bugün

merhaba günlük... bugün her zamanki gibi doğa ananın bize verdiği hoş bir güne uyandım. mutfağa gittim doğa ananın güzel evladı güneş ışığını içeri dolduruyordu, işte böyle güzel bir ortamda yaptım kahvaltımı. doyunca elhamdülillah diye bir kelime kaçtı ağzımdan, bunun şaşkınlığını yaşarken dediğim şeyden utanıp tövbe istiğfar yaptım. anlayacağın dumurlarla başlayan bir gün...

neyse konuyu dağıtmayalım. sokaklarda yine aylak aylak gezerken önümden çok güzel bir kız geçti. allah ım sen nelere kadirsin diye düşündüm, bi de niye hep allahı düşünüyorum diye düşündüm. bir ara yoksa allah var mı diye şüpheye düştüm. sonra dedim ki herhalde sosyal etkiden olacak bu durum. % 99'u müslüman olan bir ülkede ateist olmak zor be.

kafamda sorular harmanı yürümeye devam ederken belediyenin açık bıraktığı çukura düştüm. hemen allah ım yardım et dedim ve o an anladım ki ateistlik kadar saçma birşey yok. ne durumda olsak sığınacak bir güç arıyoruz
ve ben de karar verdim kafa kağıdımda yazdığı gibi müslüman oluyorum.. bunu ilk sana söylüyorum be sözlük.. inşallah ileride cami anılarımı da sana anlatacağım... haa unutmadan eshedu en la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
sevgili günlük...

bugün sözlüğe girdim. sözlükte polemik yaptım hamdolsun. daha sonra, evrenin tesadüfen meydana gelme olasılığı hakkında düşündüm. pek kafa yormadım, nasılsa tesadüfen meydana gelmişti. pek düşünmedim açıkçası. yemek yemeden önce yemek duasını okudum. sözlükte biraz daha polemik yaptıktan sonra uykum geldi ve uyku duasinı da okudum, yattım.
bir hırıstıyanın yada muslumanın yada budistin gulugunden farklı olmayan normal bir gunluktur.Zira kımse gunluklerıne inanışlarını yazmalar.

Edit: değilim yok yok asla kafandan ole bısey gecmesın tövbe de.
sevgili günlük;
bugün sabah saat 7;00'da kalktım dışarı çıkıp işime gittim (yemek yemeyi atladık ama neyse) . yolda önce bir yaşlı mümin gördüm içimden ana avrat küfür ettim. 2 saat sonra iş yerindeydim . arkadaşlar , iş , güç derken zaman hızla geçip gitmiş ve öglen olmuştu. iş yerinden çıkıp restauranta dogru yol aldım. restauranta dogru giderken büyük bir caminin önünden geçtim. tüm müminler toplanmış namaz kılmaya hazırlanıyorlardı. bana göre çok saçma sapan bir şey yapıyorlardı .

ama bir şey vardı sevgili günlük onlarda bir şey. Gülüyorlardı , birbirlerinin elini sıkıp hoş bir sohbete koyuluyorlardı. inanılmaz bir sıcaklık vardı o insanlarda ister istemez kıskandım .

kendi kendime sordum eger benim inandıgım şey dogru ise neden mutlu degilim . dogru ya insan dogruyu buldugunda mutlu olur . oysa onlar yanlışı bulmuşlardı bana göre dolayısıyla onların mutsuz olması gerekiyordu . ama yok asıl onlar mutlu ben mutsuzdum. hatayı ben mi yapıyordum acaba sevgili günlük.
kıyamet günü: ateist tanrı'yı tanıdı.
gerçek bir ateistin blogu.
sevgili günlük;
piyasada çok dindar müslüman diye kendini tanıtan şarlatanlara baktım, bir de döndüm kendime baktım... yaşayış olarak benim hayat tarzım onlarınkine göre müslümanlığa daha yakın. acaba müslümanlaşıyor muyum?
10.06.2009

sevgili günlük,

seninle bir sırrımı daha paylaşmak istiyorum. kafamda dinî inancıma dair çok fazla soru var. biliyorsun, araştırmacı bir yapım olduğundan ötürü tüm sorularıma cevap aramayı seviyor ve doğru cevapları yakaladıkça huzur buluyorum ama din konusundaki sorularıma cevap aramaya korkuyorum; ya tanrı beni cezalandırırsa?

08.09.2009

sevgili günlük,

bugün bir arkadaşımın ateist olduğunu öğrendim. tıpkı bende olduğu gibi onun aklında da benzer sorular varmış ve içindeki merak duygusu, korkusuna galip gelmiş. uzun süre gelgitler yaşamış ama sonuç olarak kesin bir karara varabilmiş ve kararı başta da söylediğim gibi dinden yana olmamış... acaba diyorum, bende de mi böyle olacak... amaaan, ne diyorum ben! neyse, sen beni kâle alma günlük.

25.12.2009

sevgili günlük,

içimdeki merak, korkuma galip geldi. bugünden tezi yok, yıllardır neye inandığımı olabildiğince objektif kalarak araştıracağım ama bu, dinden çıkacağım anlamına da gelmesin. ben dinime güveniyorum. milyonlarca insan yanılmış olamaz, değil mi?

30.01.2010

sevgili günlük,

araştırdıkça aklımdaki soru sayısı çoğalıyor. umuyorum ki bu iş bittiğinde kafayı yemiş olmam.

02.03.2010

sevgili günlük,

dinî inancıma dair araştırmalarım imanımı zayıflatıyor. eskiden her gece yatmadan önce dua ederdim. şimdiyse sorularla boğuşuyorum. diğer taraftan kandırıldığımı hissediyorum. "neden daha önce araştırmadım" diye de üzülüyorum. körü körüne inanmak... hiç bana göre değil!

10.04.2010

sevgili günlük,

merakımın esiri olarak şu kısa zamanda çok şey öğrendim, birçok soruma tatminkâr cevaplar buldum ama hâlâ içimdeki imanı diriltecek ya da tam olarak öldürecek o altın vuruşu bulamadım...

24.04.2010

sevgili günlük,

başımız sağ olsun, imanımı kaybettik. fakat imanımın ölümüne üzülmüyorum. üzüntüm, bunca yıl hayatımı şekillendiren şeyi araştırmamış olmam. neyse, zararın neresinden dönersek kârdır, değil mi?

05.05.2010

sevgili günlük,

inandığım kutsal kitabın bir zırva olduğunu öğrendikten sonra yeni ve büyük bir sorun daha peyda oldu; ben neyim? deist miyim, agnostik miyim yoksa ateist miyim? "nasıl olsa inanmıyorsun, ne fark eder" deme. ya eskiden kutsal addettiğim kitapların anlattığından farklı bir tanrı varsa? iyisi mi ben şimdilik bir deist gibi takılayım. ilerleyen zamanlarda bu konu hakkında yazışırız...

19.05.2010

sevgili günlük,

sanırım ne olduğuma karar verdim. ben bir agnostiğim. evet evet. bir tanrının varlığını ya da yokluğunu ispatlayamadığımıza göre, agnostisizm en mantıklı düşünce sistemi...

27.05.2010

sevgili günlük,

sakın beni karasızın teki ilan etme ama ben artık katî suretle ateistim. düşün şimdi; bir tanrı olsa idi, bize varlığını şaşmaz bir delil ile bildirirdi. e ortalıkta böyle bir delil olmadığına göre tanrı da yok demektir. diyebilirsin ki, "belki de gizlenmek istiyordur". o gizlenmek istiyorsa, biz de oyunu kuralına göre oynayalım ve gizlenmekten vazgeçene kadar o yokmuş gibi davranalım. * *
bir agnostiğin günlüğü daha çekici olabilirdi.Ateist neye yazsın ki sözlük
merhaba günlük bugün oturdum düşündüm ve şu liseli beynimle karar verdim..
allah'ın olmadığını ispat ettim. nasıl mı diye sorarsan kendi kendime ben de sordum. futbol bilgim iyidir ayıptır söylemesi..
düşündüm ki sözlük eğer allah gerçek olsaydı suudi arabistan dünya kupasını alırdı..
ne kadar mantıklı değil mi demek ki allah yok..
bugünde ALLAHA iNANMADIM.
sözlük sayfasıdır. sözlüğü günlük gibi kullanıyorlar malesef.
(bkz: bir şakirtin günlüğü)
öfff, bu gün de tanrı yok...
sevgili günlük
bir gün daha tanrı yokmuş gibi davranabildim hamd ü senalar olsun.
Sevgili günlük. Aslında günlük diye bir şey yoktur ama bi defter var yani. Bak yine yaptım. Her cümleyi nasıl oluyorda allahsızlığıa getiriyorum inan ki bende şaşkınım. Allah ne lan, tanrı diyecektim pardon. Allah diyince sanki müslümanlığa inanmıyormuşum gibi oldu . Halbuki ben hiçbirine inanmıyorum. Nice koç yiğitler dinledim de yok tınnnnnnnnn .

Totalde, bugünde inanmadım anne.

Notiş: arada bi yusuflamıyor değilim. <3
inanır mısın günlük; bugün kol gibi sıçtım.
Günlük galiba ben Allah'tan hoşlanıyorum!!!!!! <3<3<3<3<3<3<3<3<3

cCc ... şey bu değildi heh , Allah(c.c) . inanıcam galiba lan artık.
bir ateistin yazdığı günlüğü ifşa etme gibi bir derdi olmadığından, bu olsa olsa şakirt kişisinin kendini ateist yerine koyup yazdığı günlüğümsü yazıdır.
bal arısı konusunda çok ilerleme katettim günlük. her şeyin tesadüfen olduğunu kanıtlamama çok az kaldı. çok heyecanlıyım. tanrı yardımcım olsun.
selam günlük, bugün kalktım ilk iş olarak attırdım ortalığa. ohh mis gibi cenabet geziyorum, döl kokuyorum. özgürüm ben yea.
yavrum benim
seni ne zamandır ihmal ettim biliyorum, sayfalarının sararmış olduğunu gördüm, tamam heycanlanma hemen ben seni ilk günki gibi seviyorum tatlişkom neyse annem çağırıyor hoşçakal..
merhaba günlük ;

yine beni marjinal olup farklı çıkarlar elde etmekle suçladılar , amacım topluma farklı gözüküp kısa yoldan fark yaratmakmış.
düşünsene günlük ateistim dediğinde ülkenin %90 nın bana iğrenç insan gözüyle bakacağı bir ülkede ateist olarak fark yaratıp ilgi toplamaya çalışmak deli işi olsa gerek bu.

ben ister miydim atesit olmayı ? ben istemezmiydim zikir çekmeyi ? ben istemez miydim kurban kanı akıtmayı ? diğer
müninler gibi , yapamadım işte günlük inanamadığım bir şeye hizmet edemedim''sen aptal mısın görmüyor musun muhteşem dünyayı ?'' diyerek aptal yerine konulmaktan bile alamadım kendimi.

kız düşürmek için ateist olduğumu bile iddia edenler oldu , halbuki bilmediler ateist olduğum öğrenildiğinde elimizdeki kız ve kızlardan bile olduk.

şimdi sen söyle günlük ? nedir benim bu işten çıkarım ?

ünlü düşünür ismail yk nın dediği gibi yoksa ben zurna mıyım ha ?
Selam günlük ben ateyiz. Ben mantıklı ve iyi niyetli ateyizim ve o yüzden sözlükte müminlere laf etmiyorum. ama neden diğer ateyizler benim gibi değil? onlar neden hep müminlerden nefret ettiklerini söylüyor? belki de onlar sadece ateyizliğin özgürlük ya da rahatlık olduğunu düşünen liseli trollerdir. ya da normal trollerdir. bilemiyorum sözlük ama müminlerde de böyle insanlar çok fazla. onlar kötü mü? biz kötü müyüz? allah olsaydı kötülük olmazdı herhalde değil mi? ama iyilik diye de bir şey var? bu kadar kafa karıştırıcı olmak zorunda mı? ben mi boşuna yaşıyorum müminler mi? ama her türlü onlar bir adım önde. eğer tanrı ve cennet varsa sonsuza dek cennette yaşayacaklar. eğer yoksa öldükten sonra çürüyecekler, seksen yıl boşuna yaşayacaklar ama sonsuza kadar yaşamayla kıyaslandığında seksen yıl değerini kaybetmez mi? seksen yıl yaşadıktan sonra çürümek ve bir daha hiç bir şekilde geri dönememek saçma mı? reenkarnasyon mu var? ama varsa önceki hayatlarımızı hatırlıyor olmalıyız ki yeni hayatımızı ona göre şekillendirelim. peki kim bu döngüyü düzenleyen? bir ruhun kendi kendine başka bir bedene yerleşmesi ve o ruhun bile bundan haberinin olmaması mantıklı mı? ama onlar da mantıklı değil. bir kitap gösterip bunu tanrının yazdığını söylüyorlar ama o kitabı bir insan yazmış da olabilir. bu kadar öngörüyü nasıl mı yapmış? belki de bir büyücüdür. aman tanrım(!) ben her şeyi bilimsel düşünen bir insanım ama büyücülerden bahsediyorum! belki de onlar haklı. onların da bizim de mantıklı ve haklı olduğumuz şeyler var. neden böyle olmak zorunda? ikisinden birisi aklımızda şüphe bırakmasa olmaz mı? sadece birisi! ya da her şeyi bilsek olmaz mı? evet haklısın, öğretmenler bize sınav sorularını vermiyordu. ama öğretmen sınav sonucunda neler olacağını; sınıfta kalmak veya kalmamak, bize kanıtlıyordu. allah varsa bize bunu neden kanıtlamıyor? bize akıl vermiş ve bizim düşünmemizi mi istiyor? düşündükçe imandan uzaklaşıyorum ama! kitap okumalıyım, zihnim boşalmalı. kuran mı okuyayım? ama o arapça! ben arapça bilmiyorum ki. allah sadece arapça mı biliyormuş? bu soruların cevabını kimse veremez mi?
"sevgili günlük,
bugün yine allah'a ve peygamber'ine küfrettim; çok mesudum. başım göğe ererken fıtık olma ihtimalini düşünüp kendime geldim. ne de olsa 'cool' gözükmek zorundayım. kızlar beni bu şekilde beğeniyor. bu yeni bir akım haline geldi. eskiden kedi keserdik. o mesele mazide kaldı. şimdi bütün müslümanlara, inandıkları kutsal ne varsa hepsine küfür ederken rahatlıyorum, içimi boşaltıyorum adeta. evet, bundan büyük bir zevk alıyorum. her şey, cicişlerim için."