bugün

Eğer tarafsız düşünebilen birisiyse emin olun bir müslümanla tartışmaktan çok daha zevklidir.Çünkü adamın tanrı olsun olmasın bir derdi yok haliyle tarafsız düşünerek daha mantıklı verilere ulaşmak mümkün ancak bir müslüman diretmekten başka birşey yapmıyor ve çoğu çürütülebilir kanıtlar ortaya sunuyor.Allah'ın varlığını kanıtlamanın en güzel yolu bence bir ateist gibi tarafsız düşünmektir.Fakat bunu yapabilmek için bilinçaltı duygulardan kurtulmak gerekir ki daha doğduğunda kulağına ezan üflenen bir insandan bunu beklemek de imkansızdır.

(bkz:battı değil mi? *
(bkz: boş muhabbet)
önyargılı olduğundan, boştur.
ruha dahi inanmaz; düşünün!
ateistle tartışılmaz. çünkü ateist başka bir görüşü kabul etmez.

göte göt diyemiyorlar.

ateist sana kendi görüşünü kabul ettirmeye kasmaz. ama seninkini de sikine takmaz. o yüzden çenene yazık, eğer ateist kişi senin yakın arkadaşında hiç tartışma çünkü gözünden de düşme olasılığın var. zira satanizmde de ateizmde de böyle bir aşağılama söz konusu.

yalansa yalan deyin.
ateistleri az da olsa tanıyanların uzak duracağı eylem. (bkz: ilyas salman)
eğer gerçekten tarafsız ve de humanist mantıkla hareket eden biriyse inanın bir alevi ile tartışmaktan kat be kat daha zevkli ve aydınlatıcıdır. çünkü atesilerin saplantıları ve ayrımcılıkları yoktur. başkalarını mezhep ve inançlarından dolayı aşağılamazlar. genelde zeki ve kulturlu insanlardır. tatlılardır. aleviler gibi kompleksleri de yoktur.
din kafalarla tartışmaktan yorulmadıysa sizi aydınlatacaktır. *
Kuran'ı okudum ben
hı hı orada öyle diyor
ee şu nasıl oldu
ya bana şunu açıkla

bu cümleleri kurmazsa tartışmadır yoksa sıçmık.
önce dininizi öğrenin sonra tartışırsınız. çoğunuz aptal, kandırılmış, gerçek islam bu değil değip avutulmuş tiplersiniz.

islamı ütopik cennet sanıyor ve kendi hayallerinizde yaşıyorsunuz.

bu uykudan uyanmadan nesnel bir tartışma ortamı olamaz.
Eğer aklı başında, saygılı, görgülü, tartışmayı karşısındaki kişiye zorla fikirlerini kabul ettirmeye çalışmak olarak görmeyen biriyse yapılmasında hiçbir mahsur yoktur.
(bkz: bence)
Gerek yok. Yalan yanlış ne varsa beyin yıkamaya çalışarak alır sizi götürür başka alemlere. Siz kalbinizi dinleyin.
Ateistin inanmazsan inanma allah benim içimi biliyo gerisi önemli değil demesiyle bitecek tartışmadır.
hiçlikten evren çıkar mı diye sormak ama cevap alamamaktır.
10 senedir ateistim. 10 senedir kimseyle yüzyüze din tartışmadım. anlamı yok çünkü. ateist olduğumu bilen sayılı insanlar bazen "niye inanmıyon la?" diye soruyolar onlara da gülerek "sanane amk müslüman yapıp sevap point mi kasıcan ?" diyip geçiştiriyorum. bu tarz ortamlarda bazen birşeyler karalıyoruz ama dışarda yapmam. çünkü din gibi hassas bir konuda tartışma olunca en hafifinden kalp kırılıyor bazen kavga çıkıyor gerek yok. herkesin popisi kendine.
görsel
Başka söze gerek yoktur.
Bi müslü ile tartışmak değildir.
Hangi konuda diye sormak lazım gelen hede.

Konu din ise, tartışacak bir şey yok.

Not: ateist
inanmayan adama ayetlerle cevap vermek gibi bişeydir. ayrıca "bir ateistle tartışmak" değil, "bir inançlıyla tartışmak" olmalı bence. yaratıcının varolduğunu iddaa edenle tartışılmalı, onu yok sayan da değil.
Eğer arayış içinde değilse ve hep inkar ediyorsa boş ve kendine zararlıdır.
oran olarak baktığımızda ateistelerin kuranı okuma yüzdesi müslümanım diye geçinenlerden fazladır .
mantıklı ve bilimsel bir tartışma olacağı kesin olan olaydır.