bugün

haber niteliği olan haberleri verdiği için bir çok soruşturma geçiren kanalturke destek amacıyla satılan bilekliklerin üzerinde yazan yazı. kırmızı zemin üzerinde beyaz "biz kaç kişiyiz" yazıyor. sonuna kadar destekliyorum.
(bkz: biz beş kardeşiz)
(bkz: ben şahsen kendim)
saydım 3
"Kaldırın şu üzerinize serpilmiş ölü toprağını!
Çaresiz değilsiniz! Çünkü çare sizsiniz!
Umutsuz değilsiniz! Çünkü umut sizsiniz!
Silkinin, şaha kalkın!
Yola çıkıyoruz.
Adım adım dolaşacağız Türkiye'nin her karış toprağını. Ardahan'dan Muğlaya, Hakkari'den Edirne'ye, Sinop'tan Antalya'ya, Tunceli'den Bursa'ya, Ankara'dan Erzurum'a, Trabzon'dan Burdur'a"

http://www.bizkackisiyiz.com
(bkz: biz üç kişiydik)
istatistikler bölümüne bakıldığı zaman şu an için;
7. ...yazar 5.195
70000000 (yetmiş milyon).
Bugün itibariyle 1171751 yürekli insan.
(bkz: sağ baştan say)*
(bkz: beş maymun çetesi)*
(bkz: beşiktaş jk)
(bkz: çarşı)
atatrük ü peygamber ilan edecek kadar seviyesiz bir grubun kendisine buldugu yenilmişler hareketidir. kuruluş amaçları gül ü cumhurbaşkanı yapmamaktı çünkü.
atatürk ü peygamber falan ilan etmeyen aksine dinini onunla ticaret yapanların elinden almaya çalışan yürekli, vatansever insanların içinde bulunduğu, kendini yenmiş sananlara karşı bunun böyle olmadığını göstermeye çalışan harekettir.
atatürk ile başlayan aydınlanma devrini tamamlamaya yemin etmiş, ülkesini yobazların satmasından dolayı vicdani bir sorumluluk hisseden, atatürk ilkelerinden ödün vermeden bağımsız ve özgür yaşamayı seçen bir toplum hareketi olmakla beraber1.225.092 kişiyiz.. tabii şimdilik..
(bkz: bişey yapmalı!)
Melih AŞIK

Biz kaç kişiyiz?

Biz kaç kişiyiz hareketinde üye sayısı 350 bini aştı... 12 Eylül 2007'de Tuncay Özkan'ın çağrısıyla başlatılan hareket bir toplumsal muhalefet eylemi... Sivil bir platform... Amacını Tuncay Özkan şöyle anlatıyor:
"ilk aşamada 1 milyon kişiyi hedefleyen hareket AKP'nin dayattığı yeni anayasanın ülkemizi taşımak istediği karanlığa karşı el ele, cesurca tavır göstermeyi amaçlamaktadır."
Bu demokrasi eyleminde "Ben de varım" diyenyurttaşlar internet üzerinden "http://www.bizkackisiyiz.com"; adresine girerek daha fazla bilgi alabilir, üye olabilirler.

http://www.milliyet.com.t...007/09/29/yazar/asik.html
an itibariyle 1.225.172 kişinin üye olduğu hareket.
henüz baştan kaybeden harekettir. hareketi başlatan insanlar bile hareketın fos çıkacağından o kadar eminlerdirki, geçen sene pkk ya karşı başlatılan biz kaç kişiyiz kampanyasının üzerine bu harekatı aynı sloganla devam ettirmişlerdir. başka slogan kurmak pek kolaydır ama basit ve kurnaz bir yöntem kullanılmak istenmiştir.
şuan da online 196 kişiyiz.
baştan ofsayt olan oluşum.
*e başta tuncay özkan gibi değerli! insanlar var. illegal işler yapmakla suçladıkları insanlar karşısında adeta birer ahlak-namus-şeref timsali gibi durmaktadırlar. ayrıca kesinlikle her işleri legaldir.
saymak zor geldiğinde karşı tarafa sorulan soru.(genel sunum)
tuncay özkan' ın kurması beklenen partinin açılması için gereken parayı toparlayabileceği site. *
bir soru cümlesidir... ve şöyle bir cevap verilebilir: - birkaç çürük elma hariç: bir türkiye dolusu insanız.
"100 - 47 = ?" gibi basit bir matematik işlemiyle ortaya çıkacak cogunluktur.
pavese, malcolm lowry. ikizlerim.
gece de sonsuz değil,
kötülük de. ben de denedim.
lav fokurdarken, gidip geldim
delilikleri. bin vampir besledim
şuramdaki inde. sövdüm
ve şehvetle öptüm her meleği;
ah! bilemedim.
kaç kişiyiz kendimizde
karabasanlar yaşattım
beni sevenlere,
bir hataydım, besbelli.
içimdeki ölümden
içimdeki ölümden
içimdeki ölümden ürettim her şeyi.

ahmet oktay
yere, zamana ve mekana göre değişen soru cümlesi.
- biz kaç kişiyiz?
< sen hariç 5.
- peki siz kaç kişisiniz?
< sen dahil 6.
'kaç kişiyiz gösterelim uleyn' şeklinde genelde gördüğüm cümlelerin ortak yanı. çete toplamaca gibisine geliyor insanın ya da benim babam senin babanı döver.