bugün

çok kolay söylenir olmuş.
Günümüz insanlarının çokça yapıp basitleştirdiği söz öbeği haline gelmiştir. Halbuki o cümlenin yeri farklı olmalıdır. Her zaman söylenmemelidir ki değeri bilinsin. Söylediğinde karşıdaki insan sıradan bi şeymiş gibi karşılamak yerine mutlu olsun, sevinsin. Bu yüzden her şeyi sıradanlaştıran insanları kınıyorum. Umuyorum ki başıma gelmesin. Kötü bi şey çünkü.
ömrü hayatımda hiç yapmadığım olay *
Bugüne kadar kimseye demediğidimdir. Senden hoşlanıyorum dedim ama sevmek, aşık olmak büyük şeyler. Öyle basit değil.
Gerçekten degerli birine söyleniyorsa büyük cesaret ister. her tür tepkiye hazir oldugunuzda söylenmelidir. Bir de bu cümleyi ilk kime söylediginiz de oldukca önemlidir. Zira unutulmuyor. Ömrünüzün sonuna kadar pismanliginiz ya da iyi ki`niz olabilir bu iki kelime.
Bunu gerçekten söyleyebiliyorsa ne ala .

Ama sıradan söyleyip , söylemi ile tavrı uymuyorsa fena.
Gereksizdir. Bırak o desin.
(bkz: seni seviyorum demek neden bu kadar zor)
Zordur insan söyleyemez ve şöyle der; umudum her zaman bâkidir ama zaman kısa yol uzun ve yorgunum.
içini acarsin,içine ederler.
doğru zamanda diyin.
bekleyin biraz.
samimi olmayan. sevgi söylenmez, gösterilir.
birine bu devirde seni seviyorum demek en kolayi. zor olani o sevginin icini doldurmak.
Özlüyor insan.
iplerini karşıya verirsin. Sev ama söyleme. Göster.
aynı zamanda "ağzıma sıçabilirsin izin veriyorum" da demektir.
Günümüzde ne kadar basitleşmiş olsa da kolay değildir gerçekten sevip, seviyorum demek. Hele ki karşındaki de seni seviyorsa. Şimdi denilebilir karşılıklı sevip söylemenin neyi kolay değil, diye. Seven insan korkar, utanır, sevdiğinin gözlerine baktığında içi içine sığmaz ağzından laflar dökülür dökülmesine de tam kalbini açamaz, içten içe sever onu. Gösterdiği sevgi sadece deve de kulak kalır yani. Doğru olan bu değildir aslında doğru olan geç olmadan her şeyi söylemek içinde tutmamak, ama aşk işte insana ne/neler yaptıracağı belli olmuyor..
(img:#1917634)
"Birine seni seviyorum."

Dedim.
Sadece size olan sevgisinden emin olduğunuz kişiye söyleyin. Olmaz deyince insanın kalbi kararıyor ve bir daha istemiyor böyle bir şey. Maalesef.
birine seni seviyorum demek zor evet ama ;
"seni seviyorum derken gözlerinin içine bakmak" daha zor sanırım.
kadınları kandırmayı kolaylaştıran şeylerden biridir.
Belki ben çok saf bir şekilde düşünüyorum ama en azından biri için bunu içinden gelmeden,kalbinle hissetmeden söyleyemezsin ya. Çok belli olur kalbinden gelmediği.
Eğer bir kadınsan kesinlikle söyleme karşı taraftan bekle ilk adımı benden söylemesi.
Söylenmesin zor bir karar olduğu kadar cevabını beklemekte oldukça zor bir dönemdir.
çoğu zaman yürek isteyen, söylemeden önce iyice düşünülmesi gereken, söylenildiğinde sonuçların hayatın devamını olumsuz yada olumlu etkileyen önemli bir cümledir.