bugün

recep tayyip erdoğan'ın, her seçim mitinginde, önündeki kalabalık halka söylediği söz. bir başbakan düşün ,önüne toplamış binlerce insan ,bir kişinin mensup olduğu inancı 5 dakika boyunca yuhalatıyor. sadece bir kesimin başbakanı olmak bu olsa gerek.

not: sünniyim ,5 vakit namazda kılarım ama bu allah ile benim aramda ,alevi de olsam ,hristiyan da bu siz badem bıyıklıları siklemez bir durumdur.

edit: eksileyin ulan aferim! size, müslüman olmuşsunuz ama işin özünü kavrayamamışsınız.

"Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin tümü, topluca iman ederdi. Öyleyse, onlar mü'min oluncaya kadar insanları sen mi zorlayacaksın? " (Yunus Suresi, 99)
kılıçdaroğlu'nun da kabul ettiği, en azından reddetmediği, malumun ilamı.
biliyorsunuz ben edep adap bilmeyen bir külhanbeyiyim demenin tayyipcesi.
bir de bu adama oy verecek olanlar var ya, işte ben ona yanıyorum.
alevi olmadığım halde tanıdığım aleviler gibiyse cemaate değil insana hizmet edecek adamdır.
alevi olması onun sadece inancıdır.
her mitinginde kürt, laz, alevi, sünni hepimiz kardeşiz diyen bi başbakan, konu rekabet olunca söylemiş olduğu sözleri çok güzel yemiş.
alevi olması sorun değil, sorun da olmaz zaten ama adam düpedüz süleyman demirel'in kopyası. işte o fena. "bana oy verin size 600 tl vericem" diyor. (bkz: kim ne veriyorsa ben 5 katını vereceğim)
cümlenin tamamı bu linkde mevcutdur.http://www.haberpan.com/v...namertsin-durust-degilsin
Aleviler düzsün yuhlayan dangozları.
'Eee bize ne?'

Diye sorulasıdır. Laikliği g.tünden anlayınca normal tabi.

Laiklik din ve vicdan özgürlüğüdür. Yani kemal kılıçdaroğlu'nun inancı bizi ilgilendirmemektedir.

Hem kimsenin içini bilmenin imkanı yoktur. Sevgili başbakanımcığımıza biz 'senin dinin ne?' diye soruyor muyuz?
akp'nin din sömürüsünü kullandığının en önemli kanıtı.

size ne be kardeşim adam aleviyse. korkunun ecele faydası yoktur.
aleviler sevsin seni. sen bu ağızla daha çok gider önlerinde diz çöküp oy istersin alevilerden annem.
alevi olsun ne olacak, ne zararları dokunmuş.
halkı din, dil, cinsiyet, sınıf, bölge, mezhep farkı gözeterek kin ve düşmanlığa teşvik etmekten hapis yatmış birine çok yakışan, hala aklının başına gelmediğini ya da artık kendisinin yargıdan bir korkusu kalmadığını gösteren tümce.
sen hem beyinsiz destekçilerine yuhalatacaksın sonra gidip oy isteyeceksinkedi canını senin...*
kimseyi mezhebine göre yargılamamak lazım.
birçok sünni diye geçinen, kul hakkı yiyen, namaz kılmayı bile bilmeyen insandan daha da müslümandırlar.
saçmalık hatta daniskası söylem. insanların inançları ne zamandan beri bir yöneticiden sorulur olmuş? ne zaman inanç seçimi ayıp olmuş? (bkz: dinde zorlama yoktur)
ayrıca şahsen: yoo... bilmiyordum.
böyle bi söylem "din ırkçılığı"ndan başka bi şeye girmez o bakımdan fazla aldırmadan sakince susmasını beklemek en iyisidir.
Siyasetin bu ülkede daha ne kadar çirkinleşebileceğini gösteren bir tayyip cümlesi.
Sen değil miydin herkesin inancı kendine diyen , demokratik , özgür ve sosyal devlet diye nutuklar atan ?
sayın başbakanın istisnasız neredeyse her mitingde sarf ettiği cümledir. mide bulandırıyor artık.
(bkz: biliyorsunuz recep tayyip erdoğan insan)
rebece kaldıysa, akp dışındaki herkes terörist, chp'lilerde ateist. adamda nasıl bir kılıçdaroğlu korkusu oluşmuşsa, saçmalamaktan öteye gidemiyor.
Dini istismar eden bir kişilik ile zihniyet ile karşı karşıyayız. Aleviyse alevi. insanların mezhepleri neden bu kadar senin gözünde büyür ki. evet bende aleviyim ne yani, ülkeden sürülelimmi. ya da seçme hakkımız seçilme hakkımız mı. kemal k. başbakan olamaz mı alevi kimliğinden ötürü. başbakan belki sunni kesimin oylarını alıyor dini istismar ile ama.. acaba alevilerden oy alıyor mu. tabiki hayır. peki toplulugun yuh diye bağırması. Sanırım başbakanın suçu yok. oy veren, neden verdiğini bilmiyor. (bkz: )Koyun Misali .)
türkiye'ye barışı ve huzuru akp'nin getiremeyeceğine kesin örnektir.

bir parti başkanı rakibinin dinini, inancını miting malzemesi yapar mı?

- alevidir o.
- yuuuuh....

böyle mi toplumsal mutabakat gelecek?
böyle mi mutlu bir ülke olunacak?
böyle mi barış sağlanacak?

akp ne derse yalandır şu görüntüden sonra.
- biliyorsunuz kemal kılıçdaroğlu alevi
* iyi de bizene yarraamm!
güncel Önemli Başlıklar