bugün

en ünlü eseri aşk çeşmesi olan italyan heykeltraş.
(bkz: melekler ve şeytanlar)
başlık hak eden heykeltraş.

rape of proserpina heykelindeki detayına baktığım zaman bu gerçek olmalı dediğim heykelin babası.

(bkz: barok)
çoğu kişinin melekler ve şeytanlar kitabını okuduktan sonra hakkında bilgi sahibi olduğu,dünyanın gelmiş geçmiş en önemli heykeltraşlarından biri(ymiş).
mermere tam anlamıyla can vermiş heykel traşdır ayrıca kendisibarok sanatı nedir sorusunun örnekli cevabı niteliğindedir.
hoş gelmiş çıtır yazar, inşallah kızdır.
Escinsel yazar (#19407361).
sikitir bayan sandıydım ben bunu. (#19407361) entry sine mesaj attım vay amk.
yazılarıyla sözlüğe hayat veren bir yazar. iyi yazmalar.
barok akımının olmazsa olmazı, italyan mimar, heykeltraş, ressam. tam adı Giovanni Lorenzo Berninidir. günümüz romasında görebileceğimiz neredeyse her şeyin yaratıcısı, heykel sanatının dahi ustası. teistik geleneklere uygun bir yaşam sürmese de aziz petrus bazilikasının önündeki meydanı tasarlayaran profesyonel sanatçı.
bernini gibi heykeltraşlar kilden minyatürler yapıyor ve bunları büyüterek mermere geçirmesi için diğerlerini çalıştırıyordu. verilen tüm işleri yalnız yapmaya kalksaydı bernini'nin bugün hala çalışıyor olması gerekirdi (melekler ve şeytanlar, dan brown).
kendi büstünü yaparken, dehşet ifadesini yansıtabilmek için elini aynanın karşısında ateşe sokarmış. https://pbs.twimg.com/media/Cb_DSLPUsAEmuXI.jpg