bugün

(bkz: yeşil)

En sevdiğim renk olmasının yanı sıra insana huzur veren bir renk olduğu da kanıtlanmış.
Kişilik ve karakterim bu renk sanki; arkadaşlarımın arasında muziplik yapar onları mutlu eder, güldürürüm. O yüzden yeşil, dünyaya da yeşil yeşil bakıyorum bu arada.
Bir iki dakikadır renk düşünüyorum bir türlü seçemedim bir tane, sanırım gökkuşağı gibi olurdum. Rengarenk.
Ebruli. Biraz gerçek biraz rüya...
gece mavisine doğru kaçan bir koyu mor olurdum.
Turkuaz olmak isterdim. Havuz medyası sağ olsun ondan da tiksiniyorum artık amk.
Kendi benliğinde kaybolan bir siyah olurdum.
Gri olurdum sanırım, hiçbirimiz ne beyaz kadar masumuz, ne de siyah kadar kirliyiz.
onun saç uçları gibi, kızıl.
Kırmızı olurdum.
Kırmızının üzerinde öyle bir duruşu vardı ki, bir daha sevdim.

Ama o bundan bihaberdar.
Kesinlikle mavi olurdum çünkü bu devirde insanların az da olsa huzura ihtiyacı var.
Mavi; göğün rengi. Gökten bakıldığında ise yerin...
Sonsuzluk hissinin sûreti, deniz tutkusunun vazgeçilmezi.
Özgürlüktür mavi; geniş düzlüklerde nefes nefese koşmaktır, mutluluktur, âşktır, barıştır. Ve umudun adıdır.
Her şeyi birbirine karıştırdığımdan bir şeyi beceremediğimden dolayı biraz ondan biraz bundan derken renklerin karışımı en çirkini kahverengi olup biri ağaç yapsın da bi işe yarayayım diye beklerdim. Aklıma da ilk bu geldi nasıl mavi sarı falan diyosunuz ki. Mutlu musunuz o kadar. inanılmaz.
Renksiz takımın taraftarı olarak.armadaki al bayrağımın rengi.
Yoksa biliyonuz siyahh.
Beyaz olurdum. O kadar saf ve temiz biri olmam ve tanıdığım herkesin hayatında leke olarak sayılacak iz bırakması sebebiyle, başka seçenek düşünemiyorum. Teknik olarak beyaz renk sayılmasa da, tek seçeneğim bu.
Mavi olurdum ben. Sevdiğim için değil her tonu bana benzediği için..
mavi. maviyi severim. adim da mavi renginde.
Gri olurdum herhalde.
Siyah. Çünkü bana en samimi gelen renk.
Siyah. Hem fiziken hem ruhen yatkınım.
(bkz: mavi) ..ya ferahlıktır o , özgürlük , 0 stres.
Siyahhh.
Mavi iyidir gökyüzü gibi ol. Özgür ve sonsuz güzellik
beyaz olurdum galiba . her seyi icime alıp bembeyaz yansıtmak için . bi nevi öyleyim çünkü. bi sürü şey olup biter iyi kötü hayatimda tum insanlarda oldugu gibi. ama her seye rağmen gülümseriz. icimizde hapsederiz kötülükleri, kırgınlıkları, bla bla bla... ama yine de gülümseriz .tıpkı beyaz rengi gibi. icimizde ne olduğunu bi biz biliriz...
mavi. gökyüzü, deniz, sonsuzluk, özgürlük. söylerken bile pozitif etkisini hissediyorum.
Siyah olurdum. Zira dünyanın karanlığı üzerime çökmüş gibi.
güncel Önemli Başlıklar