bugün

rimelli, eyeliner lı dudaklara kavuşmaktır.
gözümden öpme ayrılıktır derdin öpmedim ayrılmadık mı? (bkz: zeki müren)
Sevgi/aşk ifadesidir. Lakin aşkın cinsiyeti yoktur. Zira bu öptüğünüz kişi bir erkekte olabilir. Şahsen ben eski sevdiceğimi gözlerinden,ayaklarından,yanaklarından,dudaklarından,ensesinden, her bir tarafından öperdim.
ergen aşık hareketi. öp yanağından geç nedir yani.
bir gün kavuşursam kendisine elini tutar tutmaz ilk yapacağım şey.
Gözlerine bakarak burnundan öpmek daha iyidir kanımca.
rivayete göre bir insanı gözlerinden öperseniz, gözü sizden başkasını görmezmiş.
bir kadinin en guzel, en anlamli yerini opmektir.

hele ki gozleri guzelse...

(bkz: olsa da opsek)
bir boynundan öpmek değildir.
seni ben var ya yerim yeeerim demektir. *
bir kadını herkezin içinde öptüğünün kanitidir.
bir (bkz: babaanne) eylemidir,
ha siz illede diz kapağı, göbek deliği, ense kökü, çene kemiği, ayak bileği, el ayası duruken öpüjem diyorsanız o ayrı..*
sevgili gözden öpüldüğünde ayrılık yaşanacağına dair batıl bir inanç vardır, zira öpülesi onca yer varken, sevgili ne diye gözünden öpülsün ki o da ayrı bir mesele.

(bkz: sevgilinin kollarının arkasını öpmek)
genellikle kadın ağladığında yapılır.

olsun.. bir kerede gözyaşları ile ıslansın dudaklar. büyük keyiftir, hissedilen şeyin* büyüklüğüne nazire yaparcasına.
ayrılık amacıyla yapıldığı hisedildiğinde acı verecek gözleri açıp öpene bakmayı imkansız kılan durum.
(bkz: ağladığınızda gözyaşlarınızı öperek silen sevgili) #7889233
"öpme gözümden ayrılık derler" diye geri çekilerek engellenecek hareket. *
masumluğu ifade eder, sevginin yürekten geldiğini. karşınızdakini bi meta gibi görmediğinizi. ama sırf kalbini kazanmak için, etkilemek için yapılıyorsa o da şerefsizliğinizi ifade eder.
kadına seksten alacağı zevkten daha fazlasını vermek demektir .çünkü ona etinin sizin için pek bir anlam ifade etmediğini belirtmiş olursunuz .bir de kulağına seni seviyorum diye fısıldadınız mı sizi ölesiye sevecektir .

edit:şimdi farkettim de yemek tarif eder gibi olmuş .
yaşlılar iyi değil der ayrılık yaşanır(mış).
bir kadına " seni seviyorum " beyanatında bulunmanın sessizce ve fiziksel olarak eylemleştirilmiş şekli.
gözyaşı filan varsa, tuzlu olması muhtemel eylemdir.
o size gülümseyerek baktığında, yanaklarını avuç içlerinize alıp da, dudakları üzerinde baş parmaklarınız gezdirip, nefesinizi yüzünde hissettirdiğinizde gerçekleştirmelisiniz. çok masum bir şekilde ama. sulu olmayacak. kirpi incitmeden. göz kapaklarına zarar vermeden.

o sizin kutsal emanetiniz çünkü.