bugün

ittire kaktıra bir bölüme kapağı atmış fakat kafasında yüz bin milyon baloncuk kıvamında soru işareti olan okulu bitirdikten sonra işsiz kalacağı konsunda ciddi şüpheleri olan fakat bu tür laflarla herkesten önce kendini rahatlatmaya çalışan malesef ezik üniversiteli ruh halini anlatan vecize. olaylar genelde şöyle gelişir,

-yavrum üniversiteyi kazanmışın hayırlı olsun hangi bölüm?
-ee şimdi bu çok gelişen bir sektör teyze inanılmaz eleman açığı var gerçekten
-ama adı ne hangi üniversite de hem çocuğum sölesene
-ama inan yani bu meslek yeni gelişiyor ve kalifiye elemandan başkasını almıyorlar işe bizim okula inanılmaz bir talep var 5 bin tl ile işe başlıyorsun. (işte can alıcı cümle geldi.)
-pek iyi pek güzel ama adı ne ulan
-mobilya dekorasyon
-hönk!!
şu sıralar istanbul kadıköy de açılan ve eminimki çoğu insanın bilmediği bir üniversite var özyeğin üniversitesi. türkiye'nin sayılı zenginlerinden hüsnü özyeğin muazaam derecede para harcayarak bu üniversiteyi kurmaya başlamaştır. 2008 senesinde sadece işletme bölümü açan ve sadece 120 tane hazırlık öğrencisi alan üniversitedir. duyumlarıma göre hoca kadrosu oldukça sağlam hatta ben duyduğumda yok artık dediğim hocalar bile oldu. hüsnü özyeğinin öğrencilerine yaptığı açıklamaya göre: benim üniversitemden mezun olduktan sonra şirketler benim kapımın önüne stand kurucaklar ve diplomasını almaya gelen öğrenciyi direkt kapacaklar demiştir. bunu demesinin başlıca sebeblerinden biriside öğrencilerin : burası ne biçim üniversite ya hiç bir bok yok,liseden ne farkı var burasının demesiyle olmuştur.*
genelde üniversiteye yeni başlayan birinci sınıf öğrencisi söylemidir. son sınıfa doğru hayatın gerçekleriyle karşılaşılır ve mezuniyetten sonra iş bulamayan arkadaşları görünce bu paranın üçte birine bi iş bulunursa şanslı hissedilir.
bir şehir efsanesinden öte olmayan önerme. "10 yıl çalıştıktan sonra 5 bin almaya başlarsan öp de başına koy" olmalıdır aslı.
üniversiteye yeni başlamış, önünde bununla ilgili bir tane örnek kişi bulunduğundan her mezun olanın kapış kapış alındığını zanneden ergen lafı. * *
- abi hani bu bölümden mezun olunca direkt 5binle işe başlıyoduk, biz hala boşuz?
+ tabii önce başlamak için bir iş bulmak lazım doğal olarak.
- eee?
+ bizim bu okuduğumuz bölümle alakalı iş bulmak imkansıza yakınmış meğersem, ben de yeni öğrendim.
- hassiktir be rıfat abi.
tıp öğrencileri için olabilme ihtimali mümkün hede.
bölüm seçerken liselilerin yediği tuzak. hayır ben de yedim zamanında aynı boku. ama gerçek tokat gibi çarpar sonra, doktorun bile bu kadar parayı almadığını görürsün. işin özü şudur, para parayı çeker ! eğer paran varsa aldığın eğitimle kendi işini kurarak, kimsenin astı olmadan bu parayı kazanırsın, ama yoksa 1000 lira maaşa mutluluk gözyaşları dökersin.
son alınan kararla istanbula 5 tane daha özel üniversite açılmasının ardından daha çok rastlanacak cümle.

(bkz: apartman katında üniverite)
(bkz: eski parayla mı yeni parayla mı)
son zamanlarda fizik tedavi ve rehabilitasyon ile deri bilmemne bişeysi ( 4 yıllık mı onu bile bilmiyorum) için duymuş oldugum cümledir. var gerçekten boyle konuşan tipler. Allah selamet versin.
her aldığı ürün veya hizmetin müthiş prim yaptığı iddiasındaki komik insanların öğrenim gördükleri üniversiteleri konusundaki gerçek dışı yorumlarıdır.

word of mouth adlı pazarlama tekniği ile ellerindekinin değerlenmesini sağlamaya çalışan kişilerdir bunlar.

bu tiplerin iş dünyasındaki versionlarından şöyle lafları hep duyarız:

"ya geçen hafta 15bin tleye bi ford connect aldım 2 gün sonra 22bin verdiler satmadım"

kimse de 2 günde süper kar etmişin niye satmadın demezler bu tiplere , hayranlıkla izlenen abilerdir bunlar.

bu tipler dağın başında ev alıp "buralar manyak prim yaptı , ayda %50 koyuyo walla" diyen de tiplerdir , hadi sat bakalım o fiyatlardan satabiliyor musun demez kimse.
(bkz: itü güverte)
(bkz: 5000 sms)
(bkz: bi siktir git)
cem uzan'ın tekrar bir operatör kurması ile yapacağı kampanyadır. büyük ihtimal adı da rahatlığı anlatması amacıyla uzancell olur.

1717'ye 5000 yazıp yollayın. ayda 17 kontöre 5000 lira cebinize gelsin.

(bkz: biz yapana kadar en iyisi bu)
ögrencinin kendisi bile inanmıyor bunu söylerken ama içten içe bir tesselli işte, n'apsın garibim..
(bkz: gemi makinaları işletme mühendisliği)
(bkz: yavaş)
(bkz: at yalanı öpeyim inananı)
+bizim okulu bitirince direkt 5 bin ile işe başlıyorsun olga.
-5 bin ne svetlana?
+5 bin erkek tabi...
-oha! okulun adı ne?
+russian institute.
-anlıyorum...
(bkz: direkte direk deme sorunsalı)
güncel Önemli Başlıklar