bugün

mezunlarının diyetisyen ünvanı aldığı yüksekokul ve fakülte ismidir.
yüzyıllar önce abuk subuk işler yapan insanların yüzünden hala günümüzde değeri bilinmeyen meslek, hacı hocalar sarmış dört bir yanı.

(bkz: nutrition and dietetics)
okumadığım için kendime kızdığım, şu an gözümdeki en ideal bölümdür. bir zamanlar beğenmediğimiz bölümün puanları şimdi nasıl da yükselmiş. güzel iştir çünkü. her gelene 'karbonhidrat diyeti uygulayacaksınız, proteinle karbonhidrat karışmayacak' gibi birşeyler söyle, 'al bu listen 2 hafta sonra yine gel' de, gelsin paralar. müşteri hiçbir zaman bitmez sadece biraz sabır gerekli. temiz iştir, gençlere tavsiye edilesidir.
herkes herşeyi bilir fakat uygulayamaz. illa para ödemesi gerekir "beslenme ve diyetetik" mezunlarına. artık çalışma alanlarıda çok genişledi. bir çok hastahanede diyetisyen var ve çoğu spor salonlarında beslenme uzmanı gerekiyor. hacettepe, ankara, yeditepe, gazi, trakya üniversitelerinde var bu bölüm. ayrıca bu sene hacettepe üniversitesi 496 puanla kapatmıştır. zannedildiği kadar düşük ve gereksiz değildir. velhasıl güzel meslektir.
labaratuar dersinde mis gibi yemekler yaptığımız, beslenme gibi gerekli bir durum için hakkını vererek de eğitimini aldığımız güzel, sevimli bölümdür.
gitmek istedigim ama gidemedigim bolum. cok para kazandirdigini duydum.
gıda müh okuyunca üzerine yüksek lisans yapılabileceğini duyduğum bölüm. fakat fi tarihinde bölüm başkanına doğruluğunu sormaya gitmiş bi öğrenci arkadaşın yediği fırçalardan dolayı başka hiçbir öğrencinin sormaya gidemediği soru'nun konusudur. bölüm mezunu çok az kişi olduğu için tanıdık da yoktur soracak. sonuçta ukte olarak kalır.
kendisi hakkında bilgi almak istediğim bölümdür, her türlü bilgiye açığım.
Benimde hazirliktan sonra girip okuyacagim bölümdür tabi cok ilginc diyaloglara sahne olur.

Bir teyze ile olan diyalogu yazayim suraya

+ oglum hangi bolumu kazandin

*beslenme ve diyetetik

+ iki yillik okuyacan benim oglum dort yillik kazandi

* yok teyzecim bende 4 sene okuyacam

+ az para alirsiniz o zaman siz ya yazik olum baska yer gelmiyormuydu

*teyzecim kendini gelistirirsen 3 5 bin arasi normal bir para alirsin yani

+ yok oglum yok kotudur sizin bolum yazik olmus size ailen cok uzulmustur simdi

* hayirlisi artik teyze ( bsg amk ya demisimdir icimden )

Boyle de ilginc diyaloglarla karsilasirsiniz teyze bizim uzak akrabaydi sonradan ogrendim ki cocugu anadoluda bir tarih bolumu kazanmis 4 yillik o yuzden boyle diyaloglara girmemek icin direk kaydirma falan yaptiginizi soyliyebilirsiniz

Not: okudugunuz bolumu soranlari 3 kategoriye ayirip oyle cevaplayin

1 bilgisi neredeyse sifir olan insanlara karsi doktorum diyin cunku diger turlu meslegin ne oldugunu anlamiyorlar

2 normal bilgili ama eksikligininde oldugunu dusundugunuz birine diyetisyenlik okuyorum deyin

3 gercekten bilgili birine de beslenme ve diyetetik okuyorum deyin .

Nede olsa benim meslegim olacak bu artik bi 4 5 yil boyunca bu entryi duzenlerim (bkz: yazarların eğlenceleri).
büyük ihtimalle bu sene tercih edeceğim bölüm, bilgili yazarlardan bilgi beklemekte kardeşiniz.
birçok bilim dalı ve disiplinin etkileşimiyle ortaya çıkmış bir bilim dalıdır. sadece bu bölümden mezun insanlara "diyetisyen" unvanı verilir.
türkiye'de ilk beslenme ve diyetetik bölümü hacettepe'de açılmış olup türkiye'nin en iyi beslenme ve diyetetik bölümü olarak başkent üniversitesiyle birlikte başı çekmektedir.
büyük ihtimalle benim de bu sene tercih edeceğim bölüm. bilgi sahibi olanlar mesaj kutuma buyursunlar.
okudğum nacizane bölüm. Hedefim fitoterapi ile bitki ilaç breaking karışımı bişiler yapmak. Belki meth dalan yaparız he yasal uyuştrucu. burayı atlarsak geleceğin bölümü hele ki ünlü birinin diyetisyeni veya bostancı nişantaşı gibi yerlerde ofis açılırsa bağdat caddesinde 200 bin olan kiralara bakarsak iyi para getirecek bölümdür.
Okumuş ya da okumakta olan yazarların görüşlerini merak ettiğim bölümdür. Mesaj kutumu aydınlatmaları dileğiyle ...
Bu bölümü okuyan veya bitirmiş olan birisiyle konuşmak isterdim.
Tanım: sağ framede bulunan mesaj bölümü mesaj atıp almaya yarar.
Varsa bu güzel ve nadide bölümde okuyan şu güzel insanda yardımcı olabilir mi?
Okunmaması gereken işsizlik garantili bölüm.
bu bölüm hakkında yardımcı olabilecek yazar var mı?
kibrit kutusundan hallice beyaz peynir. dağılabilirsiniz.
Beslenme ve diyetetik okuyan kardeşim sınava çalışacam diye odaya çekildi yatağında sütlaç kaşıklarken buldum üstad sen nası bi kralsın.
okuyandan, mezun olandan bilgi almak istediğim bölüm.
Okurken tüm arkadaş çevrenin senden diyet yazmanı beklediği bölümdür. Daha 1. Sınıftayken tüm akrabalarım yakama yapışmıştı diyet diyet diye. Daha 1. Sınıfken..
Üniversite sınavına 2012de girmiştim. Bu bölüm o yıllarda acayip revaçtaydı. Şimdi taban puanlarına inanamadım. Değeri türk lirasından hızlı düşen birşeye örnek ver, deseler artık bu bölümü örnek gösteririm.
Bu bölümde okuyan yakın bir arkadaşınız varsa veya olmuşsa her yediğinizin o an kalorisini söyleyip can sıkarlar. Diyet listesini sizin üstünüzde uygulayıp birkaç kilo verdirebilirler. Onun dışında bence bu bölüm mezunları veya öğrencileri gayet eğlenceli oluyorlar. Iş alanları nasıldır tam bilemiyorum, son senesinde olanların genelde kpss çalıştığını hatırlıyorum.
Gereksiz bölümdür. Bunların yaptığı işi doktorlar yapmalı.
güncel Önemli Başlıklar