bugün

beraber olmanın imkansız olduğu birine aşık olunduğunda ve o aşk karşılık bulduğunda girilen girdabı anlatan şarkıdır.
superstar 83 albümünde bulunan ajda pekkan'ın imkansız aşkı anlatan şarkısı.

bir günah gibi gizledim seni
kimse görmedi seni ve beni
ağlarken içim güldü gözlerim...

ne bugün, ne de yarından
beklediğim ne kaldı?
aşkı memnu dizisi için ajda pekkan ve toygar ışıklı nın düet yaptığı şarkıdır.toygar ışıklının mükemmel sesi şarkıyı daha da mükemmel hale getirir.*
güzel bir kelime döngüsü olan şarkı.
aşk-ı memnu temalı sözlere sahip şarkı.

bir sayfa kopuyor zamandan,
ayrılırken sen yanımdan.
bu aşkın daha en başından
korkuyordum ben sonundan
bir günah gibi gizledim seni
kimse görmedi seni ve beni
ağlarken içim güldü gözlerim
bir günah gibi, gizledim...
bir dönem çok sevilmiş, hala da adından söz ettiren şarkı. dinlerken, gözlerinizin önünden yaşadıklarınız geçer.
aşk-ı memnu'ya gerçekten cuk oturmuş şarkıdır, yıllar sonra tekrar bize hatırlattıkları için teşekkür ediyoruz elbet.
yüksek sesle dinlemeniz gereken şarkıdır. bu şarkıyı dinlerken herkesin kalbine dokunuyor da herkes aşka bak diyor da niye aşk-ı memnu filmi bu kadar ters tepki alıyor. aynı şeyi anlatmıyor mu oysa.
sözlerini ilk kadın şarkı sözü yazarımız fikret şeneş yazmıştır. ona bu satırları, hangi duygunun yazdırdığı merak konusudur. birkaç yıl önce yaşar yorumlayıp, şarkıyı bize hatırlatsa da, ancak aşk-ı memnu ile tozlanmış raflardan çıkarabilmişizdir. diziye de çok yakışmıştır. 'bu aşkın daha en başından, korkuyordum ben sonundan' sözü bile yeterlidir hikayeyi anlamanız için.
yillar once izledigim fas ve brazilya da gecen bir pembe dizide sık sık calinan klasiklesmis sarki.
sözleri insanın adını acıtan bir şarkı.bihter ve behlülün şarkısıdır.
Bir sayfa kopuyor zamandan
Ayrılırken sen yanımdan
Bu aşkın daha en başından
Korkuyordum ben sonundan

Bir günah gibi gizledim seni
Kimse görmedi seninle beni
Ağlar içim güldü gözlerim
Bir günah gibi gizledim

Ne bugün ne de yarından
Beklediğim ne kaldı
Beni o gün senden kıskanan
Resimler sarardı.
dinledikçe kalbime oturuyor bu şarkı. böyle kızgın bir metalin üstünde bir harf sanki kalbime bastırıp dağlanıyor o harfle... yoktan var eder bir platonik aşkı bu şarkı...
sürekli aranılan sevgilinin operatörünün telefon çalarken size dinlettiği şarkının içinde geçiyorsa artık gına getirmiş kelime topluluğu.**
(bkz: gizledim seni)
ajda pekkan ın toygar ışıklı ile düet yaparak coverladığı güzel parça.
ajda'nın sesinden dinlenildiğinde zihninizde derin izler bırakan şarkı.

nedense bihter'in kaçamak sevişmeleri geldi gözümün önüne. ah bihter beni beni patlak fermuarını öldürdün gittin.
--spoiler--
anlattıkça kış vuruyor satırlarıma
anlattıkça üşüyor, anlattıkça ısınıyor yüreğim.
bugün sardunyalarım da açmadı
belki de küskün renklere
ellerimde günah gibi yaşayamadıklarım
sensiz soluyorum anlayacağın
mavi mavi ölüyorum...
--spoiler--
*
aşk-ı memnu için kendileri bir şarkı yapmaya söz yazmaya çalışsalar bu kadar oturanını bulabileceklerini sanmıyorum. müziği sözleriyle herşeyiyle muhteşem şarkıdır.
26 eylülde atv'de başlayacak yeni dizi.
televizyonlarımızda dönem dizisi kıtlığı yaşanan şu günlerde ilaç gibi gelecek olan dizi.

arkadaş hayır, bir tane olur iki tane olur. hatırla sevgili, çemberimde gül oya ile başladı bu furya... karadağlar, öyle bir geçer zaman ki, hanımın çiftliği vardı geçen sezon. daha da vardır da bunlar geldi aklıma. ha, muhteşem yüzyıl' ı unuttum bak. bok mu var anlamıyorum, artık iki bin onlarda geçen dizi kalmadı neredeyse. dünya' da da var bu trend ama sıktı yani...
bir ezel olmasada çekim kalitesi, sahnelerin çağa ciddi anlamda uygunluğu ve gerek oyunculuğu ile kalite kokan dizi. ancak tabikide bir ezel değil.
aynı zamanda fikret kızılok un "şarkıdaki maymun" isimli eserine ilham kaynağı olan şarkılardan biridir. ilgili kısım;
"bir günah gibi, günah gibi
her bilinçsiz kafada günah gibi
geri kalmış genç kızda
aptalın cüzdanında
video kaset ve fotoromanda
bir şarkısın mutfakta
bir heves kokanada
ve bir sevda patronda"
para ve emek harcandığı belli olan dizi.
an itibariyle gayette saran dizidir. o 3 ay sonra olayı gerçek galiba. baba oğul ilişkisi güzel anlatılmış. evet bu dizi izlenir arkadaş.