bugün

gün geldi-çattı, kızarkadaşıma doğumgünü hediyesi alacam, düşünüyorum, ne alsam diye...

bir an aklıma geldi ve ismi lazım değil bir alış-veriş merkezinde gezerken gördüğümüz gümüş takıyı beğendiğini hatırlayıverdim.uçarak gittim aldım.tam çıkarken kızkardeşine de oyuncak pofuduk bir ayı aldım...

ne alaka demeyin, iki kızkardeş bir evde kalıyorlardı, aileleri memlekette, her neyse, hediyeyi vermek için süratle evlerine aktım...

gönül rahatlığıyla güzelce paketlenmiş hediyeyi bizim çılgına verdim.oyuncak ayıyı da ''al kız sidikli bu da senin hediyen'' diyerek kardeşinin eline tutuşturdum.ayıyı çok beğendi, sevinç çığlıklarıyla öpmeye başladı...

ama bizim hayırsızın gözü ayıda kaldı, suratını astı, oturdu bi kenara. ''ya yavrum, takıyı mı beğenmedim, noldu'' diyorum, gık yok.sonra demez mi ''ayıyı bana alsaydın'' her ne kadar ''lan yavrum benden ala ayı mı olur'' desem de ogün neşelendiremedim doğumgününü...

yani...

bazen hatun milleti ne istiyor-istemiyor, anlamak güç, sayın sözlük.
(bkz: iphone 4)
tornavida seti. * * * *
zamana ayak uydurmak lazım.artık eski tahta çerçevelerdense yeni trend digital çerçeveler
para varsa ve sen istiyor duj..
(bkz: araba) alıcaksınki teşekkür öpücüğü o kadar büyük olsun.
papatyalar
veya
pırlanta yüzük.
bir şiir kitabı.

mesela aşk iki kişiliktir, ataol behramoğlu.
boynu kocaman bir fiyonkla süslenmiş yeni doğmuş bir köpek yavrusu sevimli olabilir.
hırka- üşümesin bitanem.
bu kızın ilgi alanlarına göre değişir. Hayatımda bana alındığına en çok sevindiğim hediye kapağında Rüzgar Gibi Geçti'nin afişi olan bir not defteri. Birkaç gündür hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum o not defteriyle.
her zaman demisimdir bir daha diyeyim canim ne olacak:

kendi yaptiginiz, sizin elinizden cikmis herhangi bir sey.her sey degil ama bak.
yavru kedi.
bir adet beyaz kutup ayısı.
neye ihtiyacı varsa o dur. ya da makyaj temizleme sütü falan olabilir sen doğal halinle çok daha güzelsin anlamında. bunu düşünebilen erkeği bulunca zaten gerisinin önemi de kalmaz herhalde.
70 lik tequila.
parfümdür efendim. parfüm.
müzik bağımlısı bir kız ise en sevdiği grubun plağıdır efenim.

bana alacaklardı ama bulamamışlar canlarım, olsun, düşünmeleri yeter. *
"kıza" alınabilecek hediyelerin geneline verilebilecek ad.

o iş "kadın" olur da o kadın da senin karın olursa, esas o zaman kara kara düşünürsün. bi de yerine göre değişir, doğum günü hediyesi, evlilik yıldönümü hediyesi falan...gerçi kadınlara küçük hediyeler de alınabilir. ama o küçük hediyelerin de envayi çeşidi vardır. duruma göre değişir yani. bir yolculuktan eve geri gelirken de bir hediye getirilebilir, onun olayı da başkadır. yani paris´e gitmişsen ve karına paris hediyesi olarak tutup "arap nargilesi" alırsan - ki böyle bir hediye paris´te bulunur- o biraz yanlış olabilir.

yani...ilişki düzeyi, hediyenin yönleneceği nokta, çok büyük rol oynar böyle şeylerde.
Alinmayip yapilabilecek dogum gunu hediyesidir.
(bkz: şarap)
geçen gün beğendiği ayakkabıdır, şaşmaz. %100 çalışıyor.
alınan hiç bir şey hiç bir zaman en iyisi olamaz.
elimizin kolumuzun bağlandığı noktalardan biridir. kızına göre değişiyorda sizin değer vermenizle de alakalı olduğu kadar karşı tarafında size verdiği değer önemlidir. temenni olunur ki hediye alanda verende memnun olsun.
kibritten ev.
duygusal bir mektup satın alabilir,arkadaşınıza yazması için rica edebilir veya üşenmez iseniz kendiniz yazabilirsiniz...