bugün

iş yerinde çalışan bir adamın, ya bu aralar çok unutkanım napcam bilmiyorum diye dert yandığı 2 arkadaşının, adamın arabasının yedek anahtarını almalarıyla başlar her şey.
ertesi sabah iş yerine gelen adam akşam arabayı park ettiği yerde bulamaz. tam zıt yönünde bulur.
ondan sonraki sabah ve diğer sabahlar bu böyle devam eder. adam iyice unutkanlığından şüphe etmiştir ama arkadaşlarından çekindiği için durumu da kimseye anlatamamaktadır.
en sonunda iş yerine gelirken park ettiği arabayı, orda çalışan görevliye gösterir, bak oğlum bunu buraya park ettim görüyorsun demi, göz kulak ol geldiğimde burda bulucam der.
görevli, tamam abi ayıp ediyorsun der.

adam rahatça işyerine girer. ancak akşam çıktığında yine araba park ettiği yerde değildir.
görevli adama gider, nerde arabam ben sana göz kulak olcaksın demedim diye bağırmaya başlar. görevli adam, abi yok öyle bir şey ben seni hiç görmedim ki bugün der.
bizim 2 eleman, görevli adamla da çoktan anlaşmış, iş birliği içine girmiştir çünkü.

ve zavallı adam, kafayı yediğini düşünerek intihar etmeye kalkışır.

şakanın tam anlamıyla bokunun çıktığı bu noktada, 2 arkadaş yetişir ve 1 aydır arabanın yerini onların değiştirdiğini,
adamda bir sorun olmadığını, gayet sağlıklı olduğunu anlatırlar. görevli adamı da kendilerinin kafaladığını söylerler.
adamın inanması vakit alır. intihardan caydırmak için arkadaşlarının yalan söylediğini sanar.
sonra bir şekilde ikna edilir, durum düzelir.

şimdiki arkadaşlık ilşkilerinin ne boyutta olduğunu bilmesem de, van'da geçen bu olay tamamen gerçektir.
herkes uykuya dalmışken, gene herzamanki gibi öğrenci milleti, muhabbetin dibine vurmaktadır. hafifte alkol alınıp, kafalar çakır kıvamına getirilmiştir. muhabbetin en tatlı yerinde birden elektrikler kesilir.
-hobaaaa
-noldu lan şimdi
derken kankalardan biri çakmağı çakar ve muhbet devam eder. bir süre sonra, zannedersem gazı bittiğinden dolayı, ışık birden kesilir. hemen akabinde,
-aaaaaaaggggggghhhhhhh
diye, kulakların adeta ırzına geçen bir ses duyulur. tam o sırada elektrikler gelir. manzara şu şekildedir:

ne olduğunu anlamaya çalışan bir arkadaş grubu.
yerde kıvranarak kolunu tutan bir yaralı.
elindeki çakmağın üstünden duman çıkan, yüzü pişkin bir ifadeyle sırıtan bir fırlama.
olay şöyle oldu:
karşı komşumuza hep beraber misafirliğe çay içmeye gitmiştik. bir kişi hariç. bütün ısrarlarımıza rağmen ''ben evde msn takılcam hacı siz gidin'' diyerek bizi üç beş şırfıntıya satmıştı.
meğer herkes içten içe intikam duyguları besliyormuş. çaylar içildikten sonra plan yapılır. internetten soyunan bir hatun videosu bulunur ve fake bir msn adresi ile bizim esas oğlan keklenir. hemde öyle bir keklenirki kekleyenler bile bu herifin bu kadar sapık olabileceğine şaşırır.
- oha lan herif malı çıkardı.
- büyükmüş lan!
- noldu vercenmi.
- yok lan kıskandım anuna koyim.
en mahrem halleri foroğraflanır ve sene boyu ''bütün okula yayarız olum'' tehtiti ile bulaşıklar esas oğlana kitlenir.

keşke birinci sınıfta aklımıza gelseydi. yazık oldu okadar bulaşık yıkadık.
buna kısacası eşek şakasıda denilebilir.
Bir başka arkadaşın babasını mafya diye tanıtıp hapiste olduğunu söyleyip yedirdikten sonra çakma silahla çocuğun onu tehtit etmesini sağlamak sonrada altına bıraktıgı 2.5 ton boku izlemektir.
arkadaşa gece tecavüz edip, sabah kalktığında korkma lan yumurta akı döktük denmesidir.
en abaza dönemlerinde msn den kaşar bir karı gibi ekleyip uzun süre konuştuktan sonra buluşmaya çağırılır.tabi canım kekim ellerine sıvazlayarak sözleşilen yere uçarak gelir.fakat hesaba katmadığı birşey vardır. orada onu kız yerine elinde kamerayla bekleyen 5-6 kişilik erkek topluluğu karşılayacaktır.
Mart ayının ortasında yattığı yatağı bazasıyla birlikte bahçeye çıkartmak.
kalem parfümün içine herkesin tükürmesi ve benimde bundan habersiz gidip aa nasıl kokuyor diye boynuma sıkmam pis bir şakaydı.insanın başına ne gelirse meraktan.
uyurken suratına sıçmak.
uyurken totosuna yumurta akı ile kötü izlenimler uyandırmaktır.
bunun yapıldığını duymuştum. elemanın intihar ettiği gibi de bir söylenti vardı.
erkan isimli arkadaşımızın saflığını derecelendirebilmek için yaptığımız ilk ve son şakamızdı bu anlatacağım olay.

sınıfta 15-20 erkek en arka sırada posta gazetesini açıp, gazeteye odaklanıp, ''ohaaa oğlum adamın 2 taşşağı varmış ohaaaaaa '' nidalarıyla birbirimize birşeyler söylemekteyiz. Ve sonra erkan sınıfa girer. herkes birbirine ''oha oğlum adamda 2 tane varmış yuh daha neler, bende bile 4 tane var, bende 3 tane var lann, bende 6 tane var 2 neymiş be (kalıplı bir arkadaşımız) tarzı replikler söylemektedir '' .
ve sonra beklenen olur ve erkana o soru sorulur. '' oğlum sende kaç tane var? bak herkes söyledi bir sen söylemedin''
- ya oğlum biliyorsunuz işte
+ söyle söyle herkes söyledi nolcak ?
- ya oğlum üstüme gelmeyin
+ oğlum söyle delirtme adamı
- 3 tane var oğlum kaç tane olucak.

'' Bu entry üç taşaklı erkan adına girilmiştir. ''
merdivenden inerken poposuna tekme atmaktır herhalde .
arkadaşının telefonunda kendi ismini 110 olarak değiştirdikten sonra başka bir arkadaşın onun telefonundan itfaiyeyi arıyormuış gibi yapıp basıyorsunuz küfürü ve kapatıyorsunuz. arkadaş kıllanıyor tabi ama siz bişey olmaz diyorsunuz. daha sonra başka biri yan odadan arıyor ve bakıyor ki 110 arıyor. eleman tırsmaya başlıyor. telefon açan arkadaş kızıyor tabi senin yüzünden yangında bir çocuk öldü lan çabuk en yakın falanca karakola gel ifadeni alacağız. bir sürü açıklama ve savunma yapan eleman telefon kapandıktan sonra itfaiyeyi arayan arkadaşa dönüp lan şerefsiz nolacak şimdi der lakin bizimki gayet sakin banane oğlum ben aramış olabilirim telefon senin git karakola der anında satar tabi çocuk çılgına döner ve karakolun yolunu tutar. o saatten sonra ister durdurun ister gırgıra devam edin.
not: dikkat edin eleman ağlıyorsa yada krize giriyorsa orda bırakın bence şakayı.
uyurken üstüne bok atmak. ıyk.
arkadasi numara gostermeyen ev telefonundan arayip alo deyine "iyi gunler ben vodafondan alper, nasil yardimci olabilirim" diye cevap veriyorsun... Adam apisip kaliyor...
- bir paket kremalı bisküvi alınır. bir kaç bisküvi ortadan bölünür ve kremaları alınır yerine diş macunu sikilir. sırası ile pakete bir diş macunlu bir normal bisküvi üst üste dizilir. şaka yapılacak arkadaşın yanına gelindiğinde bir tane ağzımıza atarız sonra arkadaşa ikram ederiz. doğal olarak bööööoo bu ne biçim bisküvi diyecektir. siz durumu çaktırmadan ne olmuş gayet güzel deyip sıradaki normal bisküviyi de azınıza atarsınız. bir daha dene deyip sıradaki öbür bisküviyi de tekrar ikram edersiniz.
sevgilin sandığın şahıs seni okuldan bir hocayla aldatıyor.
ellerini kullanamazken, kullanılmış tuvalet kağıdı ile ağzını silmek.
sevilen bir arkadaşa esasında yapılmaması gereken ama pislik olsun diye yapılan hunharca şakalardır.

ağzına beklemediği bir anda kürek ile vurmak mesela, oha falan olunur.
I see dead people demek ödünü koparabilir.
üst kıyafetinin içine buz atmak.
bence en iyisi (tabi eğer okulda veya konferans salonunda bilgisayar var ise)
blgisayarın arka planına arkadaşınızın fotoğrafını koyup altına unutmayacağız yazmaktır.
chat in meşhur olduğu zamanlarda internet cafede akşamları takılıyoruz 3 5 arkadaş. hepimiz farklı bilgisayarlar da tabi. şöyle bi arkadaşın ekranına bakıp nereye takılıyor diye baktığımda gördüğüm bi chat sayfasıydı. baktım orada birileriyle yazışıyor. onun olduğu sayfaya girip nickimi dilek yazdım. dilek uğruna ölüceği kızdı. bu tabi isim benzerliğinden dolayı yazmaya başladı hemen. ben bunu ilk başta fazla sallamadım hemen çakmasın diye. baktım üsteliyor yazmayı tamam dedim anlamadı galiba yaz dedim kendi kendime. başladık yazışmaya. 1 2 hafta kadar yazıştık saat belirliyorduk o gidiyordu cafeye bende gidiyodum tabi onun olduğu cafeye. en sonunda nerde oturuyosun ne iş yapıyosun gibi sorular geldi. kızın oturduğu yeri biliyorum tabi hemen yazdım işte burda burda diye kızın yaptığı işi de yazdım. 2 3 dakika cevap gelmedi. çaktırmadan suratına baktım elleri kafasında surat olmuş kıpkırmızı. kendi kendini yiyecek orda. bizim aklımız piçlikte tabi. sonra buluşalım falan dedi tamam dedim buluşalım. mekan incirli burger king ti. tarih saat her şeyi konnuşup anlaştık. 1 gün sonra buluşucaktık. ben mahallede ki herkese haber verdim tabi. 2 3 araba gidip soteye yattık bekliyoruz bizimkini elimizde o zaman kameramanlık yapan bi arkadaşımız vardı onun da iyi kötü bi kamerası ile bekliyoruz bunu. bu geldi arabayla gözünde gözlük falan yavaş yavaş indi arabadan sağı solu süze süze gözlüğü çıkardı. gitti oturdu burger king in bahçesindeki masalara. 5 dakika falan geçti aradan baktım saate bakıp duruyor küfür ediyor kendi kendine. tamam dedik hadi gidelim yanına diye. bütün arkadaşlar indik arabalardan gittik bunun yanına gülmeyi bırakın kahkaha ata ata. elimizde kamera. bu anladı tabi olayı. surat oldu kıpkırmızı başladı bana küfretmeye. senin ananı şöyle yapıcam seni öldürücem falan. lan olum dur şakaydı manyak mısın? böyle şaka mı olur diyor ama biz hala gülmekten yarılıyoruz. en sonunda dayanamadı arabadan aldığı sopayla beni veliefendi hipodruma na kadar kovaladığını biliyorum. en sonunda dur dedim amk ölücem daha koşamicam. ben durup konuşmaya çalışırken hiç bir şey demeden vurmaya başladı. lan olum dur falan desemde dinlemedi. yani olay eşşek şakasına döndü. 2 gün sonra hiç bir şey olmamış gibi makara yapmaya devam tabi.

ama intikamı çok acı oldu. ağlattı resmen beni.
kafasından aşağı bir kova cıvık bok dökmek pislik bakımından tartışmasız en iyisidir.
güncel Önemli Başlıklar