bugün

muhtemelen işine yaramayan bilgidir veya bilginin doğruluğundan emin değildir..tabi bunlar iyimser gerekçeler.. büyük ihtimalle bilgi sahibinin söz konusu bilgiye sahip olmasını çekememiştir.
entry ortada durur. okuyan kişiye göre içerdiği bilgi değişir.

eksi vermek bilgi verdiğini sanan insana atılan bir tokattır bazen ya da "hade len" lafının bir getirisidir.

edit: ayrıca 2-3 eksiden uykusu kaçıp başlık açtıran yazarlar artmaktadır.
(bkz: karma maymunu)
puşttur.
sadece inat uğruna ya da anlaşılmaz bir nedenle karaya ak, aka kara diyen insanların bile olduğu düşünülürse bilgi içeren bir entrye bir iki eksi verilmesi o kadarda kafa yorulacak bir konu değildir.
hatali bilgi verdiyse eksi oyun yaninda tokati da hak etmis yazardir. bakin bilgi verdim arti manyagi yapin beni.
wiki'de cırt diye bulabileceğim türden bir bilgidir... her cümlenin sonu -dır, -dir diye bitiyordur. okuması sevimsiz, kimseye bir şey katmayan türden bir şeydir...

misal "top: yuvarlak meşin" de bir bilgi içerir... ama içerse ne olur, içermese ne olmaz. he mi?
klavyesinin üzeri salyalarla dolu olandır. ilginç sesler çıkardığı da gelen bilgiler arasında..
doğru bilgi veren yazara neden eksi attığını kendiside bilmeyen içten içten bazı yazarlara husumet duygusu bile olabilecek yazardır. Ama yanlış bilgi verdiyse eksinin yanında keşke yıldızlı ekside olabilseydide kullsaydı diyebileceğim yazar.
entry içeriğini anlamamıştır. zaten sonuna kadar da okumamıştır. salt bilgi içerdiğini farkettiği anda; ilgi alanına girmediğini düşünerek "bunun ne işi var huleeyyn burda" diye eksiyi basar.

yanlış("yanılmak"tan yanlış;"yalın" olmaktan yalnız.al sana bilgi) bilgi içerdiğini farketiği için eksi veriyorsa verdiği eksiye ilaveten bahse konu bilginin doğrusunu da bi'zahmet entry olarak döşesin ki, dost düşman fark olunsun.
(bkz: kıskanç yazar)
içerikteki bilgiyi algılamakta sorun yaşayan yazardır.
yanlışlıkla yazar olmuş cahil kişi.
troll yazarları en çok beğenilenlere sokan yazarlardır.
büyük ihtimalle kullanma tarihi geçmiş yazardır.
bilgi içeren entrye eksi veren yazar başlığına girilen entrylere bile eksi oy verecek kadar bilgi düşmanı yazardır.
haset,fesat bunu müteakiben cahil yazarlardır.

kendilerine şu tavsiye olunur,

[url=http://img33.imageshack.u...61579817611041375791.jpg/]

buradan da alıp, tanıdıklarınıza bir iyilik yapabilirsiniz

[img=http://img33.imageshack.u...611041375791.th.jpg][/url]
an itibari ile beni kara listesine almış yazardır.
beterin beteri var diyerek avunmamı sağlayan yazar. aynı başlığı kelimelerin yeri farklı, araştırmadan açılmış görüp o başlığa bkz veriyorsunuz iki tane eksi birden geliyor.
kızmaya gerek yok. atatürk ile iyi entry lere eksi veren soyunun nereden geldiğini kendisinin bile bilmediği adamlar varken, illaki bilgi içeren entrye eksi veren şeklide olacaktır. daha neler göreceksiniz, neler. siz duruşunuzu bozmayın o yeter.
Kendisini daha üstün gören yazandır. Hem bilgi vermez hem de verene taş koyar.
Alternatif eksi veren yaşanmış ibne versiyonları:

- Özel mesaj yazıp falanca entryi düzeltin diyen hem de eksiyen yazar.
- Yazıyı düzeltince tamam olmuş deyip eksileyen yazar.
- Hem eksileyip sildiren sonra da tekrar yaz diyen yazar.
- Hem özel mesajda geyik yapıp bir yandan eksileyen bir yandan da msn isteyen yazar.
- Başık aç desteklerim diyip gene eksileyen yazar.
- Kafamı bozma eksi manyağı yaparım diyen yazar.

(bkz: Bis s*ktr git çay koy)
(bkz: Ya da daha iyi uyu)
(bkz: olur öyle)

hayatla bir problemi vardır bu yazarın. ondandır ki, eksiler geçer. idrak edememiştir bile belki entryi.
çirkeflikte sınır tanımayan insandır.
kendi kendine yazardır. zira benim gözümde asla yazar olamayacaktır.
sürekli entrylerimin ardında dolaşan yazardır.

görüş bildiren ya da bir konuyu eleştiren/savunan entrylerimi eksiler, eksiler, hızını alamaz zavallı; altında nickim olan her entryyi eksilemekle tatmin olur. bu entry çok tarafsız, tümüyle bilgi içeren bir entry bile olsa duramaz.

bir de herkesin gammaz olmasından sonra iyice coşmuştur ki; birbirine benzeyen, aynı nitelikte olan yüzlerce entry varken benimkine saldırır, rahatlar, oh der.

bu entryyi de sırf canı öyle istediği için eksileyebileceği gibi; sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif diye gammazlaması da mümkündür.

ben de özel eğitim öğretmenlerinin zeka özürlü çocuklara yaklaşırken kullandıkları o yarı acıyan, yarı hoşgören sabırlı gülümseme ile gülümserim zavallıya...
...
yarı acıyan, yarı hoşgören, sabırla gülümseyen edit:
bak bunu da eksilemiş; yarası var gocunmuş besbelli, yazıııkkk...!
yazar adı altında geçinen cahildir.