bugün

hayal kırıklığı, etrafınızdaki kişilerin uyarılarına rağmen o insana şans vermek ve onun tarafından yeniden farklı şekilde aldatılmak! hayatın sağlam bir ayar vermesi!
acı verir,hem de yanıldığımızı ne kadar geç anlarsak o kadar acı verir. bazen dikkatli olmak bir işe yaramaz ve güven hazinemizden parçalar gider.bize de hazinemizde kalanları bundan sonra karşılaşacaklarımıza umutla bölüştürmek kalır.tabii eğer tersi yönde yanılmışsak da utanmamıza ama akabinde mutlu olmamıza yol açan bir durum haline gelir...
zamanla alışkanlık yapan durumdur. bir yanılırsınız yıkılırsınız.2.sinde bu defa da yanıldım der biraz üzülürsünüz. zaman gecer zaten böyle olduğunu tahmin etmiştim der takmazsınız. yaş 50yi gecer. zamanında üzüldüğünüz şeyin yeni adı tecrübe olmuştur artık. tebrikler siz de yaşlılar kervanına katıldınız.
bir insan hakkında ön yargılı olmak gibi bişeydir.
yaşanmadan anlaşılmayacak bir durumdur. aldanmak aldatan olmaktan her zaman iyidir. üzülmek de üzmekten iyidir.
bi' parça daha tükenmektir.
umarım tüm yanılmalarımız bizi iyi yönde haksız çıkarır.
denilesi durumdur.
insanı kahreden durumdur.
beş para etmez sandığınız birinin omzunda ağlarsınız bi gün. şartlar öyle gerektirir. eskiden arkasından atıp tuttuğunuz kişi şimdi sizi teselli edendir.

sizi ağlatan kişi de arabesk tabirle yoluna ömrünüzü serdiğiniz kişidir. şu dünyanızı aydınlatan yagane ışık olarak görmüşsünüzdür onu. ışığını da alıp gidince karanlıkta kaldınız ama.

tanım: insana her görüşünü gerçeği yansıtmadığını anlatan olaydır. ön yargılarınızı yıkar.
Kişide "sen de mi brütüs" hissiyatı yaratır. Ummadığın dağa kar yağması, inandığın gerçeklerin sarsılmasıdır. Acıtır.
Hakkında negatif şeyler düşünülen insanla ilgili bir yanılma muhtemelen güzeldir ama başa gelmesi zordur.
insanlara karşı tecrübesiz olmaktan kaynaklanır. herkesten her şeyi beklemek gerekir.
Her zaman olabilse de bu duruma düşme ihtimali tecrübeye dayanarak zamanla azalır. ..
Eğer hakkında yanıldığınız kişinin bundan haberi yoksa kendisine karşı mahçup bir durum yaşamaya, haberi yoksa kendi kendinize yüzünüzün kızarmasına sebep olan duygu.
bünyede büyük ölçüde hayal kırıklığı yaratır, verilen emeklere acınır, geçilir gidilir. ama belki aylar yıllar sonra insanın aklına grldiğinde bir yerlerde birşeyler sızlar.
(bkz: hayal kırıklığı) ya da (bkz: önyargı)
ya hala zoruma gidiyor. ben o kızla nasıl arkadaş olabildim, nasıl o kadar tolerans gösterdim her davranışına ya? nasıl "siktir git" çekmedim o saatlerce bekletmelerinde? ne yaptım da tanımıyor gibi davranıyor? pes yahu. bu da benim lanetim herhalde, bir görmemezlikten gelinmek bir de "iyi ki varsın" cümlesini bana alenen kuranların tek tek hayatımdan çıkması. şaka mı bütün bunlar?

yok ama bundan sonra sadece valeria var, ailemden sonra hayatımın tek vip insanı benim bundan kelli. kazık yiye yiye öğreniyor insan.
Genelde kızlar yanıltıyor. Tabi kan beyinde durmuyor.