bugün

yaklaşık ilkokul bitene kadar her çocukta gerçekleşen garip arzu istek silsilesinden yalnızca biridir.
ilk olarak evimizde karafatma gördüğümde bu istek uyanmıştı bende.Hep ilgimi çekmiştir.Bazıları hızlı koşarken bazıları neden yavaş koşar diye. ya da masumane ya erkekse diye düşünürdüm isimden kaybetti...Bir kavanozda beslemek istedim ama tabiki olmadı.

Sonra 6 yaşında bitlendim..Bana ait tek canlıyı beslemek istedim küçük bi kavanozda.Biraz saç teli kafa derisi ve hergün kan vericektim bir damla çocuk aklımda bunları bile düşünmüştüm.Kanımı vermeyi göze aldığım hayvanıda tabiki besleyemedim.

En son umudum 8 yaşında yıkıldı...Bu defa kelebek beslemek istedim. onun amacı çok daha farklıydı.sadece 1 gün yaşadığına inanmayıp gözümle görmek istemiştim tüm inkarımla.. Tabi onada izin çıkmadı.

Annemde haklıydı elbet. Eminim hamamböceği için mikrop kapacağımı düşündü.Bit için feda edeceğim kana kıyamadı.Kelebek içinde ölüm görmemi istemedi. En azından ben öyle düşünmek istedim ve düşündüm.Anne yüreği naparsın

dipnot: kelebeğin 1gün ömrü olduğuna gözümle görmeden inanmayacağım.
yılan. özellikle koynumda. * *
bir arkadaşım bira mayası besliyordu. sonunda ne oldu bilmiyorum. hala durmuyordur da yani.
tarantula.
maymun. evet bildiğiniz şebek beslemek. koala da olabilir ama iklim şartları elvermiyor.
rasimus ozanus . *
penis balığıdır. evlerden ırak.
http://www.youtube.com/watch?v=hk5NA9E9QeE
(bkz: koala)*
kiwi kuşu. kanatları uçabilmeleri için yeterli büyüklükte değildir.senede bir kez uçabilmek için yüksek yerlerden atlarlar yani intihar ederler.

http://www.thegate.com.tr...d9ac4018f4&subid=2019
Ornitorenk.
(bkz: komodo ejderi)
(bkz: insan)
pirana.
ornitorenk ve tembel hayvan. hele tembel hayvan sahibi olmayı çok isterdim ciddi anlamda. ne zaman aklıma gelse beni gülmeye gark eden bir hayvana kanlı canlı sahip olmak ömrümü bayağa uzatırdı sanırım.

bir de bunlar olmazsa, angut kuşu olabilir.. o da bayağa matrak.
kaplan yavrusu.*
(bkz: kartal)

belgeselde izledim. insanlar bunları yavruyken alıyorlar. eğitip pokemon gibi kullanıyorlar. tilkinin, tavşanın üzerine salıyorlar.
ben de isterdim bir tane. havada gezinsin ben sokaktayken. ıslık öttürdüm mü hemen gelsin, tünesin omzuma. saldır diyeyim, saldırsın. ama, olmaz işte. belgeseldeki dayılar dağlara mağlara tırmanıyorlardı kartal yuvalarını bulmak için. bizim burada dağ yok. bir tane tepe var. orada da kartal bulunmaz. en fazla, keklik meklik vardır. o da eğitilmez ki pokemon gibi. uysal, gariban hayvan.
(bkz: kedidir o kedi)
panter tabiki off simsiyah.
karıncalar.
bir akvaryum içine toprak doldurmak ve içine onlarca karınca koymak.
aslan gel de bana yaslan.
(bkz: ejderha) çok deli olur lan ejderha beslemek üstüne binersin o seni gezdirir..
timsah. ama büyümesin . şöyle en fazla 30 cm.de kalsın.

dürüm yaptırayım yesin deyyus. ama her zaman dürüme de para yetmez. makarna menemen falan da yesin keranacı.
(bkz: türk erkeği)
davşan * .
mümkünse ben şu ponçirik sevimli şeyi beslemek istiyorum.
hatta beslenme babası olmak istiyorum.
görsel

evet, bu güzel mahlukat türkiye direyi'nin eşsiz üyelerinden biri olan alaca sansar.
malesef alaca sansarlarımızın nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya.

ama çok şükür ki geçtiğimiz günlerde bunlardan biri aksaray kırsalında görüntülenmiş.

bu da bir başka fotoğrafı;
görsel

yalnız bu tatlı şey epey pis kokar, bu yüzden "kokarca" olarak da bilinir.
hanım hayatta eve almaz bunu, balkonda falan anca...