bugün

bence sayın bakanımız düşünde beyt'ül hikmet kütüphanesini görmüş, harun reşid döneminde olduğunu duyumsamış ve bu sözü söylemiştir.

aksi durumda usumuza, anlağımıza yatmayan bu sözü söyleme olanağı yoktur.

arapçayla bilimsel gelişmeler 1000 yıl önce izleniyordu.

farabi mi, ibn-i sina mı, biruni mi okutacaksınız gençlere? dirildi mi bu yüce insanlar?
Kadın nasıl taşlanır ?
Recm sırasında kafatasındaki zedelenmeler.

Herhalde bunları araştıracaklar.
cumhuriyetin temel kazanımlarının birer birer yok olduğunu daha iyi anlamamızı sağlayan, bir ülkenin en önemli kalelerinden biri olan milli eğitim bakanlığının hezeyanlar içine yaptığı açıklama.

5-6 yıldır arpa boyu yol alamıyoruz. ne eğitimde, ne teknolojide, ne de ekonomide. yakın gelecekte tüm üniversitelerin kapanıp yerlerine eski usul medreselerin açılacağını görsem şaşırmayacağım.
hayatımda duyduğum en saçma cümlelerden biri..

hiç mi aklı basında biri yok ? arapça evrensel dilde bizim mi haberimiz yok ?
Sana indirildiği söylenen kitabı okumayanlar, arapça şart diyor anlamıyorum. Türkçesini okudun mu ki?
arapların öncülüğünde gelişen bilimle bor çıkarıp 2023'te ekmek arası bor yemek için yapılmış, kıvrak zekaların ürünü söylemdir. araplar olmasa hepimiz bilimsizlikten ölüyor olacaktık, kabul edin artık. allahu akbar!
Ayran iyi kafa yapıyormuş demekki. Ben uyku yapıyor sanıyordum!
Şuursuzluk örneği açıklama. Ulan araplar o kadar gelişmiş olsaydı, bugün bu vaziyette olur muydu?
artık yapılan saçmalıkları gerekçelendirirken insanları iyice aptal yerine koymaya başladıklarının ispatı niteliğindeki açıklama.

halbuki açık açık mertçe söyleseler ya dertlerini; "bizim atatürk devrimleriyle, latin alfabesiyle, bilimsellikle, çağdaşlıkla zorumuz var, hazmedemiyoruz bir türlü; arap hayranıyız, yavaş yavaş eski sistemi getireceğiz" deseler ya. en azından samimi bir söylem olur.
(bkz: Zoologlar) için söylüyorlar sanırsam.
kafasıyla kıçı yer değiştirmiş kişi beyanıdır.
Başkanlıktan sonra ne getirecekleri ne yapıcaklarını belli eden hamlelerden biri sadece bu. Bir de bilimsel gelişmeleri takip etmek deniliyor hani biz mi yanlış biliyoruz yoksa bunlar bizle kafa mı buluyor anlamadım ama kesinlikle ikincisi.
güncel Önemli Başlıklar