bugün

Güneşin batıdan doğduğunu gördüğünde, rivayete göre akşam ezanına kadar olan vakitte yapılacak eylemlerdir.

terk etmiş olsam da onu bulup dudaklarına son bir öpücük kondurmak.
namaza durmak.
abdest almak.
ağaç dikmek. dakka bası namaz kılmak.
hoop ustacım! yanlış taraftan geliyorsun öbür taraftan dön öbür...
tekrar uyumaya çalışmak.
bir şekilde 600 km yol alıp son kez ona sarılmak için bir an önce yola düşerdim.

her halde yarı yolda da kıyamet filan kopardı.
allahümmehşürna fi zümretis salihin - allahım beni salih kimselerden yaz ve onlarla birlikte dirilt duasını okumak.
dünya bile tersine dönüyor demek.
büyük ihtimal çoğu kişi ilk bakışta anlayamayacağından günlü hayatına devam eder ta ki haberlerden durumu öğrenene kadar.
güneşin batıdan doğması dünyanın ters yöne dönmesi ile olur, bu da yeryüzündeki her şeyin eylemsizlik prensibi gereği uzaya savrulmasına yol açar. eylemsizlik prensibine inanmamak ise gaflettir, dalalettir... dolayısıyla güneş batıdan doğarsa yapılabilecek tek şey uçmak, uçmak, uçmak olur.
(bkz: gusül abdesti)
iş işten geçmiş demektir. kendi götümüze pamuk tıkamamız gerekir.
günü secdede geçirmek yapılcabilecek en akıllıca hareket olacaktır.
Öğlen kalkan birisinin fark etmesinin geç olacağı hadisedir, geri kalan zamandada kendini işinde kaybedip doğuya battığını anlayamayacaktır...
abartılacak birşey yok ki canım sizde her sabah aynı yerden doğsaydınız sıkılırdınız.farklılık iyidir.
batıdan doğduğunu fark eder etmez anamın babamın yanına gitmek olurdu.
Önce sevdiğim kıza ulaşırdım sonra tüm günü secdede geçirirdim.
kezbanlarımız o anın fotoğrafını çekip "sabah güneşi keyfiiii" diye sosyal paylaşım sitelerinde paylaşacaklardır.
(bkz: siki tutmak)
31 çekmek. son 31 lan bu bir daha mı gelecen dünyaya ?
"dünya bile tersine döndü sen hala dönmedin" diye feysbukta durum güncellemek.
yasin suresi okunmalıdır.
heyecanlanılır herhalde. bu müthiş doğa olayını görmek herkese nasip olmaz. periyodik olarak dünya bu şakayı yapmaktadır. sadece çok çok uzun periyotlarla...
hiç bir şey yapılmaz şu yönden amel defterleri o gün kapatılır tövbeler geri çevrilir. yapacak hiç bir şey yoktur.

(bkz: ateist olum gel yanıma şöyle)