bugün

içilmemesi halinde yaklaşık bir dakika içerisinde kaybolacak olan köpüktür.
biranın içilme sebebidir.
Akla ayran köpüğünü getirtir. içersin "hüüp" diye içini çekersin ama boşuna ne tadı var ne tuzu.
parmağın üzerine koyulması halinde kaybolan köpüktür. kaybolsun da zaten, sevilmez şahsım tarafından.
bardağa hızlıca doldurulan biradan köpük cıkması üzerin insanlarımızın hemen o köpüye agzını daldırmasıdır.
biranın havayla temasını önler bölece mayası yani biranın tadı bozulmaz.
biranın üzerinde olması gereken, biraya anlamını ve tadını veren köpüktür. özellikle sıcak havalarda biranın bardağa köpürtülerek koyulması havayla temasını keserek biranın daha uzun süre serinliğini korumasını sağlar.

bir de bu köpüğü sevmediği için birayı bardağa dökerken parmağını biranın içine daldırıp bardağı da birayı da piç edenler vardır ki, akıl fikir dilemek gerekir kendilerine...
biranın tazeliğini ve soğukluğunu koruyan arkadaştır.
hup diye ice cekilesidir.
köpüksüz biranın asitsiz fantadan bir farkı olmayacağından biranın ciğeridir.
türk kahvesindeki köpüğün yokluğu kadar yokluğu hissedilmeyen köpüktür. soğuk olsun, mümkünse efes olsun gerisi teferruattır.
Can çektirendir.
yoğun demirmsi bir tat alıp çoğu zaman "şunun köpüğünü içsene öyle içeyim" diye uzatma sebebidir.

sonra herkes saldırır biranın köpüğü sevilmez mi hüe diye falan.
(bkz: weissbier)
Coğunluk sever. Ben sevmem.
kusturur.
Bardağı yan ve yakın tutarak, yavaş yavaş doldurarak engellenebilir köpüktür.
Haydi Şerefe.*
Yazin kopuklu verdik diye seften azar yedigimiz hede. Millet sevmez. Sevilmez mi hic? O dudaginin ustunde kalir böyle...
beni en çok çekendir biranın köpürtmesi...
Tazelik işareti.
(bkz: duvel).
asıl maharet köpüğündedir.
Aramızda bu muhteşem şeyi sevmeyenler varmış. Kınıyorum.

Bira da köpüğü de sevilmelidir.
Sahil partilerinin olmazsa olmazı.
şerefe köpük.
Kıllı vajina gibidir affınıza sığınarak. Köpüğünden arınmış buz gibi olmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar