bugün

Biri imla kılavuzuna bakmak olabilir.

(bkz: ünlü düşmesi)
spor hocalarının dediğine göre ip atlamakmış. ip atlarken beynin her iki lobunu da kullandığın için.
kulak temizleme çubuğunu az fazla sokmak.
iz sürmek. Sebep sonuç ilişkisi bakimindan.
(bkz: namaz kılmak)
(bkz: dua etmek)
Ve son olarak
(bkz: Oruç tutmak)
uludağ sözlük okumak. evet.
Araştırmak, keşfetmek ve fark etmek.
Kazık yemek.
Beyni anlamaya ve nasıl işlediğini çözmeye çalışmak , takıntılarını ve bağdaştırmalarını irdelemek..
Sizi zorladığını anladığınız konularda üzerine gidebilmek. Mesela matematiği sevmiyorsunuz..
Bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Genetikten gelen zekanız yatkın olmayabilir, bazı hormonlarla alakalı olabilir.
Bunu analiz edip üzerine gidebilmek zekanızı geliştirebilir.

bir diğer örnek zihinde canlandırma yapmaya çalışmak. Bin sene öncesinin resmini çizmek, yaşam koşullarını anlamaya çalışmak ve insanların hayata bakış açılarıyla empati kurmak.

Kafadan bütün enstrümanları çalıp bir şarkı oluşturabilmek.
Şiir yazıp zihne kafiye alıştırması yaptırmak.

Esasında beyninizin nasıl gelişeceği size bağlı özetle. Birçok yol üretebilirsiniz.
(bkz: masturbation)
beynin gelişmek istemesi.
matematik sorusu çözmek. gerçekten matematik beyin cimlastiği yaptırıyor. tavsiye ederim, gerçi geometri çözmekten daha çok zevk alanlar var ama olsun. mat candır, geo daha çok görme ile alakalı.
Batakta koz saymak.
monotonluktan uzaklasmak.

atiyorum okula ya da ise gidip gelirken her gun kullandiginiz guzergah disinda alternatif gelistirmeniz beyni cidden gelistiriyor.

normalde ilgi duymadiginiz bir konuda etraflica arastirma yapmak da epey ise yariyor. hem de ustunuze biraz kultur bulasmis oluyor. bence karli.
Beni dusunmek. Beni dusunen kizlarin beyni cok hizli gelisir. Isterseniz deneyin kizlar tesk.
Kenarı Sözlüğe sokup felsefeyi yönetmek.
güncel Önemli Başlıklar