bugün

bira içince sarhoş olmamasıyla övünen insandır.

muhtemelen aşırı derecede alkol almıştır. ahah yazık. bir birada sarhoş olanla taşak geçenler mi dersin, övünebileceği tek şey birayla sarhoş olmamak olanlar mı dersin... sanırsın ki, herkesi içkiyle uyutup zikiyorlar, bu arkadaş da "ben sarhoş olmuyom olm" diye seviniyor falan.
ergen insandır.

böylelerine denk geldiğinde bir bardak arjantin içireceksin bak bakalım amı götü nasıl dağıtıyorlar.
penis boyuyla erkekliğini ölçen adamdan pek farkı olmayan insandır.
eğer ortamda bira yokken övünüyorsa icraat esnasında bir iki birada duman olacak insandır. bahane olarakta dertliyim kardeş diyen insandır.
yarım bardak zeytinyağı içsem bende sarhoş olmam.
övünülcek birşeymi bu?
Maldır oysa ki 2 birada uçan adam ne kadar şanslıdır içten içe farkındadır. 20 bira içipte kafa güzel olmaz bunların öyle derler işeyince etkisi geçermiş öyle derler. E sizde sırtına vurup helal be sana diyin sevinsin garip cebinden bok gibi para çıkarken yapacak bir şey yok.
muhtemelen miller içen kişidir.
gelsin de apti oynayalım.
sadece böbrekleri çalıştıran insandır.
amaç taş oluşumunu engellemek.
sakarya veya konurda ki her barda görebileceğiniz insan tipidir.
t*şşak oğlanı olma ihtimali yüksektir. zira birayla sarhoş olup övünmek daha mantıklı bir şey. zaten birayla sarhoş olan adamın metabolizması alkol dedektörü gibidir. o biranın içinde ne kadar alkol var da sarhoş oluyon dingil?
absinthe içirilip yemek borusu yakılası insandır.
Bu alkol denen meret sonuçta çakırkeyif olmak için içiliyor, içtiğinde bir etkisi olmuyorsa niye içiyorsun arkadaşım? Yazık değil mi ciğerine?
Yetmişlik votkayı devir ve devrilmeden yürü sonra gel dediğim insandır.
ileri boyutlarda alkol tüketenlerin bir zamandan sonra rahatsızlık duyduğu durum. ilk zamanlar hoştur, insana ortam içinde prim kazandırır. "nasıl böyle olabiliyorsun?", "nasıl böyle içebiliyorsun?" gibi sorulara maruz kalarsınız. bu kişide ego tatmini yapar ve üstüne diretme eylemi gösterir. fakat yıllar geçer, ciğerleriniz kurumaya yüz tutar ve alkole karşı olan dirayetiniz normal bir insanın katbekatı boyutlara ulaşır, o zaman bunun bir marifet değil de, tamamen bitmeye yüz tutan ciğerlerinizin size vermiş olduğu sinyalin ufak ufak sellektör çakması durumu olduğunu idrak edersiniz.

genetik olarak bazı kişilerin alkol eşiği yüksek olabiliyor. ama bu durum zamanla kazanılmış ve miktar ne olursa olsun etkilenmeme boyutuna gelmişse, o zaman kendinizi bir kenara çekip, düşünmeniz gerektiğinin vaktidir. bunun övünülecek bir yanı yok. şişmeye yüz tutmuş karaciğerinizin göğüs altına yapmış olduğu basıncı hissetmeye başladığınız vakit, ne demek istediğimi gayet iyi anlayabileceksiniz.

velhasıl; istersen git bir oturuşta 24 tane bira iç. size eşlik eden sevgiliniz veyahut arkadaşınız ikinci birada zom olsun. şimdi düşündüğün zaman; o mu sağlıklı, sen mi?

bununla övünen insanlar zamanla bunun acı bir sonu olacağının farkına erken yaşlarda varmalıdırlar. bünyenize zerk eden ölüm korkusunu iliklerinizde hissetmeye başlamadan önce aklınızı başınıza devşirin. iş işten geçtikten sonra bunun geri dönüşü olmayacak. zira, alkole bağlı karaciğer sirozunun organ nakilinden başka tedavisi yok!

alkolizmin pençesinden iki yıl önce kurtulmuş, fakat hala daha sosyal içici ayağına günlük alkol tüketen birisi olarak bunları yazıyorum. şu an için mevcut sağlık problemlerim olmamasına karşın, potansiyel karaciğer sirozuna yakalanma riski ile karşı karşıyayım. bunu bildiğim halde vazgeçip, hayatımdan çıkaramıyorum.

aramızda 99'lu, 2000'li yazar kardeşlerimiz var. daha çok gençsiniz. bir abi nasihatı olarak bu dediklerime kulak verin ve alkolün dozunu çıkarmadan, bağımlısı olmadan önce oturup, bir daha düşünün. başlangıçta her şey tatlıdır, sonlara doğru acımsı tad ağzınıza geldiği vakit pişman olmayısınız.
içki içmekle övünen zavallıyla aynı kefededir.
Liseli? Geçen gün kuzenim övünüyordu ondan biliyorum. Ben de aferin ablacım diyip sarhoş olan arkadaşıyla dalga geçtim.
Hayatta övünecek başka meziyeti olmayan ezik insan modeli.