bugün

blade runner'ın devam filmi. 6 ekim 2017'de vizyona girecek.

http://www.imdb.com/title/tt1856101/
görsel
görsel
görsel

Sabırsızlıkla bekliyoruz.
6 ekim 2017 de vizyona girecek bilim-kurgu filmi, yönetmenliğini denis villeneuve üstleniyor. Umarım beklediğimize değer görsel

Baş rollerinde ryan gosling, ana de armas, jared leto, robin wright, harrison ford gibi oyuncular yer alıyor.

Set fotoları
görsel
görsel
görsel
beklemekten çişimi getiren film.
uzun zamandır hiçbir filmi beklemediğim kadar sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum bu filmi. fragmanlar ve fotoğraflar müthiş. görsel bi şölen bizi bekliyo gibi. * umarı senaryo ve kurgu da aynı mükemmellikte olur. oyuncular ve yönetmen konusunda içimiz zaten rahat. kısacası nolan'ın dunkirk'ü kadar gişe yapamayacak olsa da yılın filmi olacağını düşünüyorum. hadi bakalım gel artık 6 ekim.
blade runner, yanlış hatırlamıyor isem, Baytekin serisidir. filmini zamanında sevmemiştim ama küçüktük tabii.

gosling ile Ford'u bir arada izlemek hoş olacak..

düdüt : yanlış hatırlamışım. flash Gordon..
ilk incelemeleri gelmiş, aşırı yüksek puanlar almıştır efendim. Filmin iyi olacağı belliydi ama bu kadar yüksek beklemiyordum.
https://www.rottentomatoes.com/m/blade_runner_2049
aldığı puanları hak eden filmdir. gerçekten sağlam bir devam filmi olmuş atmosfer olsun,görüntü olsun ki Roger Deakins a artık bir oscar verin amk* o distopik ortamı hissediyorsunuz Ryan Gosling abimiz de başarılıydı ayrıca luv karakterini canlandıran Sylvia Hoeks ablamızın da vahşiliğini kutlarım* ama gel gelelim şu sansür olayı can sıkıcı gidip görenler yada internetten takip edenler biliyordur bazı yerlerde görüntü kalitesinin düşmesinden anlaşılıyordu da tribe girdim acaba başka yerleri de kestiler mi diye mecbur torrent fln düşünce sansürsüz tekrar izlemek şart. ayrıca tam ileri teknoloji bir threesome izleyecektik sinema araya girdi o da mı ayarlanmıştı acaba diye düşündürüyor.*
Birazdan izleyeceğim film.
izlediğim ve gerçekten güzel bulduğum film.

Gitmeye niyeti olan varsa, öncelikle söylenmesi gereken bir kaç cümle var. Blade Runner ile ilk defa tanıştığınızı varsasyarak edeceğim öncelikli cümlelerimi.
Blade Runner 2049, yanlışım yoksa 82'de çekilmiş olan Blade Runner'ın devamı niteliğindeki bir film. Üzerinden seneler geçmiş olduğundan resetlerler falan diye bekliyorsanız, hatalı bir düşünce, böyle bir durum yok. Olay kaldığı noktadan devam ediyor. Bu sebepten ötürü Blade Runner'ı izlemeden gitmek pek mantıklı değil, ha yine kendi başına iyi bir film, fakat ilki ile daha da başarılı bir hale geliyor. ikinci olarak filmin genel havası. Bu filmler bizim bugün alıştığımız gibi hızlı filmler değiller. Anlatacakları şey için çok uzun hazırlıklar yapıyorlar, temellerini çok sağlam hale getiriyorlar, pek mantık hatasına yer bırakmıyorlar. Bu sebepten ötürü izlerken bunun bilincinde olarak izleyin derim.
şu an vizyonda olan ve gidilebilecek tek film.
görsel
Sansürsüz halini Norveçte izleme fırsatı bulduğum film. Değerlendirmelerim,
1- Ana de Armas.. o ne güzelliktir, ne dudaktır, bakıştır...
2- Film müzikleri başarılı. (Gerçi müzik demek ne kadar doğru, gidince anlayacaksınız.)
3- Kesinlikle devam filmi gelecek.
4- Ana de Armas sen nesin öyle..
5- Ana de Armas...
6- Ana...
Blade runner (1982) ın devam filmi.

Distopya severler için önemli olan bir etken de o distopik atmosferi hissedebilmektir. Film o distopik atmosferi size iliklerinize kadar hissettiriyor. Yani 10 kez aday gösterip de ödül vermedikleri görüntü yönetmeni roger deakins a bu sefer de akademi ödülünü vermezlerse höh dicez artık. Adam yapılabilir her şeyi yapmış adeta.

Ryan gosling in oyunculuğu çok çok iyi filmde. Harrison Ford unm ben bir türlü sevemediğim için olsa da olur olmasa da açıkçası. O yamuk ağzı bir türlü sevemedim gitti.

Filmi durağan ve ağır ilerliyor diye eleştirenler olacaktır. Evet film durağan ama zaten iddiası bir aksiyon filmi olmak değil. Karşınızda felsefi bir temeli olan distopik bir film var. Üstelik türünün en iyilerinden birisi olmaya da aday.

Kısmen supriz sayılabilecek bir son bekliyor sizi. Zaten o çocuk Ryan gosling çıksa idi olay çok basite indirgenecekti ve tam bir klişe ile karşı karşıya kalacaktık.

Sansür olaylarına hiçbir şey demek istemiyorum. Ulan o sahnelerin nesini sansürlediniz gerçekten siz? Bunları sansürlediyseniz diğer filmlerde izlettiğiniz sevişmeler ne oluyor? Bütün film boyunca acaba burası da kesilmiş midir diye diken üstünde izledik filmi.

Her şeye rağmen mutlaka izlenmesi gereken bir film. Bilhassa sansürsüz.
Müthiş sanatsal bir çalışma olmuş.
Ryan gosling te efsane oynamış.
birincisini izlemden ikincisini izlersek sıkıntı yaşar mıyız?

siz cahil piçlerden hiç umudum yok ama soruyorum bir kere.
aradan geçmiş 35 yıl izle geç. beğenirsen de ilkini izlersin.

güzel film kötü diyemem ama aldığı puanı hak ettiğini düşünmüyorum.
Ulan bahsettiğin film başyapıt olarak nitelendirilmiş bir film.
Birincisini izlemesem ne salak herif bunula birlikte ikinciyi izle beğenirsen ilkini izle diyen sen daha salaksın.
Neden bu kadar saçma salak ve kopuklarla oluştuğunu oturup düşündüğüm film. Ben ne izledim amk olduğum için böyle filmleri sevmiyorum. Kolay film beğenmem zaten, bok gibi olmuş kusura bakmayin. Görsel efekt, yonetmenlik gösterecem diye konudan sik gibi uzaklasmissiniz. Neden bu kadar sinirlendim cunki 2 küsür saatim boşa gidince genelde sinirlenirim. Imdb puanını haketmiyor.
Sene olmuş 2017 hayvan gibi görsel efekt ve teknolojimiz var bunu kullanıp neden bu filmin anasını sikmiyoruz diye düşünülüp çekilen film. Üzmüştür ve hiç gereği yok yere heveslendirmiştir.
bizzat sinemada imax ile izlediğim film. imdb puanını bana göre hakediyor.

blade runner ın 1982 de çıkan filminin devamıydı. onu bilmiyorsanız bunu anlamazsınız zaten.

gayet de güzeldi. herkesin görüşü kendine.
Arkadaşla beraber izledik otomatik küfür ediyor aklına gelince o derece.
ilk filmi izlemeyenlerin beğenmediği film. ilk film en iyi bilim kurgu listelerinde hep üst sıralardadır mutlaka izleyin. 2049 da en az ilk film kadar iyi. Filmin abartıldığı doğru ama çok fazla övülmesi bir filmi kötü yapmaz. Herkes aksiyon temalı bir bilim kurgu beklerken yanıldı o yüzden abartılıyor film. izleyin mutlaka enfes bir devam filmi. Filmle ilgili tek sıkıntım müzikler. Çok fazla gürültülüydü vangelis duymak isterdik. hangi filmini izlesem hep memnun kalıyorum Denis Villeneuve bu dönemin en iyi yönetmenlerinden. Sırada ki filmi de efsane dune serisi olacak bekliyoruz.

--spoiler--

K ile joi aşkı çok güzeldi. K kendini özel hissediyor sevdiği sanal kadını da bu ateşi körükleyince içten içe inanıyor. Sonra öğreniyoruz ki özel falan değil sıradan bir replicant. Sevdiği sanal kadının gerçek olmasını istiyor bazen gerçek zannediyor ama değil. Fahişe ile joi birleştiğinde k anlıyor bunu. Yönetmen mükemmel çekmiş o sahneyi. Sonra k reklam panosunda bir joi görüyor özel birine benziyorsun adın jo galiba temalı bir şey söylüyor k o zaman iyice deliriyor. Sürekli bana özelsin diyen kadın bunları gerçekten diyor muydu ? yoksa kullanıcı kişisinin duymak istediklerini mi söylüyordu ? k kendine bunu soruyor ve o zaman anlıyor hayatım bir yalannn. Yapılabilecek en insanca davranışı yapıyor ve kendini feda ediyor deckard için. Kızı ve deckard buluşuyor film bitiyor. Böyle bir film sevilmez mi yahu. En iyi drama filmlerinde bile böyle bir konu ve acı yok. Meğerse özel olan kişiyi korumak için yaratılmış sadece. Hikayede bir figüran kadar değeri var. Ruhu, gerçek anıları olan biri değil, sadece bir kopya. Ryan gosling bu tarz karakterleri çok iyi oynuyor. Suskun, diğer insanlardan soyutlamış kendini, içine kapanık karakterler bu adam için yazılmış adeta. Finalde ki aksiyonda güzeldi ama finalde bir vangelis duysak iyi olurdu.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar