bugün

bir işin kısa sürede bitirildiğini anlatmada kullanılan söz öbeği.
kullanılma sebebi, beş dakikada beş iktaş gibi saçma bir isim benzerliğidir. * 9 dakikada ülker dokuzkat gibi, iğrenç espriler kategorisine bile giremeyecek çeşitlemenin bu türü, halk ağzına niye pelesenk olmuştur, anlamam.
hep merak ettiğim sorudur ki bes dakkada nereden beşiktaşa ulaşmak mümkündür? ben levent ten yedi dakikada ulaştım beşiktasa, demek ki levent değil. sevili uuser lar, bu konuda beni aydınlatırsanız müteşekkir olurum...

enteresan bir söz öbeği...
(bkz: 24 Subat 2007 Trabzonspor-Besiktas karsılasması)
feri cansel'in oynadigi 1976 yapimi yerli erotik filmdir.
bu lafin sebebi aha; (bkz: 2 ekim 1974 steagul rosu besiktas maci)
feri canselin en açık sahnelerinin olduğu komedi filmidir.
beşiktaş'ın gordon milne yönetimi zamanında aldığı son dakika galibiyetleri nedeniyle ortaya çıkan söz öbeği.
zira beşiktaş o dönemdeki maçlarının çoğunu son dakikalarda attığı gollerle galip bitiriyordu.
(bkz: 90 dakikada sekiztaş)*
zamanında beşiktaş'tan beş (5) tane yiyen fenerlilerin unuttuğu söz öbeği.
Üsküdar-Beşiktaş hattı motorunu kullanarak gerçekleşecek eylem..
sahiden bes dakikada besiktas.

(bkz: 22 eylül 2011 bursaspor beşiktaş maçı) macin skoru 1-2.
bursaspor'un yeniden canlandırdığı söz öbeği.
beşiktaş iskelesine yanaşmasına 5 dakika kalan vapurun içinde oturan adamın eşine söylerken kaydedilmiş ve günümüze kadar süregelmiş, deyimleşmiş söz öbeği. (orjinali -beş dakikada beşiktaş ta oluruz sevgilim- basın yine kırpmış da yayınlamış maalesef)
dün akşam yaşanan olay..

bursa da hayat bulmuş söz öbeği.
beşiktaş'ın attığından çok kısa süre sonra goller yemesi, ve kısa süre zarfında yediği gollerle aldığı mağlubiyetler sonrası ortaya çıkmış söz.
nerden aklıma geldiyse.
buGÜN galatasarayın acı bir şekilde karşılaştığı Gerçek. Beşiktaş bitti demeden bitmez.
Gene olmuştur. Evet.
bir galatasaraylı olarak söylemeliyim ki, dün gece yine gerçekleşmiş olan fenomen.

chedjou sağolsun...
Nasıl tak diye burdayım saniyede demektir..
Şöyle bir şeydir.
görsel
iğrençsin malik.
Aaa valla benim suçum yok.