bugün

Mesleğin inceliklerini kızına öğretendir.
Kızını tanıyan anne söylemidir. Anneler kimin geçici kimin kalıcı olacağını bilir.
Baskalarinin sevgisini, belki de askini hice sayan annedir. Zalimdir. Kizi/oglu da ona cekmistir. "takilmak, hevesini almak"... Bunlar bir kisiyi "parmaginda oynat, at" demektir. Cok kalpsizce.

Ayrica gorus ve kafa olarak anlasamadiginiz biriyle de asik olsaniz bile hayaller kurmayin bosuna cunku sonu goreceginiz gibi hep ayrilik. Kendiniz kasinmayin.
kız biryerlere takılırken o biryerlerin bazı yerlerini yırtmasını engel olmalıdır.çünkü takılınca yırtılır çoğunlukla.
Türk filmlerindeki zengin piçinin annesi. Piçin adı da engin oluyor genelde.
Çocuğunun şımarıkça isteklerini yerine getirmiş olan annedir. Çocuğunun şımarmasına sebep olmuş ve bunu hala desteklemektedir. Kızına takılmasını söylediği kişiyi düşünmez, onun için sadece kızı vardır ve onun mutluluğu önemlidir. Takılmalık ilişkilerin sonradan ne kadar yıprattığını düşünmez. Sonuç olarak ne ekersen onu biçersin düşüncesinde olmayan ve ilahi adalete inanmayan annedir. Annedir sonuçta eli öpülesidir fakat yanlış yönlendirme yapmaktadır.
erkek annesidir.

''olm birbirinizi neden bu kadar kıskanıyosunuz daha gençsiniz, istediğinle gezersin, o da napıyosa yapsın''

''heryere birlikte gitmeyin, kısmetini kapatıyosun evladım''

gibi söylemleri de bulunan annedir. yau ana ben zaten bu karıyla evlenicem diye birlikte gidiyorum heryere, neden şimdi psikolojik baskı yapıyon ''bunla evlenmezsen sen'' imajı çiziyon?

sonuç: annem haklı çıktı.
Zamanında fazla takılınıp heves alınmış eski kaşardır. Piçini kimden peydahlamış biliyor mu acaba?
zengin annedir.
biraz takıl hevesini al cümlesini ne kastederek kurduğunu merak ettiğim anne. buradaki heves kullan kullan at manasına mı geliyor? bu anne aynı zamanda otele para vermeyin istediğiniz zaman eve gelebilirsiniz ve aman korunmayı ihmal etmeyin kızım diyen annedir.
bir gül ile yaz gelmez diyen annenin, daha açık söylemli versiyonlu annesidir.
bence anneler takıl demez biraz gez dolaş tanı kızım der. takıl ne lan? sen gibi ergen mi lan anne? hatta o anne "kızım arada drink falan almaya çıkın" der değil mi?