bugün

düzenli olarak gezi için, dağa çıkmak için ya da yolda hız yapmak için bisiklet kullanan sözlük yazarlarıdır.

ayrıca bisikletten de anlar bunlar.
istanbuldaki yazarlarla bisiklet sürmek istediğim topluluktur.
hitit üniversitesi doga ve bisiklet topluluguyla beraber içinde bulundugum topluluktur.
benimdir. yazlari suruyorum 3 ay her gun. 15 eylul biter.
düzenli olarak bisiklet kullanan ama düzenli olarak sözlükte yazamayan yazardır.
(bkz: 7 eylül 2012 uludağ sözlük kesintisi)
işime bile bisikletle gittiğim için kendimin de için de bulunması gereken gruptur. mtb'ciyim hocular.
mutlu insanlardır. hele de bu mevsimde rüzgarı yüzünde hissedip onu koklama hissine nail olur, huzur bulurlar. ne güzel...
beğğn beğğn.

kanıtım yok malesef.
Kron xc250 bisikletim oylece garajda duruyor.
Ilgilenen olursa satabilirim.
içlerinde bulunduğum yazar grubudur. Şehir bisikleti candır.
imrendiğim yazarlardır.
Düşünülebilir, az yakıyor, evet.
görsel
Ben ben ben yazarı.
çocuğum olsa bu kadar sevmem. *
bisiklet sürmeyi çok sevsemde param olmadığı için alamıyorum. belki ilerleyen aylarda olabilir.
Canını sıkkın olduğunda inanılmaz güzel olan eylem. Bir de adaya gidince de çok güzel.
Bütün bisikletlere binip bisana binemeyen djangov da o yazarlardan biridir.
Benimdir.
Gemini beldeyama siyah-kırmızı bebeğimle dolanmak...
Bisikletin kızı,erkeği olmaz.
Pek bir severim çok bir severim bisiklet sürmesini.
dağ bisikleti ve yol bisikleti branşlarında ulusal yarışlara katılacak kadar ben de sürüyorum.

ayrıca bisiklet alacaklar için;
https://www.uludagsozluk.com/e/25394249/
Benimdir. Severek binerim bisiklete. 4 yıldır kullandığım ve benden önce de 6 yıl dayımın kullandığı fakat ömrünü tamamlamak üzere olan dayımın bana verdiği bisikletim yerine bisiklet almayı düşünüyorum fakat çok param olmadığı için şimdilik alamıyorum. Yazlıkda dayımın kullanmak için aldığı ve istanbula dönünce yazlıkta bıraktığı bisikleti kullanıyorum şimdilik. Acayip zevkli bir uğraş.

Hele bu bisikleti çok sevdim. Sepetine herşeyi atıp dolaşıyorum.vites oranları kısa olduğundan çok rahat kullanılıyor. Lastikleri ince ve çok güzel. Toprak yolda iyi gidemiyor dişli olmadığı için. Ama güzel la. Bu uğraş çok güzel la binin bisiklete. Heryere arabayla dolmuşla gitmeyin bisikletle gidin hem spor yapmış olursunuz hemde uzun dönemde bisiklete verdiğiniz parayı yol parasıyla amorti eder hatta kara geçersiniz.

Fakat bu sporun tek bir kötü yanı var. Aşırı terlettiği için ve seleden dolayı poponuz hava alamadığı için özellikle yaz aylarında poponun seleye temas ettiği kısımda ıslaklık oluyor ve baya belli oluyor. O sıkıntı işte. Eğer bir işim varsa ve sık sık bisikletten inmem gerekiyorsa hava sıcak olmasına rağmen koyu renk kot giyiyorum belli olmasın diye.
görsel
uzun süredir sadece bisiklet yaka kullanıyorum.