bugün

Zaten devlet vergilerle 1 maaştan fazlasını alıyor.
Maaşım yok maalesef
Ama olsada bağışlarmıyım bilemem.
dolayli ve dolaysiz olmak uzere zaten %70i vergiye gidiyor.
Sebep? Zaten anasını ağlatıyor maaşın vergilerle.. yarısını zaten bagisliyorum, geri kalan her aldigim şeye de vergi ödüyorum.
Daha ne kadar bagislayacam?
Yabancılar sultan hamite araba vermeye kalkmışlar, almamış. Neden diye sormuş yakın dairesinde bulunanlar, demiş ki;"ben alırsam sadrazam da ister" sonra "araba fabrikasını benim yurdumda kurarsanız kabul edebilirim ancak" der. Siz (akp) osmanlının tırnağı bile olanazsınız tırnağı..!

Kaynak mı lazım? Para mı lazım? Bu
Elinde üç-beş kuruşu olan Vatandaşın maaşıyla olmaz. Devlet arazilerini ormanları un şeker çay fındık fabrikalarını satarak da olmaz. Nasıl olacak peki bu işler? Satın bakalım o makam arabalarınızı önce hele bi samimiyetinizi görelim..senin devletinin kaynağa ihtiyacı varken sen o mercedese binemezsin...
Bir adım sonrasında bobreğimizi de verelim mi devlete? Vergilerle, kesintilerle, uyduruk kalemlerle devlet zaten senin canına okuyor. Bu gün devlet dese ki benzin bedava ben sadece vergisini alacağım, o benzine en az 4 lira ödersin. Devlet önce kendinden başlasın tasarrufa o zaman. Vekiller kıyak emeklilikten vazgeçsin, tüm kurumlardaki makam arabası saltanatı bitsin, ne işe yaradığı belli olmayan özel kalem makamı ve danışmanlıklar kapatılsın. Niye her seferinde okkanın altına ben gidiyormuşum birader?
Neden? medyaya tamamen hakim olmak için verilen yüz milyonlarca dolarlık krediye katkı yapmak için mi? her gereksiz memurun altına audi a6 çekilsin diye mi? meclisteki milletvekilinin binlerce liralık telefon faturasını ödemek için mi? halktan önce kemer sıkması gereken birileri aklıma geliyor açıkçası fakat ümidim yok.
görsel
Allah akıl fikir versin ne diyim.
Önce efendiler, sayın c.başkanımız bakanlar ve millet vekilleri. Sonra sanayici ve işadamları. Akabinde bürokrat teknokrat amir ve yüksek kademeli yüksek mayışlı memur takımı. Ondan sonra parası kalıyorsa asgari ücretli köleler öksüzler miskinler emekli dul ve saçı bitmedik yetimler, fakir fukara, garip guraba. Yok öyle yağma. Haydin pamuk eller cebe.
gelmiş geçmiş en büyük sınırdışı operasyonunun maddi külfetini az da olsa hafifletmek için yapılması gereken kampanya.

tekalif-i milliye gibi bir müeesse kurulup devletin bizzat toplaması daha iyi olur tabi.
(bkz: yok ki)
Şöyle Ankara Belediyesindeki gibi hiçbir iş yapmadan 10.000TL maaşım olsun iki maaşımı bağışlarım.
alt gelire sahip olanlarin aklina düsen fikir.
Zaten 2 maaştan birini devlet vergilerle çaldığı için gerek olmayan kampanya.
zekice ve desteklenmesi gereken önemli bir kampanya. evet.
Bordrodakiyle banka hesabındakini görsen ağlarsın amk.
Yapalım. Ben varım.

ilk Ak troller cayar.
Vekiller 1 yıllık maaşını versinlerde görelim vatanseverliklerini.vekil olmak için milyarlar harcarken rahatlar.
şuan imkan olsa gelecekteki 6 maaşımı peşin verseler bana o çok iyi olacak asıl.
Su faturasini odemedigi için kadını goz altına alip, agaoglunu kurtaran devlete mi tabiki hayir.
orhan, hülya bağışlarsa ben de.
Selam ben devlet..

ibanımı veriyorum..

Tr 023424 3565 5664 45
görsel
Devlet büyükleri yurt dışında yatırım yaptıkları paralarını, bağışlayarak örnek olurlarsa neden olmasın.