bugün

Spartacus ile gönülleri fethetmiş Starz kanalının yeni projesi. konu itibari ile spartacus kadar güçlü olmasını beklenmiyor, görsel efektlerden ise umudumuz yüksek. he bir de yapımcısı michael bay abimiz.

bu imdb link: http://www.imdb.com/title/tt2375692/

alın bu da trailer: http://www.facebook.com/photo.php?v=101510847018534850VPrWOHX9kQ&feature=youtu.be
26 ocakta ilk bölümüyle, amerika yayınıyla aynı günde cnbc-e kanalında gösterime çıkacak dizidir. buralarda sanırım çok bahsedeceğiz bu diziden.
spartacus hasretinden sonra yerini bi nebze tutmasını dileyerek merakla beklediğim dizi.
Ilk bolumuyle sağlam bir giris yaparak etkilemiş dizidir. lakin izledigim yerde alt yazi inanilmaz berbattı. Dizimag muadili siteler varsa, mesaj kutumu şenlendirebilir sayın sözlük yazarları.
ilk bölümü gayet başarılı olan dizi. konu olaraksa robert louis stevenson'ın ünlü eseri treasure island'daki olayların 20 yıl öncesinde başlıyor. ben gibi romana hasta olan kişiler için ideal yani captain flint, billy bones, ve diğerlerini görmek.

--spoiler--
blackbeard olayı cidden çok iyiydi. eleanor gunthrie de favori karakterim olmaya aday. john silver'a uyuz oldum. billy bones da cidden çoğoş. flint ise potansiyelini en sonda gösterdi.
--spoiler--

ayrıca ünlü şarkımızı da unutmayalım:

Fifteen men on the dead man's chest--
Yo-ho-ho, and a bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest--
Yo-ho-ho, and a bottle of rum!
(bkz: oo illuminati)

görsel
"yanık tenli" bir dizi.

daha 3 günlük dizinin (aşağılama manasında değil gerçekten 3 günlük) 2. sezon onayı alınmış, öyle diyolla.
bu kadar iddialılarsa var demek ki bişeyler dedim ve izledim. bütçeden kısmadıkları, malzemeden falan çalmadıkları belli fakat "game of thrones tadında olacak" şeklindeki yorumları pek anlamadım. neticede got fantastik bir dizi, ayrıca karşılaştırmaya kalkmak için çok erken diye düşünüyorum.

umarım bana yedirtir şu giriyi, çünkü en büyük eğlencem şu diziler zaten. hastası olmayı isterim, kaliteli bir yapıma elbette.

--- burası sinir içerikli! ----
hayret bişey yemin ederim, 2. sezon onayı alınmış ya! mis gibi (çok farklı bi kulvarda da olsa) the borgias'ı harcadınız ya itler!
çok sinirliyim, şu dizi kalbimde resmen bi yara hüüüüh.
--- burası sinir içerikliydi! ----

neyse, tanıtıp kaçalım en iyisi : https://www.youtube.com/watch?v=1t2RA12cbAA
--- s1b2 spoiler ---

silver'ın muhteşem şekilde kıçı kurtardığı bi bölümdü. olaylar ağır ağır ilerliyor, sanırım her bölüm için sadece "1" olay kotası koymuşlar, demek istediğim hemen hemen 1. bölüm seyrinde herşey, sadece azıcık daha entrika katılmış.

bir de "fruit fruit, tits tits, plant plant." var ki, hala gülüyorum.

--- s1b2 spoiler ---

bu dizi game of thrones veya vikings ile aynı zamanda çıksaydı, hiç şansı yoktu. bahsettiğim dizilerin "yeni" dizi olmamasıyla hiçbir alakası yok, black sails 2. bölüme geldi ama hala bi hareket, bi sonucu tahmin edememe gibi bi durumla karşılaşmadım. çok mu ağırdan alıyorlar, yoksa bana mı öyle geliyor, bilemedim.
ama hadi bakalım, yoklukta gidiyor ne de olsa.
1x02 için tek söylenebilecek;

--spoiler--
fruit... fruit, tits... tits, plant... plant
--spoiler--

aklıma geldikçe gülüyorum. ilk bölümdeki blackbeard sahnesinden bile daha komikti.

görsel
korsan dizisi. ayrıca Luke Arnold, mavi gözlü Sam Worthington gibi. sesler de benzer.

artık gına geldi. güzel diziye filan benziyor. konu bu değil. bu üçgen göz işi ne her bokumda çıkıyorlar böyle. flint'in yanındaki keltoşun kafada üçgen içinde göz var. galeriye bakarsanız hakanali paylaşmış. ne olum bunun anlamı, her yerde var. sıktı artık ha.
illuminatlarin girmedigi biryer bulursaniz bana haber verbilirsiniz !
video cliplerden, dizilere kadar hata politikacilari bile; adamlar heryere dalmislar....
böyle yeni ingiltere veya korsanlarla ilgili olan dizi bulmamız zor olsada bu dizi gerçekten en az 4 - 5 sezon tutacaktır. eskiden buna benzer bir dizi hornblower vardı. fakat o napolyon döneminde geçen genç bir amiralin hikayesini anlatıyordu. belli kısımlarda erotik sahneler olsa da mükemmel bir dizi.
3 bölüm izledim ve memnun kaldım diyebilirim. vikings'i beğenenler bunu da beğendi.
kel başlı serdümen'in kafasında illuminati işaretini taşıdığı dizi. lakin sarışın esas abla fena hatun!!!
5 bölümü bir günde izlediğim ve bu gece yayınlanacak 6. bölümü televizyondan izleyeceğim. gemi savaşlarının heyecanı bir başka oluyormuş meğer, kendimi güvertede hissettim resmen. izleyecinin, kendine özgü bir çok karakterin içerisinde favorisini seçmekte zorlanacağı türden bir dizi.
5 bölümünü 1 gecede devirdiğim dizi.o siyahi hatuna el ve sik kaldıranların elleri koyup sikleri kopsun.
Billy ilerki bolumlerde tekrar aramiza gelir boyle adamlar bok yoluna gitmezler.
aksiyon sahneleri daha bol tutulsa tadından yenmez.
ne zaman başlayacağı merak edilen dizi.
24 ocak'ta 2. sezonuyla muhteşem bir dönüş yapacak dizi. özledik valla. zaten çok fena bir yerde kalmıştı.
saglamdir izleyin.
2. sezonu daha başlamadan 3. sezon onayı almış dizi.
başla artık amını siktiğimin dizisi. unuttum lan dizinin nerede bittiğini...
24 ocak'ta ekranlara kaldığı yerden devam edecek dizi. o devam edecek, iyi, güzel hoş da ben nerede kaldığını tam olarak anımsamıyorum. bir yılda 8 bölümlük dizi yaparlarsa böyle olur. da vinci's demons'ı da işte bu sebepten izlemeyi bıraktım.
25 ocak'ta yeni sezonuyla gelecek dizi.

cnbc-e'de. pazar 22:00'de.