bugün

dünya da bir tek türkiye de uygulanan saçma sapan uygulama. zannedersem.

bir insan eşcinsel diye askere almamak bir kere ayrımcılıktır. ikincisi adam eşcinsel ama çok iyi askerdir. olamaz mı? ne bileyim yetenekleri bu yöndedir. yeni bir silah geliştirecektir falan.

- efendim ben yeni bir silah buldum ne yapayım.

- sok götüne. almıyoruz seni askere.

zannedersem esas sebep ahlaki disiplinsizlik. yani diğer askerlerle cinsel yakınlaşmasından korkuluyor. hayır kişi kendisi korkmuyorsa sen neden korkuyorsun onu da anlamış değilim.
o tarz insanların askeri nizam ve intizamı bozacağından, zaten abazanlığın tavan yaptığı bir ortamda köpekle bile cinsel ilişki kurabilecek seviyeye gelen bir çok insanı barındıran askeriyenin böyle bir ortamda uygulacağı en doğru karardır.

(bkz: ay ayol ben askerim ben askerim)
Kurt'a kuzu teslim edilmediğinden olsa gerek. Gerçi kuzu burada biraz kibar kaçtı ama neyse.
çok yerinde bir davranıştır..uçmayalım isterseniz..

ayrıca bu tür kişilerin medyaya çıkarılmasına ve bu işin normalize edilmeye çalışılmasına karşıyım..

eşcinsellik bir tür psikozdur..bir çeşit şizofrenidir..tabii gerçek eşcinsellerden bahsediyorum..

gerçek eşcinsellik bir hastalıktır..bu insanların psikoterapi ve farmoterapi ile tedavi edilmesi gerekir..
genç gayler rahatsız olmuş bu duruma. lan sen bu topitopların gata'Da askerlik muayenesinde askere gitmemek için götünün deliğinin çapını kumpasla ölçtürdüğünü, başka bi erkeğin tenasül organını, dübürüne duhul ettirmişken çektirdiği fotoları gösterirken görmedin galiba?

kesinlikle olması gereken olaydır. askerlik erkek işidir. öyle dübürünü deldirmiş erkeğin askerde ne işi var lan tiynetsiz!
her türlü saçmadır. bir yerde eşcinsellik lafı geçmesin nerede gizli eşcinsel var hepsi profesör kesiliyor. anlatılmak istenen aslında çok basit.

olaya askerlik erkek işidir diye bakmamak lazım. çünkü eşcinsel erkekler bilindiği üzere erkektir.* hatta onları erkek olarak görmeyen erkeklerin idol aldığı erkeği bile döverek bayıltıp sonra sikerler. eşcinsel olan herkesi dövebileceği sanrısına kapılan cahille bunu hastalık olarak gören cahil arasında da bir fark yoktur. bir insan eşcinsel diye yeteneklerini göz ardı etmemek lazım.

amaaaan. gerçi 3. dünya ülkesinde kime laf anlatıyorsun. kendinden 1 yaş küçük olana bile saygı gösterilmeyen bir ülkede insan diyorsun, eşcinsel diyorsun... bırak oğlum.
askerlerin barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarını giderdiği yaşam alanlarının tek cinsiyete göre hazırlanmış olması kaynaklıdır. aslında askeriye eşcinsellere ayrı bir cins muamelesi yaparak sgı göstermektedir. şaşırtmamıştır.

ha ama siz her zamanki ergen triplerinizle, "tabuları yıkmak"(dolayısı ile isim yapmak) gayesi ile muhalefet olabilirsiniz.
(bkz: en kotu karar kararsizliktan iyidir)
(bkz: buyuk iskender)
Eşcinsel diye devlet memuru da olamasın, okullara da almayın hatta. La havle vela kuvvete böyle saçma iş mi olur. Insanları cinsel tercihlerine göre ayırmak göz rengine göre ayırmaktan farksızdır. Barı biz cani olmayalım.
doğru bir uygulamadır. askerdeyken bir de size cinsel anlamda bakan koğuş arkadaşı mı çekeceksiniz.
(bkz: yuh daha neler)
askeriye'deki yazılı kurallardan biridir.

çünkü ordu eşcinselliği bir hastalık olarak görmektedir.
ayrıca alınmama gibi bir durum pek yoktur.
çünkü sizden eşcinsel olduğunuza dair, ilişkiye girerken çekilmiş bir resim veya video görüntüsü isterler.
daha da kötüsü eğer bu kanıtlara inanmazlarsa sizi bir haftalığına askeri hastanede tutup, ailenizle görüşme talep edebilirler.
kısaca türkiye'deki 100 eşcinselden sadece 2 tanesi ''ben eşcinselim askere gitmek istemiyorum'' gibi bir açıklamada bulunur.
ayrıca bırakın lan şu kendi cinsinize ilgi duyma olayını.
ne anlıyorsunuz olum milletin malafatını avuçlamaktan.
bir insanın eşcinsel olduğu için askerlikten muaf tutulmak istemesi yönünde işler genelde bu durum. yoksa eşcinseller askerlik yapacağız diye sıra oldu da ordu mu geri çevirdi lan?
biz eşcinseliz diye yaygara koparmaya da gerek yok, tamam tercihlerin seni ilgilendirir de ne bu herkese duyurma gayreti kardeşim anlamadım ki.
ben de heteroseksüelim ama bunu sürekli belirtme ihtiyacı duymuyorum, bundan prim yapmak gayreti içine girmiyorum ki zaten istesem de prim yapmam.
askeriyenin nizami kurallarından biridir. yanlış yazmadım, asteğmen olarak görev aldığım dönemde askeri hastanedeki binbaşı aynen bunu söylemişti. şaşırmıştım. bir eşcinsel ve nizami kurallar. evet işin ahlaki boyutu var, ancak bu eşcinsel olan kişiden değil diğer abazan kısmından kaynaklanıyor zannımca.

çünkü toplumda yeterince ötelenen, bakışlarla ya da alaycı tavırlarla olsun yeterince psikolojileri alt üst edilen bu insanların askeriyede var olması onların psikolojileri açısından negatif bir durumdur. alınmamaları en hayırlısıdır. askeriyenin asıl amacı yönelimleri bu yönde olan insanların daha fazla incinmemesini sağlamaktır. ancak neden rdm sınıfına alındıklarına hala akıl sır erdirememişimdir.

yoksa eşcinsel birri herhangi bir birliğe geldiğinde;

--spoiler--
açılın lan bölüğe ibne geldi
--spoiler--

yaygaraları koparılmıyordur. sadece askerlerin garip bakışları altında ezilen insanlar vardır, bizzat şahit olmuşumdur. alınmamaları en doğrusudur.
bence olağan bir durumdur.
bir anımı paylaşayım, acemi dönemleri... daha başlarındayız, kısa dönemlerden bir askerin yürüyüşü v.s. dikkatimi çekti; diğer askerlerin dikkatini çektiği gibi, neyse... işte asker yemeği yiyemedi, yıkanma v.b. problemler ile karşılaştı. soğuk suyla duş alamadı, her sabah traş olmak çok zorladı derken, bir gün koğuşta söyledi eşcinsel olduğunu ama askere alınırken bunu söylemekten çekindiğini..
sonra kısa dönemlerde atışlara geldi sıra. herkes atışını attı, sıra bizim eş cinsele geldi.atmadı, silahı eline alamadı, uzman çavuşlar zorladı atmadı, astsubaylar attırmaya çalıştı atmadı, bölük komutanı geldi zar zor silahı eline aldırdı ama tetiğe basamadı, ağladı felan. sonra olayı duyan tabur komutanı da geldi, bir sürü nasihat, atmadı. olay inada bindi, psikolojik danışman üsteğmeni çağırdılar, yarım saat oryantasyondan sonra yine geldi ama yine atamadı, o gün akşama kadar bizi beklettiler güneşin altında ama atamadı, olay hemen duyulur ya kışla komutanından tut tugay komutanı tuğgeneral bile duydu olayı, tabii onun emriyle hastaneye kaldırıldı asker ve eşcinsel olduğunu ifade etti daha sonra da barışta askerliğe elverişli olmadığına kanaat getirildi ve birlikten resmen atıldı yani.

ek : olayı duyan uzun dönem sekssizlikten kendilerini sikme noktasına gelmiş askerler, "abi kalsaydı bari sikerdik" muhabbetlerine girmişlerdi ki aralarında " parlak seven" askerler de çıktı.

(bkz: yaran askerlik anıları)
efendim escinsel diye onun bunu erkegin ustune atliyorsa gelmesin ulan askere. iki dakika adam olun da kislada sevismeyin ibneler.
(bkz: sen gelme ulan ayı)
binlerce insanın cinsel tercihinin değişmemesi için yapılması gereken durum.
askerlikle kıyısından köşesinden bir alakası ilgisi olmadığı belli bir eşcinsel tarafından dile getirilen serzeniştir.

(bkz: onbaşı nın muhteşem bir silah geliştirmesi)
bilmem kaç bin abazanın içine "pasif eşcinsel" birisini koyarsan onun sonunu düşünmek bile istemezsiniz. kadın sesinden tahrik olabilen bir topluluktan bahsetmekteyiz.
askeri disiplini ve huzuru bozacağı için alınmaması daha doğrudur, askerde hormonların tavan yaptığı, sabah akşam spor yapıldığı ve düzenli hayat yaşandığı için değil kadın dişi köpekler bile bazılarına çekici gelir, eşcinsellerin askere alındığı takdirde kesinlikle her gece tecavüze uğrar, duşa yalnız gidemez, nöbete bile onunla gitmek için yazı tura atarlar, yani kendi psikolojisi de bozulur, erkek erkeğe birlikte olmayı da teşvik edici olur.
(bkz: askere alalım da birbirlerini mi siksinler)
doğru yanlarının yanında yanlış yönleri de bir o kadar olan uygulamadır. şöyle ki eşcinsel bir erkek bir o kadar erkeğin arasında sapıtıp, yanlış davranışlarda bulunabilir. gidip bir askerle sevişebilir filan. bu birçok yönden disiplin kurallarıyla ters düşen bir durum.

ancak kötü yanları da var. mesela insanın cinsel tercihi yüzünden askerlik gibi bir vatan görevinden uzak tutulması onur kırıcı, üzücü ve kötü bir olaydır. belki bu kişi umutlu ve heyecanla beklediği askerlik görevini yapamamanın üzüntüsüyle kendini dünyadan soyutlayabilir. bununla beraber sırf askerden kaçmak için eşcinsel numarası yapanlar da olabilir.

sonuç olarak, net bir tutum sergilemenin zor olacağı bir uygulamadır. çözüm olarak belki eşcinsel vatandaşlarımızı daha az etkileşime geçebileceği bir alana koymak önerilebilir.
eşcinsel erkeklerin sürekli seks düşündüğünü ve hep feminen olduğunu düşünen gerzek fikirden kaynaklanır. muhtemelen aile baskısı ile askere gönderilmiş birçok eşcinsel vardır. ailesine açılamadığı için askere gitmek durumunda kalmıştır. gitmiştir, kimse de bi bok anlamamıştır. bugün en sevdiğiniz askerlik arkadaşınız bile belki gaydir. askerlikte her şeyde görülen mantık hatası bu durumda da geçerlidir.