bugün

''dünyanın ilk günü'' isimli bir kitabı olan yazar...
dünyanın ilk günü kitabının devamını yazmak için amerikaya araştırma yapmaya gitmiştir. ilk romanı olmasına rağmen güzel bir kitap yazmıştır kendileri. tarih hakkında da çok önemli bilgiler ediniliyor kitapta.
dünyanın ilk günü gibi çok güzel bir kitap yazmış olan yazar. tarih romanı hastası olarak yeni kitaplarını beklemekteyim. *
1981 kastamonu doğumlu yazar. varlık, kitap-lık gibi dergilerde öyküleri ve vatan, radikal, sabah gazetelerinde yazıları yayınlanmıştır. genç yaşına rağmen çok başarılı bir öykücüdür.
ayrıca muhteşem yüzyıl dizisi hakkında söyledikleri de ne kadar bilgili ve aklı başında bir yazar olduğunun da bir göstergesi.
dünyanın ilk günü ve son sefarad kitaplarının yazarı. keyifle okunan, güzel kitaplardır ikisi de. okurken birşeyler öğrenirsiniz.
imparatorluk üçlemesinin bu iki kitabında da görülen "bütün türkler mutlak iyidir" ve "türk&müslüman olmayan karakterden her halt beklenir" yaklaşımı üçüncü kitapta biraz aşılır umarım.
son sefarad'da özellikle "piri reis'in notları" başlığıyla verilen bölümler okunması en keyifli bölümlerdir.
Dünyanın ilk günü'nden sonra serinin devamı olan son sefarad (imparatorluk ıı) tarihi-romanını çıkaran yazar. iki kitabıda okumuş bulunuyorum efenim. ne dikkatini çekti derseniz; yazar ikinci romanında cinsel objelere okuyucuyu uyutmamak adına fazla yer vermiş gibi geldi bana.

ayrıca mütevazı bir şahsiyettir facebook'dan arkadaş olarak ekleyebilir, sohbet edebilirsiniz.
kitapları gerçekten muhteşem yazar.okurken üzerine gerçekten çok araştırılıp,titizce çalışıldığını hissettiriyor.
bir kaç yıl önce henüz bir üniversite öğrencisiyken "dünyanın ilk günü" romanını çıkarmıştı. kendisini facebook'tan bulup ekledim, kitaba bayılmıştım çünkü.

ankara'ya geleceğini öğrenince de hemen buluşalım dedim, bahçelievler 7. cadde starbucks'ta buluştuk, kitabını imzaladı. birer kahve içip sohbet ettik, sonra da ayrıldık.

ondan sonra da hiç konuşmadık, buralardaysa eklesin.