bugün

(bkz: keş para)
başladı da, yani ilk program falan ondan mıdır anlamadım ama hiç gerçek gelmiyo. heyecan falan da yok. dur bakalım erken yargılamayalım. altan da * kasıyo biraz yeni olduğu için.
yarışmacı olmak var mısın, yok musun kadar zor galiba. hayırlısı artık.
yerde yarışmacıların 175bin lirası var. altan dediki "aslında şu an elinizdeki para oldukça iyi bi meblağ, insanlar bu parayı çok zor kazanırlar... hatta nerdeyse yılı bulabilir bu meblayı kazanmak" dedi.

altan herkesi kendi (oyuncular) kadar kazanıyo sandı sanırım bi an, ve kendi kazancı üzerinden hesaplayarak böyle bi laf etti diye düşünüyorum.

altancım, ben sana yardım edeyim babacım. ay da 1.450 lira kazanan bi vatandaş yılda 17,4 bin tl kazanmış oluyor. yani 175bin liraya ulaşabilmesi için 10 yıl çalışması gerekiyor. anlatabildim mi canım. asgari ücretin falan da ne kadar olduğunu söylememi ister misin?..

edit: imla
--spoiler--
1920'ler
--spoiler--
gitti, 50bin lira cansuuu!
mikrodalga fırının işlevlerini öğreten ve bu uğurda canlıları kaybetme riskine giren yarışma.
(bkz: kımıl kımıl)
şu anda 2 salağı yarışmacı olarka almış olan yarışma.
--spoiler--
batman clark kent değil, bruce wayne. n'olur bunu bilinnn!
--spoiler--
birbirinden kör cahil iki tane saçma sapan insanın en aşağı 100 milyar kaldıracağı yarışma.

bir de biyolog olmaktan bahsediyor gerizekalı. senin uğraştığın uğraşacağın bakterilere bile acırım ulan!

edit:vay arkadaş ne nazarlık, ne kenafil bi herifmişiz yaa ahahaha hadi bye bye cahıllar sizi.
altan kırdığı potlarla ekran başında biz sevgili izleyicilerini de kırıp geçirmeye devam ediyor.

kızın annesi 21 yaşında oldum ama aman yaşımı hesap etmeyin dedi. altan da " allahtan matematiğim kötü" dedi. yani bi hesap etsem ne kadar yaşlı olduğunuz ortaya çıkacak mı demek istedin, ne demek istedin anlamadım ki?!! * *
--spoiler--
hulusi kentmen
--spoiler--
gitti paracıklar!

edit: bütün kalan parayı savaş başar'a koydu salaklar. ulan ilk yarışma, insan 2 kuruş para verir de boş göndermez. cık cık cık.

bak bak son soruya kadar n'olur n'olmaz diye başka şıklara garanti olsun diye bi kısım para yatıran kadın, sen kalk son soruda bütün parayı tek şıkka (o da yanlış şık) yatır. allah seni n'aapsın kadın! gitti 100bin.
an itibariyle iki yeni kekonun geldiği yarışma. yarışmacıları kıskandığım çok mu belli ne?!...
an itibariyle ilk defa sağlam bir soru geldi.
suç ve ceza romanında al capone'un hayatının anlatıldığını düşünen iki avukatın an itibariyle yarıştığı programdır. mantık yürütmelerine kahkahalarla gülüyorum. arkadaşlar mezuniyet nereden sizin?
2 avukat yarışıyorlar ve konuştukça batıyorlar sayın seyirciler!

soru başlıkları; suç ve ceza ile görünmez kaza idi.

bunlar roman sandılar ikisini de. ben de öyle. sonra görünmez kaza hiç tanıdık gelmediği için de suç ve ceza'yı seçtiler. hatta bu 2 avukat arkadaşa okulda hukuk hocalarından biri de suç ve ceza'yı okuyun demiş, bunlar da okumamışlar.

sonra şıklar ve soru, olayın dostoyevski'nin suç ve ceza romanı ile ilgili değil de, bir suçlu olarak al capone'un hangi suçla hapse atıldığı ile ilgili olduğunu gösterdi. sadece suç ve ceza başlığı yanıltıcı olsun diye konmuş. ama bizim çocuklar romanı okumamışlar, hatta hocamız bize okuyun demişti, okumadığımız ortaya çıktı şu an diye, bize kızıyordur dediler. bu da tamam.

ama ulan, hatta ulanlar "suç ve ceza" bir dünya klasiği, orta okul, lise edebiyat derslerinde bile dostoyevski'den bahsedilir, suç ve ceza hakkında 2 cümle edilir. ana karkateri raskolnikov denir. psikolojik derinliği olan önemli bi karakterdir falan. hadi bunu da geçtim..

bre hukuk fakültesi mezunu cahili cühelalar!
dostoyevski 1800'lerin sonunda öldü. al capone amerika'da içki yasağı zamanında en ünlü içki kaçakçılarından biridir. içki yasağı dönemi de 1920'lerdeydi. dostoyevski nasıl romanında onu anlatabilir!!! bunu da mı bilmiyorsunuz! hadi kitap okumadınız. hadi hukuk fakültesinde bunu hiç anlatmadılar. ulan hollywood al capone'la ilgili, içki yasağı ile ilgili, mafya ile ilgili sürüyle film yaptı, onları da mı izlemediniz. yyyuh!!!

valla diyorlar ya "bu kadar cehalet anca tahsille mümkün olur" diye, aynen öyleymiş!

not: bu arada cevap vergi kaçırma.
avukatlar resmen dalga geçiyorlar bu gece yarışmada. içerde tembihlemişler herhalde heyecan yaratacak şeyler yapın, reyting artsın falan diye. bunlar da emin oldukları soruda bile sırf geyik olsun diye paraları başka yerlere koyup, sonra tekrar doğru olduğunu düşündükleri yanıta koyuyorlar. bilmiyor ya da emin değiliz ayağına yatıyolar ama arada da biz bunların hepsini biliyoruzun sinyallerini veriyorlar. *
avukatlar şaşırtmalı soruya kurban gittiler.
avukatlar son soruda çok pis göt oldu!

futbola hangisi daha sonra kural olarak dahil olmuştur?

penaltı ofsayt

avukatlardan biri 6 yıl hakemlik yapmış ve kendinden emin bi şekilde ofsayt dedi. 200bini yatırdılar ve işte sonuç; * *
kofti bir yarışma olduğunu şu anda anladığım saçmalık ötesi bir televizyon programı.
--spoiler--
emir kusturica'yı bilemediler. bunu sağır sultan duydu lan antalya film festivalindeki olaydan sonra. siktirin gidin!!
--spoiler--
emir kusturica'yı bildikleri o kadar belliydi ki, gene de parayı dağıttılar. neden acaba?
26 ekim de yayınlanan programda iki tane mal avukatın showuna sahne olmuştur.

boğaziçi işletme ya da endüstri mezunları katılın şu yarışmaya bekliyoruz.
dumura uğramak: körelmek demekmiş.

öğrenince dumura uğradım. şimdi bakıcam tdk'ya. inanmıyorum bunlara valla.
"arzu abla, seda sayan'a mı koyayım yoksa demet akalın'a mı?" şeklinde bağrışların döndüğü yarışma. *
başladığından beri daha tek kuruş para vermemiş yarışmadır. sözde 1 milyon dağıtıyorlar, götüm.