bugün

bugün türkiye'sinde yaşamını sürdüren her türk vatandaşının yapması gerekendir.

affedin bizleri kardeşlerim.

* bizlerle aynı okullarda ve hatta aynı sıralarda okumanıza, itiraz etmediğimiz, ses çıkartmadığımız için;

* kaçakçılık üzerinden çok para kazanılmasına o veya bu şekilde katkı sağladığımız için;

* sırf kardeş sayınız çok ve babanızın iş yeri amcasının üzerine olduğu için size sorgusuz verilen başbakanlık bursu, size göre "paradan sayılmayacak" kadar düşük bir meblağ olduğu için;

* elektriği, suyu kaçak kullanmanıza ses çıkarılmazken bölgedeki "su sıkıntısını" çözemediğimiz için;

* "biz farklıyız" diye kendinizi parçalamanıza rağmen "biz biriz" diyerek dayattığımız, bütünleştirici olduğumuz için;

affedin bizleri kardeşlerim.

* akaryakıtı kaçak kullanmadığımız;

* daha fazla vergi ödemeye gücümüz yetmediği;

* okullarınıza kitap göndermekten ve öldürülenin yerine yeni öğretmen atanmaktan vazgeçmediğimiz;

* eceliyle ölen aşiret ağanızı kurtaramayan doktoru öldürdüğünüzde sizi suçladığımız;

ve daha nicesi için affedin bizleri.
kürt sorununu " yüz verdik ayıya geldi sçtı halıya" şeklinde yorumlayan yazarın özürüdür.

(bkz: akıl) (bkz: izan)
(bkz: adam sandık eşşeği alnımıza değdi taşşağı)
affedin bizi, siz diyarbakır cezaevi'nde işkence görüp askere küserken, bizim mamak ve metris'te gördüğümüz işkencelerden sonra devlete küsüp dağa çıkmadığımız için.
fazla söze gerek bırakmayan yazar özürü.
(bkz: adam haklı beyler)
Yukarıda sayılan maddelere " yok böyle bir şey, yalan" diyemeyenlerin, çünkü hepsi doğru ve hatta eksik, begenmedikleri özürdür.

Olanı yazana kizacaginiza niye böyleyiz deyin.
sizlerle aynı okullarda ve sıralarda okumamıza itiraz etmediğiniz için minnettarım. belki de orta asyadan sırf bu lütfu bize sunmak için bu topraklara geldiniz(!) milliyetçilik fitnedir. aşiretçiliğin daha geniş kapsamlı halinden başka bir şey değildir...
mehmetçiklerimizi vahşice öldürdüğünüz için özür dileriz...
başlığı okuyup eksi veren yazarlara yazık olacak, halbuki entryyi okusalar pişman olacaklardır.
kürtlerin hepsini terorist sandığımız için özür diliyoruz.
kürtlerin özüre değil icraate ihtiyacı vardır. bu devlet, bu zihniyet yaşaanan acıların bir numaralı sorumlusudur.

son derece popülist bir dille özür dilemek anlamsızdır.daha doğrusu bu bir özür değil faşist bir şairin kelimelerle dansıdır.

zaten gerek yazarın aldığı olumlu oylara bakarak, gerekse karma puanına bakarak, kibar bir dille faşizm yapmanın nasıl pirim yapacağını iyi bildiğini anlamak mümkün.

kürt sorunu ay'dan gelmiş bir sorun değildir. 12 eylül'de cezaevlerinde yapılan katliamları, o topraklara bomba yağdıranları derin devlet yapılanmalarını, işkenceye maruz kalanları, kürt diye bir şey yoktur bu kar botlarının çıkardığı sestir diyenleri ,kürtçe şarkı yapınca vatan bölünecek propagandası yapanları, ahmet kaya'nın ölümüne sebep olanları, diyarbakır cezaevinde yapılan işkenceleri görmezden gelen bu faşist zihniyet nazik bir dille yazılmasına rağmen buram buram faşizm kokan bu yazının şakşakçılığını yapmaktadır.

yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamasınız ki siz.
(bkz: kürtlere verilen kapitülasyonlar)
(bkz: rte sen misin)?
bir türk olarak kürtlerden özür diliyorum; hepinizi aynı kefeye koyduğumuz için.
bu basliga bir ozur entry girmeyi kendime bir borc sayiyorum (affetmek buyukluktur).
entry i okuyunca şukelaların en şükelasını hak ettiğini düşündüğüm entrydir.
yok öyle birşey. tam bir saçmalık.
en son halısaha baskınından sonra ironik olarak dahi özür dilemek aptallık olur.
ben zamanında kürtlerle pkklıları aynı kefeye koymadığım ve bugüne kadar hiçbir haksızlık yapmadığım için özür dilemiyorum ama bana cizrede çalışırken kürtçe küfür eden, arkamdan taş atan, arabamın camını kıranların benden özür dilemesi şart.
Bir laf var '' Tüm kürtler pkklı değildir'' madem ki öyle neden şehit ölünce kürtler eylem yapmıyor? Neden Türk bayrakları çekip teröre lanet yağdırmıyor? Neden bu olanlara ses çıkartmıyor? Neden o bölgelerden '' Biz kürtüz ama bayrağımız bir'' demiyor? Bırakın allah aşkına. Bundan yıllar önce pkk yanlısı bir gruba şanlıurfada bir teyze yetmişti. Madem ki pkk yanlısı değilsin, o zaman tepkini koyacaksın arkadaş. Vergini ödeyeceksin. Öğretmenini, mühendisini, polisini, askerini koruyacaksın. Ben diyarbakırda -10 - 15 derece götüm donarken diyarbakır halkını mı koruyordum yoksa memleketimdeki insanları mı? Oysa onlar bize taş atıyorlardı silah sıkıp bomba atıyorlardı. Yok kardeşim yok her kürt pkk değildir diye bir şey yok. Tepki koymayan, sesini çıkartmayan Türkü de Kürtü de benim için teröristtir. Irkı, kökeni beni ilgilendirmez içinden gelerek ses çıkartmıyorsan, allahtan bela dilemiyorsan Türk 'te olsan kürt 'de olsan yahudi 'de olsan Teröristsin arkadaş.
bütün kürtleri bir sanıp aynı kefeye koyduktan sonra faşizan duygularımla ve ırkçı kafa yapımla benim de defalarca dilediğim özürdür.

peşinen edit: balkan kökenliyim.
özür dileriz sizin askerlerinizi bir vatan uğruna öldürdük onları şehit yaptık.
hepinizi gebertemediğim için.

edit:pkklı piçleredir bu sözüm.
aylar sonra gelen edit: buna alınan şeref sefilleri var eksiler umrumda mı sanıyorsunuz?
içinizden bir *po, bir aysel *uğluk, bir ahmet *ürk, bir selahattin *emirtaş, çıkmasına izin verdiğimiz için özür dileriz tabi.
çok tek düze olmuş dediğim entry'dir. Lakin tüm türklerle tüm kürtler birbirinden ayrı ama kendi aralarında aynı kefeye konulmuş bu yazıda. Suan türkiyenin en büyük silah kaçakçısılarının uyuşturucu kaçakcılarının önde gelen isimlerinden kaçtanesi ben kürdüm diyor buna bi göz atmak gerekir diye düşünüyorum.Kürtlerin çoğunlukta oldugu bölgede bir bölücü örgütün oldugu yasa dışı işlerin döndüğü kaçınılmaz bir gerçek evet. Ama sen diyemessinki ben türküm o kürt.Belki seninde soyunda sopunda çerkezlik lazlık kürtlük var.Kürt olanda türktür laz olanda türktür.Eger bu bayrak altında yaşıyorsa. Asıl bölücülük burda işte. Türk ve kürt ayrımında. et tırnaktan ayrılamadıgı gibi bunlarda ayrılamaz.Çunkü türklügün var oluşlarında kürtlerin lazların çerkezlerin herkezin payı vardır. laz türk ayrımı nasılki yapılamıyorsa türk kürt ayrımıda yapılmamalıdır. Ben kürdüm veya değilim demiyorum ama kendimde okudugum yazılardan kendime göre sahip oldugum bilgi birikiminden yola çıkarak bunları buraya yazıyorum . Sırf entry gireyimde milletin hassas duygularına basıyımda nick altım dolsun trollar bile + oy versin diye değil.

Kürtleri bi çogunuzun sevmeme nedenlerini bellidir. ama kaçınız tarihi açıpta okumuştur. onların bu denli olmasının sebebide sadece pkk asıllı kürtler değil herkezdir. zamanında sen doguya yardım yapmaz insnları cahilligiyle baş başa bırakıp askeri donanmanı kuzeye çekersen bunların olması çok normaldir. Sen kürtleri sevmiyorsan sebebi pkkdır. pkk ' nın sadece suan doguda oturan insanlardan ibaret oldugunu sanan bir çok insan var. Zamanında seninde evini basıp daga çıkmassan kızını karını çolugunu çocugunu öldürürüm işkence ederim ama çıkarsan ailen kurtulur biz bakarız diye kandırıp dayatsalardı eminimki hepimiz hemen hemen onların seçtigi yolu seçmek "zorunda kalırdık".

Evet senin kürtlere bir özür borcun var çünkü bölücük yaptıgın için,
ülkeyi kürt türk olarak sınıflandırdıgın için ,
insanları insan olarak değilde geçmişleriyle yargılandıgın için ,
yargısız infaz yaptıgın için ...

Her zaman barıştan ve mutlu yaşamdan yanayımdır. bu bayrak altında yaşayan herkes ben türküm diyebilmelidir. Ve sen dahil kimse türklügü bi başkasından ayrı sınıflandıramaz.

ne mutlu türküm diyene !

ve son olarak diyorumki açıp kürt tarihi okumak yerine çok türküm nagraları atmak yerine atatürkün hayatını , kürtler hakkındaki sözlerini oku.

Ben Osmanlı'nın , Mustafa Kemal'in genciyim. Dinimizdede ecdadımızdada herşeyden önce oku denmiştir. O yuzden okuyup araştırıp birşeylerin farkına varın.
kuru bir özürle kimsenin kanmayacağı gerçeğini hatırlatan durumdur.neyin özrü ki bu,ben sizin köylerinizi yaktım,sizi evinizden yurdunuzdan ettim,kusura bakmayın 80 lerde cezaevlerinde işkencelerde bir çok aydını öldürdüm,bok yedirdim,köylülerinizi bombaladım,müziğinizi yasakladım,dilinizi konuşmanıza engel oldum,sizi aç,fakir bıraktım,2.sınıf insan muamelesi yaptım özür dilerim ,bi daha olmicak,sen gir hem adamların topraklarını işgal et,köylerine bomba yağdır sonra git özür dile,siktirin gidin lan,önce ermenilerden özür dileyin onlara topraklarını geri verin,ardından işgal ettiğiniz kürt topraklarından çıkın belki o zaman bir özür özür olarak değer kazanır.