bugün

Şuanda yapmış olduğum durumdur.

Dayanamıyorum bağımlılık oldu. Her 2 günde bir yiyorum. ikili Hamburger menüsü yanında suflesi de var 35 TL tuttu. Sizce değer mi?
yeşilliği bol otla ve mercimekle beslenmeğe alışmanın zamanı gelmiştir.
Lezzetli bir hamburger için değer. Evet.
Tadı güzelse değer bence.
görsel
Buna değmişti *. Artık Fast food zincirlerinde de fiyatlar 30 liralarda olduğu için en azından kaliteli bir yerde yiyince doyurucu ve değmiş oluyor.
hayat böyledir işte. insanlar hep fiyatları eleştirirler ama kendi kazandıklarına hiç kabahat bulmazlar. onlara göre kazanılan her şeye yetebilmelidir de hayat çok pahalıdır.

böyle bir şey hiçbir zaman olmayacak. nedenini de söyleyeyim.

işportada 10 liraya saat var, swatch'ta 500 liraya da var, 42 bin liraya hublot da satıyor, 500 bin liraya audemars piguet de.

baktığın zaman bunların hepsi aynı işi, aynı şekilde yapar. peki neden bu kadar fark edebilir?

işte bu herkesin kesesine göre kendini kapitalizme uydurmasıdır, bir nevî kapitalizmin kendini herkese meşrulaştırabilmesidir.

asgari ücrete çalışan biri de ayda bir hamburgerciye 50 lira verebilir ama her gün dışardan bi tost bi ayran yese mesela, o da yük olur.

kısacası, hamburger pahalı değil. pahalı olduğunu düşünen bulunduğu şehirde ortalama birisi olduğu için az kazanıyor olabilir.
Bir israf daha...
eğer gurme burger ise değer ama *
Handmade burger için değerdir. En az 110 gr oluyor...
Arkadaş bak saat 3:16 açız yapma.
Rezillik.
Evet, rezillik durumdur.
ABD de 5 dolar, Avrupa'da 4-5 Euro civarında gezinen fiyatları olan hamburger ülkemizde 35 TL ise satın alma paritesi açısından rezillik.
yanında patates kızartması, içeceği geliyorsa neden olmasındır.
alım gücünün zayıflığı diyorum ben, adamdaki lükse bak 5 dolarla benden daha fazla doyuyor, vermem otus beş lira, olsa olsa on beştir vereceğim miktar.
aa hiç de o paraya bilmem kaç 400 gr kıyma alır yok efenim 3 patates 1 soğan 15 gr cheddar ile kendim yaparım triplerine giremem. gerek yok. zaten istesen de her gün yiyemeyeceğine göre ayda 1-2 kez lezzetli bir hamburger yemişsin nedir yani.
0:00 3:42
güncel Önemli Başlıklar