bugün

(bkz: denedim oluyo)
(bkz: artı rep)*
Sırf bu sebeple, birini suçlarken ayak parmaklarımı kullanırım.
içim rahat, keyfim yerinde.
kişisel gelişim seminerlerinde bolca verilen simgesel örneklerden biridir. ama çoğu kimse örneğin açıklamak istediği şeyden çok, örneğin ilginçliğine takılır. ahlak, karakter ile ilgili kavramları neden böyle boktan simgelerle açıklamaya kalkarız bilemiyorum. böyle şeylerle karşılaşınca nedense hep aklıma amerikan filmlerinde halka yapıp, otup dertleşen film kahramanları gelir. ağzımdan çıkan cümle hep şu olur "o halka size girsin"...
ancak başparmağı işaret parmağı ile orta parmak arasından ileri geçirince, bir parmak ileri gösterirken , 4 parmak kendini gösteriyor (bkz: nah işareti). entry deki gibisini denedim, işaret ve baş parmak ileri bakarken, 3 parmak kendine bakıyor.
(bkz: denemesi bedava)
aslında insanları suçlamanın kolaya kaçmak olduğunu gösteren durum. şimdi bu entry i okuyan yazarlardan birini suçlarken yaptığımız gibi işaret parmağını herhangi bir noktaya ya da varsa yanındaki arkadaşına doğrultmasını istiyorum. elinize bakın, sadece işaret parmağınız karşınızdakini gösteriyor değilmi? şimdi kalan dört parmağınıza bakın tekrar. o kalan dört parmak sizi gösteriyor. bunun anlamı birini suçlarken çok iyi düşünmeniz gerektiğidir. hatanın biri karşınızdakindeyse geriye kalan dördü sizdedir. suçlamak kolaycılıktır. kendimizi de dürüstçe yargılayabilmemiz gerekir.
güncel Önemli Başlıklar