bugün

coğrafya sorularından birisi geçmiş zamanda fdd öss denemelerinden birinin biyoloji 1 sorusuydu. 2 tanesi de coğrafyada çıkmıştı.
mynet'in bilgi yarışmasıdır. 15 soruyu yanıtlamaya çalışır yarışmacılar, her soru için 20 saniye süre verilir. masadan herhangi bir yarışmacı soruyu doğru bilirse bir sonraki soruya geçilir. masayı açan şahsın isteğine göre 2,3 veya 4 kişi ile oynanabilir.
yenilenen yarışma kategorileri:
--spoiler--
sudoku, çoklu bilgi yarışması, ygs/lys, sbs hazırlık, kelime bul.
--spoiler--
adına, forumtr adlı türkiyenin en büyük forumunda yarışma düzenlenmiştir.
keşke uludağ sözlük burda bir turnuva düzenlese dediğim mynet yarışması. *
mynet abazalarının toplandığı yer. eğer avatarınızda kız olduğunuzu belirten birşey yoksa sizinle kimse yarışmaz. eğer kız resmi seçip oyunlara katılırsanız, abazan gençlik konuşmaya çalışır. cevap vermezseniz çeker gider.

ciddi şekilde düzgün adam arıyorum oynayacak.
tek kişilikte oynanabilen ödüllü bilgi yarışması. sırf bunun için üyelik aldım 24. soruyu yanlış bildim arkadaş.
olacak iş mi ? 1139 puanım var ama bi bok gözükmüyor. (bkz: afedersin sikeyim böyle işi)
2-4 kişi arasında online oynanabilen mynet in genel kültür oyunu.kapışmak isteyen yazar arkadaşlar da oynayabilir.
içinde bulundugumuz sistem düşünülünce 'bilen bilmeyen kazanır' diye değiştirildiğinde daha doğru olur sanırım.
bağımlılık yaratan harika bir mynet oyunudur. girersiniz saatlerin nasıl geçtiği anlamazsınız. kapışmak isteyeni beklerim. *
yöneltilen sorulara dogru cevap verilmesidir.
cevap vermeyenle oynanmayan oyun. başlarda cevap verilir ve birçok uyuz tiple uğraşılır. daha sonra kimseye cevap vermemeye karar verilir, bu seferde masada kimse durmaz; oyunun yarısında çıkar giderler. düşük puanlıların yarısından fazlası sohbet amaçlı girmiştir, yüksek puanlı, ciddi oyun oynamak için orada olanlarla da siz kapışamazsınız.
sözlükte kendine güvenen kimsenin olmadığı oyun.
3. günün sonunda 13.seviyeye ve 26400 puana ulaştığım ve sallayarak deneme yanılma yöntemiyle 2000'in üzerinde soru cevapladığım lan ben neymişim dedirten artık feysten de katılınalabilen veöğrenmeye aç sözlük yazarlarına mutlaka bi bakmalarını gönülrahatlığıyla tavsiye edebileceğim en güzel bi vakit öldürme hedesidir...
sözlük yazarlarının pek ragbet etmediği bilgi yarışması.
ödül konusu biraz sıkıntı olan site. 25 soruluk yarışmayı adam 1800 puanla bitirmiş mesela. siksen 1600 oluyor benim puanım. zaten ilk 10 sorudan 300 puan topladık desek, geriye kalan 15 soru 100'er puan olması lazım ki bu da sıkıntı. büyük sıkıntı. yok mu lan böyle güzel ödülleri olan başka yarışmalar, bildiğiniz?
facebook sayfasında gayet keyifli bir uygulaması olan yarışma. yarışmacılar arasında bazen geyiğin kralı çevrilebilir. günün her saatinde yarışıcak birileri vardır ama genelde herkes kendi açtığı masada yarışmak ister falan fişman.
çoklu masada yarışma başlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. bu ne lan herkeste bir havalar. hele türk kızlarında. masaya davet gönderince bi onlar reddediyorlar. sanki çıkma teklif ettik. kezolar.
önceleri mynette çok oynadığım bilgi yarışması. facebook'ta olduğunu da öğrendim bir deneyeyim başarılı olabilirsem geliyorum tekrar.

edit: pek başarılı olduğum söylenemez ama yarışabilirim isteyenle.
''sexx'' rumuzlu tiplerin olduğu yarışma. yıl 2012 lan. o işler mırc zamanında kalmadı mı.
gün birincisi olduğum kategorileri olan yarışma.

müthiş yarışma.

yıllardır oynarım.
12 yaşımdan beri yarıştıım, senelerdir hiç sıkılmadığım yarışma.
iddaa oynamadını bilen kazanır.
seneler geçti hiç değişmedi. hala abaza kaynıyor.