bugün

milletimizin yaptığıdır. haberlerdeki altyazıda okuyup geçenler nokta nokta çocuğu berkin'in ölümünde sokaklara dökülmüştür. demek ki arkadaş bu millet sadece provake edildiği zaman bir bütün oluyor. yazık ki ne yazık.
(bkz: mardin de 1 polis şehit) gençligin derdi başka dostum malesef.
artık millet olarak o kadar duyarsızlaştık ki haberlerde okuyup geçer ve tepki vermez olduk.
ya da "nicelik" e bakarak tepki verir olduk.
inşallah "vicdan", "merhamet" duyguları kalplerden silinmez.

tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olur inşallah, geride kalanlara da rabb'im sabır versin.

sürekli dualarımda yer veriyorum onlar için...inşallah gün gelecek hiçbir anne evlat acısı yaşamayacak, hiçbir çocuk baba hasreti çekmeyecek.
Artık acı vermiyor milletçe uyuştuk.
hala parti üzerinden yürüyenler var. tepki göstermeyen bizleriz arkadaşlar.
ne yazık ki bir türk geleneği olan suçu başkasına atma özelliğimizden yine taviz vermiyoruz.
polis olduğu içindir o asker olsa tepkisiz kalınmaz,

sevmiyoruz millet olarak polisleri..

edit:polisleri sevmeyenler berkinci mi solcu mu oluyor yarrağımın oğlu.

alttaki yazar anladı editi..
polisleri millet olarak seviyoruz. herkes kendi adına konuşmalı, şahsen bin polis düşmanını bir polise kurban ederim, sevmiyormuşuz halk olarak! bak bak bak, 2.000 tl maaşla kendi halinde görev yapan polisi sevmiyormuşuz. lan siktir piç kurusu.

berkinmiş, polise taş atmayacakdı ve ölmeyecekdi, umrumda değil. solcular teröristir ve türk düşmanıdır bu yüzden köpek gibi eziliyolar hep.
Şehit haberi bizim için artık okadar sıradanlaştıki artık kimse en ufak tepki vermiyor. Bizi bu hale getirenlerin allah belasını versin.
Duyarsızlaşan günümüz insanlarının yaptığıdır. maalesef gerizekalı bir haber/maç/dizi daha önemlidir bir candan. Nefes filmindeki repliği hatırlatır:

Televizyona bile çıkarsınız.
45 saniyeliğine kahraman olursunuz.
Çıkar süslü bir karı, hüzünlü sesle anlatır.
Hekim Bulut, karakol baskınında şehit düştü.
45 saniye. Sonra da magazin haberleri.
alışmaktır. suç tepki vermeyende değil bu haberlere alışmamızı engelleyemeyen başarısız devletindir.
evet. konu ''polis o asker değil'' e kadar geldi. çok kötüyüz ya. vallahi son safhada kansere sahip olan vücut gibiyiz. cidden sonumuz iyi olmayacak.

herkes kendine bildiği bütün küfürleri etsin. hakediyoruz.
Vatan hainlerinin heryerde cirit attığı vatan topraklarının yavaş yavaş parsellendiği,zaten çoğu inasanın da ak kafalı birer koyun olduğu ülkemizde hep sıradan bir olaymış gibi sunulan çok üzücü bir durumdur.Mardinde ve şırnakta şehit düşen polislerimize allahtan rahmet ailelerine baş sağlığı dilerim .
Kardeşim çok acı ama bunun adı duygusal yalıtım. Yani bir olayı çok fazla yaşayıp artık tepki verme refleksini yitirmek.bir bülteni açarız ve şehit haberi ya 45 saniye yada 1 dakika sürer ve biz beş dakika kederleniriz sonrasında akşam yemeği sofrasında içli köftenin ne kadarda güzel olduğunu söyleyip neşeyle tüketmeye devam ederiz. Hem bu haberleri hemde hayatı acımasızca tüketiriz malesef.