bugün

çocukken izlediği filmlerin etkisinden kurtulamamış insandır.
hani hep öyledir di mi?
uzay mekiği vardır bu mekiğin bilgisayarı kadındır ve kaptanla büyük bir aşk yaşar falan.

uzay gemisinde çalışan birbirinden taş bayan mürettebata ragmen kaptanın gözü bilgisayardan başkasını görmez.

hatta bu işi o kadar abartır ki bir savaşa girdiğinde gemi vurulduğunda ilk önce bilgisayara sorar iyi misin diye. öteki çalışanlar önemli değildir onun gözünde varsa yoksa o şuh sesli bilgisayar.

işte bu tür filmleri izleyen abazan birey bilgisayarla o kadar çok vakit geçirir ki artık kendinden bir parça olarak görür ve ona büyük bir aşk ile bağlanmaya başlar.

mesela bilgisayarından uzak kaldığı her an acaba bilgisayar nasıl şeklinde kendi kendine sorular sorar.

bilgisayarına bir isim bile takmıştır her gün bakımını yapar kendi sağlığından bile daha fazla önem verir bilgisayarına.

teknoloji iyidir ancak bu kadar fazla kaptırmamak gerek gibi he?
türkiye hayatına göre düşünürsek, doğru şeye aşık olan insandır. bir kıza aşık olsa, büyük ihtimal üzüntü ile sonuçlanacak. peki bilgisayar ? iyi baktığın, virüs sokmadığın sürece her zaman senin yanında. ister oyununu oyna, ister film indir. ister sözlükte takıl, ister chat yap, ister facebook a falan gir. nimet lan.
(bkz: revolter00)
(bkz: soul forged sin)
bilgisayarı, hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuş, onunla yatar, onunla kalkar, hatta neredeyse onunla tuvalete gider hale gelmiş ve sonunda işbu bilgi sayan silikon beyinli nesne ile bir tür duygusal ilişki içine girmiş çok bir postmodern insandır.

ben diilim! (bkz: biz sadece arkadaşız)
Kıl dönmesi, basur gibi rahatsızlıkların başlıca nedenlerinden gösterilen,tasvip etmediğim insanlık hali.
sayısı gittikçe artan bir nesildir.bu artış sebebiyle ilerde kıskançlık savaşları çıkması kaçınılmazdır.
Herhangi bir oduna aşık olan insandan daha iyi birşeye aşık olmuş insan modelidir.
coderdir.
yaz boyunca bilgisayarın başından ayrılmayan ve bilgisayarla tensel uyumunu farkeden insandır.
benim lan benim. kara şimşeği deli gibi seviyorum simsiyah süper görseniz siz de seversiniz oğlum.
15 yaşındayken bir kıza aşık olmaktan daha mantıklı bir iş yapmış olan insandır.
Konuşmayı unuturlar. Arkadaş ortamında espri yapamazlar. Genelde koca kafa diye çağrılırlar.
(bkz: pc ı love you)
yalnız insandır. Hayatta onu mutlu edecek bir meta yoksa, kafasını birkaç saatliğinede olsa dağıtmasını sağlayacak bir meşgalesi yoksa, kitap okumayı sevmiyorsa, kız arkadaşı da yoksa insan ister istemez en yakınındaki bilgisayarına hallenmeye başlıyor. kendimden biliyorum.
bilgisayardan ziyade internete aşık olan insandır.
robotlaşmaya en müsaait insandır.
pahalı bir bilgisayara sahiptir.
Başlıca rollerinde Joaquin Phoenix, amy adams ve Scarlett Johansson'ın oynadığı (bkz: her) filminde işlenen konudur.
platonik bir aşk yaşıyordur.