bugün

alejandoro gonzalez inarritu'nun çekimlerine başladığı yeni filmi filmde javier bardem başrollerde oyunuyacakmış.
filmin kısa konusu yasadışı işlere bulaşmış bir adamı ve onun peşindeki çoçukluk arkadaşı olan polis memurunun hikayesi yer almaktaymış

kaynak:imdb
favori yönetmenim alejandro gonzalez inarritu ve jack nicholson dan sonraki favori oyuncum olan javier bardem i biraraya getirecek filmdir.
bu yılki cannes film festivalinde yarışacak, başrollerinde iki ispanyol güzide oyuncu javier bardem ve blanca portillo'nun arz-ı endam edecekleri pek şükela bir şey olacağını düşündüğüm Babel, 21 gram gibi filmlerin müthiş yönetmeni alejandro gonzalez inarritu'nun son bombası.
javier bardem'e en iyi erkek oyuncu ödülünü getirmiştir cannes'ta.
seviyoruz.
türkiye'de 28 ocak 2011'de gösterime girecek olan, javier bardem'in, mar adentro dan sonra en iyi oyunculuk performansı göstereceğine inandığım, merakla beklenen film.
alejandro gonzalez inarritunun yıllar sonra çektiği ve yarın gösterime girecek filmi.
Javier bardem'in başrol oynadığı bu filmi yarın hemen gidip izleyeceğim. yine harikalar yaratacağını düşünüyorum.
bizzat kendisi gelmiştir ancak adamakıllı bir torrenti bulunamamıştır hala daha. camrip size girsin ibneler.
sadece istanbul, ankara ve izmir'de gösterime giren film.
sonra korsan bik korsan bik derler.
(bkz: beautiful)*
ing: Gizel
(bkz: bırtıfıl)
kendinizle sorununuz varsa gidin bu filme içiniz iyice bi kararsın.umutsuzluğun başından sonuna esir aldığı uzunca bi film.inarrutu yönetmiş, tanıyanlar bilirler kafayı fena bozmuş bi abimizdir.
(bkz: babel)
(bkz: 21 grams)
(bkz: amores perros)
hep mi olumsuz şeyler anlatılır bir filmde ama bu kadar da mı güzel anlatılır? javier bardem müthiş bir performans sergiliyor, sırf bu adam için bile gidilebilir bu filme.
göçmenliğin, parasızlığın, açlığın, acının, ölümün filmi.

ve tabi ki Iñárritu
**spoylerrr**

kenefte kızına sarıldığı sahne bitirmiştir. gözlerim dolu dolu olmasaydı arkamı dönüp hönküren adama bakacaktım.
hevesle beklenen film. dün gidip sinemada izleyecektim ama o kadar çok sıkıcı film, sıkıntıdan patladım yorumu geldi ki dvd sini almaya karar verdim. bu kadar tukakalandıysa kesin bence arşivlik filmdir. zaten javier bardeme hastalık derecesinde tutkunum. ip atlasa izlerim.
http://www.sinemalar.com/film/25034/Biutiful/
oldukça yavaş ilerleyen sanatsala yakın bir film olmasına rağmen, konusu ve senaryosu bağlamında oldukça başarılı, genel atmosferi karamsar.
öncelikle; çirkin yakışıklı javier abimizin döktürdüğü, koptuğu koparttığı filmdir.

--spoiler--
uxbal'ın oğlu dışında filmdeki herşey herkes rahatsız edici.
zaten rahatsız olalım diye çekilmiş.
beautiful nasıl yazılır baba?
bizim için, okunduğu gibi yazılır. biutiful.
--spoiler--

ama izleyeli 36 saat oldu. hala neden aklımda... üstelik üstüne 1 film daha izlememe rağmen!?

--spoiler--
gözlerime bak, yüzüme bak iyice. beni sakın unutma
--spoiler--

gidin. izleyin. pişman olmayacaksınız.
ruhumu çökerten içimi sıkan ama yine de çok beğendiğim film. harika bir oyunculuk javier bardem.
inarritunun aştığı, javier bardemin döktürdüğü,ağır konusuna ve anlatımına rağmen taş gibi sağlam mükemmel bir film.
jack'iydi, oyunculuguydu, otuydu bokuydu butun klie laflar edildikten sonra diyorum ki; biutiful sana cok kirginim, seni kiniyorum ve sana bazi laflar hazirladim:

--yar bana spoiler bana--
o baykus olayi ne allahusen,
tilki benzetmesi niye ?
filmin adi niye biutiful, hic bi alaka kuramadik lan. filmde hic bi sikim guzel olmadigindan beautiful da guzelce yazilamaz mi yani ?
babasi niye gebermis haline benzemiyo ? ( en sikko merak boyle olsun )
tavandaki izler ne izi lan !?
filmin sonunda ige niye koseye pusuyo (boyle asili gibi) anlayan varsa beri gelsin boyle boyle desin.
--yar bana spoiler ban'--

demek istedigim illaki bi daa izlettirecen. bi daa goturtucen bizi sinemalara.. ayip ayip.

ama degerdi.

ps: daha cok soru varda kimileri baglantilandirildi gibi.
hala altyazısı olmayan filmdir. bekliyoruz heyecanla...
uxbal'ın abisi rolündeki adamı uğur yücel e benzettiğim film.
bu kadar çok metaforu bir filme tıkıştırmaya gerek yok sanırım. adamın haline mi üzülmemiz gerekiyor yoksa diğer kişilerin dramlarına mı bilemeden upuzun bir film karşıladı bizi. kaçak işçiler ziyadesiyle ken loach'ın it's a free world'ü çağrıştırdı. belki sadece babanın dramı yüksekte tutulup işi farklı olabilirdi. üstelik javier bardem ki kendisinin eski filmlerini çok severim yerine pek de ünlü olmayan birinin oynatılması da fena olmazdı.
son söz olarak inarritu biz seni ilk iki filminle sevmiştik.
güncel Önemli Başlıklar