bugün

Vize haftasındayız. Sınav çıkışı arkadaşlarla durum değerlendirmesi yaparken farklı bir bölümde okuyan arkadaşın biri geldi yanımıza.. ”gelin sizi çok güzel bir mekana götüreceğim değişiklik olur hem” dedi.

Tamam dedik, koyulduk yola..

Kafe tarzı bir yer, ama kalabalık zınga zınk insan dolu..

Neyse geçtik oturduk bir masaya, siparişleri almak için garson geldi. Arkadaşlar verdi siparişini..

Dedim çay ne kadar..

15Tl..

Gayri ihtiyari biraz da yüksek sesle ”Yuuhh” demişim ve etrafımızda ki insanlar da dönüp bize bakmışlar, ayrıca verdiğim tepkiden dolayı yanımdaki arkadaşlarım rahatsız olup utanmışlar benden.

Ecem, ezik misin sen?.. ”rezil ettin bizi” dediler.

Dedim bunda rezil olacak bir durum yok, ben içmiyorum.. size uygunsa buyurun oturun ama benim pis fakir aklıma bir bardak çaya 15 lira vermek doğru gelmiyor.

Hadi size afiyet olsun diyerek kalktım masadan..

Yolda giderken de kendi kendime bu yaşadığım durumu düşünmeden edemedim.. neden musluk suyuyla demlenmiş ve neredeyse milli içeceğimiz haline gelmiş çayın küçücük bardağına o kadar para ödemeyi tuhaf bulmayan insanlar var? Acaba dedikleri gibi fazla mı? tepki verdim.. Gerçekten benim yüzümden rezil oldular mı?
başlık 7 içerik 15
arabada 5 evde 15 gibi.
evde çok daha iyisini yapıp bardak bardak içmek varken 7 tl ye içmek enayiliktir.
Az önce bir çorbacıda iki çorbaya 5 lira verdim çay ve su da müessesenin ikramı benden mutlusu yok.
bi kereden anlamıyor muyuz yani.
20 tl olsa bile rezil olmamak için sorgulamadan içecek olan tipler olduğu için 20 tl yapmamalarına bile şaşırdığım durum. Sahi 20 tl olsa kaç kişi gitmeyip karşı çıkar ki? Kendisini kanıtlamak için gidenler daha çok olacaktır buna eminim.
sırf çaya vermiş olmamak için 13₺ye kahve almışlığım vardır.
kitap kafe olduğu için illa birşey almak gerekiyor.
iki kahve artı bir tiramisuya 35 lira vermeye benzer.

Tiramisu berbattı. Kahve bildiğin kahve.

Forum Bornova'da öyle herhangi bir yere oturmuştuk. Yani mekânın özel bir yanı da yok.

Başkası olsa menüyü gördüğüm an kalkardım da fazla hukukum olmayan biriyle gittiğimden önyargıya geçit vermemek adına oturdum.

Dört beş hafta önce falandı sanırım, bir beş hafta daha unutmam.

Son not: soyguncu pezevenkler.
bir sinema biletine 28 tl vermeyle eşdeğer olandır.

ve bilin bakalım bunları kim yaptı.
Ben bugün 1.5 ytl verdim.park manzaralı ahşap süngerli sedirde çayda güzeldi haa güneşte beleşti.
o parayı iki çaya verince de rahatsız oluyorum ben.
iki tl at üstü kalsın de böyle durumlarda. bak bakalım alabiliyorlar mı kalanını. s2kler ya.
izmirde reyhan pastanesinde 9tl vermiştim hala aklımda, unutamıyorum.
Çok şükür param var, arabam var , evim var. Ulan bir çaya 20 tl verdim nasıl oturdu içime anlatamam. 7 lira anladım uzattım kasiyere.. 20 tl beyefendi dedi. Pardon ya dedim yanlış anladım.. evet yanlış duymadınız aklama kadar beleş içtiğim iki çaya dışarıda 20tl verdim.
çay 2.5 tl ise çok mutlu oluyorum o kafede.

çay 5 tl üstüyse iç organlarımda bir yerde sızı oluşuyor.
Nevşehir ürgüp de iki çaya 10 lira veren benim yaramı sızlatan başlık.

Olum çok kötü lan.
Güney tarafında bulaşık suyundan 7 çay demektir. Ama eminim ki 7 liraya bir çayı tercih ederdin.
böyle bi mekansa çay yerine kahve içmeyi tercih ederim en azından vicdanım bir nebze rahatlıyor.
Kazıklandığınızı gösterir.

Ulan ayıp be.
Ben çaya 7 tl versem evin yolunu bulamam.
bir coppuccinoya 10 euro verdikten sonra çok da koymayandır.
Arasıra hepimizin yediği cinsten kazıklar. .sene 2001 de hap kadar semavere 25 lira vermiştim bebekte. .neyse ki kızla ilk buluşmamızdı ama işi pişirdik de ziyanı biraz olsun çıkardık he he. Hakkatten çaya 7 lira verilir mi ula şimdi tereyağlı mercimek çorbası içtim 6 liraya. .
Hepimizin yaptığı enayiliklerden..
Çayın kilosunun 24tl olduğu yerde gülümsetir. Bir daha girmeyin olsun bitsin. Şüphesiz balikesirli çok buldu.
Hadi çay için su ısıtıldı içine çay kondu falan. Ben direk suya 5 tl verdim.o daha rahatsız. Sanırım siz benim suya 5 tl verdiğim yerde çay içmişsiniz. Su+suyun çay olma kriterleri. (5+2)tl
güncel Önemli Başlıklar