Hayran olduğu bir diğer kavram da "başarı" dır. Başarıya ve başarılı insanlara karşı zaafı vardır. Bu insanlarla sıcak arkadaşlıklar kurmak ister.

  Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. En kötü huyu inatçılıktır. Yönetilmekten ve emir almaktan hoşlanmaz. Fikrini söylediği anda konu kapanmıştır ve bir daha onu asla yolundan çeviremezsiniz.

  Boğa insanının önemli özelliklerinden biri de estetik zevkidir. Yaşamın artistik yanlarından zevk almayı bilir. Boğa'nın içinde bir sanatçı yatar. Yaptığı işlerde de bu yönünü ortaya koyar.

  iYi BOĞA / KÖTÜ BOĞA
  Boğa'nın iyi yönleri:Pratiklik, sabır, soğukkanlılık, irade, sadakat.
  Boğa'nın kötü yönleri :Tembellik, değişmezlik, inatçılık, kin, oburluk.

  BOĞA ve iLiŞKiLERi
  Arkadaşlık ve dostluk boğa için çok değerli kavramlardır. Bu nedenle arkadaş seçerken çok titiz davranır. "Arkadaş" ve "dost" kavramlarını kalın çizgilerle birbirinden ayırır. Herkese güvenemediği için sırlarını sadece dostlarına anlatır. Dostları da bir ya da iki tanedir zaten. Hoşlanmadığı bir davranış görmesi o kişiyi anında defterinden silmesine neden olur. Boğa için dost kazanmak ne kadar zorsa, dostlarını hayatından çıkarmak da o kadar kolaydır.

  Kimi boğalar öyle alçak gönüllüdür ki, sonunda aşağılık kompleksine yakalanırlar. Bu nedenle de sevilip sayıldıklarına inanmaları zor olur. Karşı cinsle olan ilişkilerinde de bu güvensizlikleri geçerlidir.

  Boğa burcu kadını ve erkekler:
  Boğa kadını zor beğenir ama anlaşabileceği birini bulduğunda sonsuza kadar onunla yaşayabilir. ilişkisinin bitmemesi için birçok özveride bulunur. Aynı özveriyi karşısındakinden de bekler. Alımlı ve akıllıdır. Bu nedenle istediği erkeği çabucak elde eder.

  Boğa erkeği ve kadınlar:
  Boğa erkeği sekse aşırı derecede düşkündür. Ama gerçek aşka da inancı sağlamdır. Gerçek aşkı bulduğuna inandığında ondan asla vazgeçmeyecektir.


  Boğa insanının en başarılı olacağı alan sanattır. Heykel tıraş, mimar, şarkıcı, ressam ya da yazar olabilir. Para kazanmayı iyi bildiği için işadamı ve banker olması da muhtemeldir.

  BOĞA BURCUNUN ÜNLÜLERi
  Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, William Shakespare, Audrey Hepburn, Al Pacino, Anthony Quinn, Cher …

  BOĞA BURCU ve SAĞLIK
  Boğa insanının en büyük problemi çabuk kilo almasıdır. Hayatı boyunca şişmanlık onun en büyük düşmanı olacaktır. Sağlıklı ve iri yapısı güçlü olmasını sağlar. Acıya dayanıklıdır. Hastalıklardan hoşlanmaz. Genelde yaşadığı rahatsızlıklar boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşittir.
  #20762 :)
 2. 2.
  Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri

  Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Bu sakin görünüşünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez.

  Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır.Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. işlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir.

  Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir,ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

  Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. ilişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır. Cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.
  #20765 :)
 3. 3.
  Yönetici Gezegeni:Venüs
  Element:Toprak
  Nitelik:Sabit
  Uğurlu Sayıları:Sabit
  Gün:Cuma
  Uğurlu Taşı:Zümrüt
  Renk:Pastel mavi, lila
  Tarot kartı:imparatoriçe
  Hayvan:Boğa
  Bitki:Elma, selvi, menekşe, gelincik
  Kıymetli Taş:Topaz
  Kıymetli Maden:Bakır
  #20773 :)
 4. 4.
  adı üstünde öküz gibi adamlardır bunlar... bütün gün mal gibi uyurlar...
  #20796 :)
 5. 5.
  (bkz: kendi burcu altina entry giren uuser)
  #26153 :)
 6. 6.
  Boğa
  Grubu : Toprak
  Uğurlu günü : Cuma
  Uğurlu Sayısı : 6
  Uğurlu Taşı : Zümrüt
  Uğurlu Renkleri : Pembe, Açık Mavi, Krem
  Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Gül, Pembe Karanfil, Şebboy
  Uğurlu Kokuları : Müge, Elma Çiçeği
  En Belirgin Özelliği : Dayanıklılık
  En Büyük ideali : Ün
  En Büyük Hatası : inat
  En Büyük Arzusu : Büyük servet

  Şematik, düzenli ve gerçekçidir. Estetiğe ve güzeliklere hayrandır. Derin duygulara sahiptir ama yaşamda en çok güvenceye önem verir. Eksiklerini gidermek ve yaşamı tanımak için bilgi edinmek, öğrenmek ister. Önüne çıkan engelleri aşabilecek güçte bir arzu istek duygusuna sahiptir. Amaçları konusunda kendinden emin ve kararlıdır. iyice düşünüp tarttıktan sonra maddi isteklerini elde etmek için eyleme geçer. Aceleden hoşlanmaz, aksine çok sabırlıdır. Gerekli olduğu kadar ve belli sınırlar içinde konuşur. Genellikle susmayı tercih eder. Bunun bir nedeni de karşısındaki insana daha sonra silah olacak herhangi bir açık vermemek endişesidir.

  BOĞA BURCU ERKEĞi
  Boğa burcu erkekleri, sadık dost, iyi bir eş, şevkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olular. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsanız, bunlara çok dikkat etmelisiniz.
  Boğa erkeği işine son derece önem verir, Hangi işle meşgul olursa olsun son derece dikkatlidir ve başkalarının dayanamayacağı kadar fazla çalışır. Yalnız işini kendi seçmelidir. Çünkü böyle bir insan, sert, haşin, sabırsız bir kimsenin emrinde rahat edemez.

  Boğa burcunda doğan erkeklerin seks gücü çok fazladır. Yemek, içmek ve çalışmak gibi seks arzusu da günlük hayatında yer tutar. Eğer bu konuda ona uyamayacaksanız böyle bir erkekle ilişki kurmamanızı ve evlenmemenizi öneririz. Boğa burcunda doğan erkek iştahlıdır. Böyle bir erkeği kendinize bağlamak istiyorsanız ona sevdiği yemekleri pişirmeli ve zevkli bir sofra hazırlmalısınız.

  Boğa erkeği çok sağlam ve sıhhatlidir, ama hastalandığı zaman direnci kaybolur. Boyun ve boğazı çok hassastır ve hastalığıda ağır geçer. Ayrıca doktorlara da pek güveni olmadığından çabuk iyileşmesini engeller.

  Boğa burcu erkeği daima aşkı arar. Sevdiği anda da o güne kadar gizlediği bütün güzelliklerini ortaya koyar. Boğa burcundan olan erkek seçtimi bir daha o kadından asla vazgeçmez. Fakat size bu konuda açılmasını beklemeyin çünkü o hisleriyle hareket eder.

  Sevdiği kadını elde eden ve evlenen bu tip erkek kadar kimse mutlu olamaz. Eğer bu burç erkeği başka yıldızın etkisini almamışsa ömrü boyunca sadece bir kadını sever. Onun yanında huzurlu ve mutlu olurlar. Paranın değerini bilen bu erkek, sevdiği kadın söz konusu olunca tam anlamıyla değişir. Bulabildiği en seçme şeyleri eşine getirir ve eşinin şık olmasını ister.

  Boğa burcu erkeği çocukları çok sever. Sevdiği eşiyle birlikte güzel çocuklarda onun idealleri arasındadır.
  #29081 :)
 7. 7.
  (bkz: junky) ve (bkz: mosquito) yu yanlız bırakmayan bir diğer sözlük yazarı; (bkz: kirmastılı)
  #56018 :)
 8. 8.
  (bkz: erkek olsun çamurdan olsun)
  #56021 :)
 9. 9.
  Biz boğa burcu erkekleri olarak insanlarla sıcak olup güzel dostluklar kurmayı seven,geyiklerin hastası olan sevilesi yaratıklarızdır.~ (bkz: ehehehe)~
  Genel olarak boğa burcu sadık ve sabırlı bir burçtur....
  #82295 :)
 10. 10.
  burçlar ve cinsler arasında en tehlikelisidir.Çünkü hem erkektir hem de boğadır.Ezer geçer icabında.Allah muhafaza..
  #242209 :)
 11. 11.
  Son derece müşfik ve babacan kişilerdir.Obezite ve bununla beraber gelen hastalıklara açıktırlar.Vefayı hiçbir zaman bırakmazlar.Sadıktırlar....
  #403231 :)
 12. 12.
  tam bir aile babası olabilecek kadar evcimen,ama çok da tembel,obur,sürekli iki ayağımı bir pabuca sokma benim diyen,aşırı rahat ama bir okadar da mantıklı olabilen erkek.
  #420975 :)
 13. 13.
  rahat insandır..umursamaz,vurdumduymaz,dert etmez,kıskanmaz,kavga çıkarmaz,bağırıp çağırmaz..ama inat eder,keçi gibi ayak diretir,kızdığı şeyi son kullanma tarihi geçmeden ortaya çıkarmaz.sizi tavlayana kadar kendinizi mükemmel hissettirecek nevarsa yapar,güzel konuşur,ikna eder,yakışıklıdır,hiçbişe yapmayışı bile seksidir.sonra zaman geçtikçe kısa sürede senelerdir evliymişsiniz gibi gelebilir.ama öyle tatlıdır,öyle iyidirki yanında sonuna kadar güvende,huzurlu hissedersiniz.sürekli size sürprizler yapmayacaktır,çünkü sürprizleri sevmez.ofarkında olmadan sizin ayaklarınızı yerden kesen bi sevgilidir.kısa zamanda evlilik hayalleri kurabilirsiniz.doğallığı,çocuksu ruhu,gözlerinden bile anladığınız sevgisi size bi ömürboyu yeter.benimki dışında bitane edinmenizi tavsiye ederim..
  #563613 :)
 14. 14.
  yengec burcları ıle uyum içinde yasarlar.yengec burcunu en iyi ayakta tutan burçlar arasında ön sırada olmakla birlikte onlara karşı gururlarına yenik düşerler.
  #613352 :)
 15. 15.
  agır abidir kendileri .
  #713692 :)
 16. 16.
  unutmaz, unutturmaz. bunu yaparken de doğru anı bekler açık vermemek için. sabır taşı çatlar * buna bir şey olmaz, sezileri kuvvetlidir, azim konusunda tam bir yeteneksizdir bu, bezgindir yani.

  (bkz: kicindan sallamanin en guzel ornegi)
  #713722 :)
 17. 17.
  iş hayatında yükselen boynuzları, aşk hayatında ise saldırganlığı ile tanınan erkektir. *
  #1112521 :)
 18. 18.
  mekan-ı cennet olacak kadar iyi bir ruha sahip olan kişilerdir, kusursuzdurlar, suçlu her zaman başkalarıdır, yemek yapmayı yemekten daha çok severler ama o kadar güzel yemek yaparlarki yemeden de duramazlar, bu yüzden adları obura çıkmıştır.

  aşk hayatlarında sadıktırlar, büyürler, evlenirler ve ölürler.

  evlerini çok severler, çıktıkları tatilin ikinci günü krallıklarını ilan ettikleri kraliyet sarayını özlerler ve mızmızlanmaya başlarlar.

  süpheci ve kıskançtırlar, söz konusu sevdikleri olunca boynuzları bileyip gözü kara bir şekilde dalarlar matadorun üstüne.

  tek kusurları birazcık tembel olmalarıdır ki bunun sebebide yapacak iş az ve zaman uzun olunca işi bu zamana yaymaya çalışmalarından kaynaklanır.

  evi için para harcamak onların çalışmaları için tek sebeptir.
  #1112643 :)
 19. 19.
  (bkz: evlenilecek erkek)
  #1112715 :)
 20. 20.
  kadını kırmızı renginde bir beze benzetir ve saldırmak ister...
  #1125081 :)
 21. 21.
  bunlar zekilerdir, mutlaka kişisel özellikleriyle farkedilirler, güzel de giyinirler. müzik ya da güzel sanatlarda yeteneklilerdir. dikkat edilirse ya gitar,ya saz çalarlar,çalmayanlar şiir yazar yada okur,ikisini de yapamayanlar resim yapar ,fotoğraf çeker, bunları da yapamayan elbet karşı cinsi etkileyen başka şeyler yapar.*, *.

  (bkz: kaliteli burçlar)*
  #1139716 :)
 22. 22.
  "Sevdim mi tam severim, silmeden önce sevdiğimin kalbine bakar, başka birisi varsa intikamımı alır, öyle silerim" demesi muhtemel olan erkek. Aynı zamanda sevdiğine karşı tamamen dürüst ve kimsenin tanımadığı bilmediği ve bilseler hayrete düşecekleri özelliklerini gösteren, güzel sanatlarla arası iyi*, "aldattın mı,pekala bunun nasıl bir şey olduğunu sana fazlasıyla göstereceğim, herşeyin sonunda tekrar konuşuruz" diyebilen ve tek bir aldatılışın intikamını 5 kişiyle aldatarak alabilen, gerçekten sevmişse gözünüzün yaşına, pişmanlığınıza aldıran,arada sevgi olmaksızın sadece zaman geçirdiği birileri varsa onlara karşı felaket halde küçümseyici olan bir erkek.

  Aynı zamanda bazen insanı korkutacak kadar sabırlı*, bazense korkutacak kadar kıskanç*, sevdiği kişi onun şu ya da bu şekilde güvenini kazanmayı başarabilmişse ölene dek kalbi tek kişi için atan ve bir aslanın veya akrebin bile yapmayacağı delilikleri yapan, sevgisini en müthiş şekilde hissettirebilen*, edebiyattan sınıfta kalmış hissettirebilen*** bir erkek. **
  #1766739 :)
 23. 23.
  haritalarında güçlü akrep etkileri olan kadınları pek çok koşulda etkileyebilecek görnüşe ve karakteristik özelliklere sahip erkeklerdir. yükselen boğa da bu hususta çok işe yarar.
  #1854040 :)
 24. 24.
  tartışma anında size sanki sizin düşüncenizmiş gibi öyle şeyler söyler ki,siz benim aklımın ucundan geçmiyordu diye düşünürken; o da bu arada teorilerine kendini iyice inandırır.sürekli farklı senaryolar ile size gelip sinirinizi bozup,akabinde tartışmayalım lütfen diye sanki siz kavga çıkarıyormuşsunuz gibi gardını baştan alan güzel dudaklı erkektir ve de.
  #1854620 :)
 25. 25.
  evden dışarı çıkma gereği duymayan insanlardır. sevgililere her daim rapor ver diye direten, gelmeyen rapor yerine (bkz: eski sevgiliden referans mektubu)başlıklı yazıyı adrese postalayan şahsiyettir. güven arar bir de gerçekten müzikle alakalı oluyorlar *
  #1855963 :)