bugün

acınası olmuş. zira bir çocuğun ölümünün üzerinden bile bu kadar zaman geçtikten sonra hala ondan nemalanmaya çalışanları görünce insan üzülüyor.
tabelasında berkinin kaşlarıyla dalga geçilen parktır. günahım kadar sevmem o sümsüğü lakin tipiyle dalga geçmek, karga gibi kaşlar çizmek falan yanlış.
Ak beyinsizlerin zoruna gidendir.
Bir chp'li olarak, ve akp'yi sevmeyen birisi olarak şunu söylemek isterim ki, tamamen ölü üzerinden prim yapmaktır. Şunu da söylemek isterim ki, gezi parkı olaylarında ve son olaylarda ölen insanlarımızın hepsi boşuna öldü, acı ama gerçek bir durum. Ayrıca yapılan resimi de kınıyorum, hemen hemen herkesin, nimet olarak kabul ettiği ve yere düştüğü zaman veya yerde bulunduğu zaman 3 kez öpülüp baş koyulan ekmeği ayaklar altına almak yanlıştır. Her ne kadar, resimde olsa.
şu başlık altında ölmüş bir çocuğa edilen lafları gördükçe, şu ülkenin insanlarından, daha doğrusu müslümanlardan tiksindiren parktır. şerefinizi, haysiyetinizi ... sizin hayvan herifler.

not: başlığın sözlük içindeki durumuyla ilgili değil bu tanım. part tanımlanıyor.
Yorum yapsam mi deger mi bilemedim ...bu ulkede her gun onlarca cocuk oluyor , kimi dogarken, kimi sefaletten , kimi terorden , kimi de talihsiz kazalarda can veriyor...
Hayir olen olmus tamam, oldurulmesi suctur, suclular cezasini cekmelidir de ...masumiyet susu vererek ideolojilerini ve nefretlerini el altndan sunanlara ne demeli ....
Neyse..naparsaniz yapin.

Not : goruyorum ki ekmek, nimet ayaklar altinda ..wuhuuuu subliminal mesaja bak , park tabelasi diyor zaten niyet ekmek degil...
Empati yaparsak; "keşke ekmeği kolunun altına çizselerdi." diye hayıflanmaya sebep olacak bir tabelası bulunan park. O değil de; hâlâ kimse açıklamadı, bu çocuk Okmeydanı'nda otururken nasıl Taksim'e ekmek almaya gitti? Ya da anne-babası dışarının karışık olduğunu bilirken neden yolladı bu kadar kolay?
bunu yapan ak partili zannettim. çünkü berkin elvan ekmeği kullanarak kahraman oldu. allah ekmeğin üzerine basanların belasını versin.

aa berkin elvan basmış mı gerçek hayatta? basmamış değil mi? dolayısıyla bu bela onu bu şekilde görmek isteyen zihniyete gidiyor.

sözlükte mal çok olunca her entryni editlemek zorunda kalıyosun.
berkin elvan çocuk parkı;

çocuklara oyunlardan ev olsun...

sefillere dert olsun...

not: gün gelecek çok daha güzelleri çocuklar için inşa edilecek.
dinci faşistlere dert olmayan parktır sizene.
derhal adının değiştirilmesi gereken parktır.
adı güzel olan parktır evet.
Onore mi etmişler dalga mı geçmişler belli değil.
Bu niye eleştirilmiş ki kardeşim? Bu curcunayı senin hükümetin başlattı. Şeyh saitin, iskilipli atıfın adlarinı sağa sola verirken, "cumhuriyet"in putları yıkılırken çok keyifliydiniz. Ve fakat sizin de işte putlarınız sarsılıyor. Dün cihangir islam bir konuşma yapti bugün linç ediliyor. Bu ne şiddet yiğidim daha dur hele, şimdi daha erk sizden de kaba kuvvetle susturuyorsunuz ya sonra...

Evi camdan olan başkasının evine taş atmayacaktı arkadaşım. Devlette süreklilik esasken ve en azindan ortakmış gibi davranılan değerleri varken birileri bunları yıktı.

Kendi putlarınız da yıkılacak. Mukadder. Nasıl birileri kurtuluş savaşını küçümsüyor sizin destanlarıniz da küçümsenecek, kahramanlarınız da küçük düşürülecek, hainleriniz adları işte buradaki gibi parklara, caddelere verilecek.
bir utanç vesikasıdır. evet.
alevli kartı pardon alevi kartı olmayanlar giremiyor, kesin bilgi.
Faşoların zoruna gitmiştir.
Sesli güldüm tabelasına. Tabelâdada martı bizim martı. Bu tipsiz martı berkin yerine şehidimiz eren bülbül parkı yapılsaydı alem daha karizmatik bir yüz görürdü tabelâda. Polise taş atan bir p*çi savunuyor anıyorsunuzda vatanı için şehit olan vatanevladını niye hiç anmıyorsunuz. Bu iti savunanın vatana hayrı yoktur. Polise taş atan çocuğu kahramanlaştıranlar, başı sıkışınca polisi aramasın.

Edit: Hâla ekmek martavalı yapıyorlar yok ekmek almaya giderken öldü diye. Fotoğrafı basında bile yer aldı utanın be herkes hergün ekmek almaya gidiyor yüzünde kırmızı puşi elinde sapanla mı ekmek alıyorsunuz her sabah. Birde tabelâda ekmeği ayakaltına koymuşlar, varya o martıdan çok bunu yapanlar karaktersiz, ülkenin içler acısı hali. Biraz sevin ülkenizi, değer yargılarınızı be, biraz değer verin ekmeğe, kötüyü iyi göstermeye çalışmayın bu çocuk büyüse daha büyük eylem yapsa gelse otobüse molotof atsa sizi veya bir yakınınızı öldürse sempatiniz aynı mı olur acaba, terörün ve terörizmin iyisi çocuğu yetişkini yoktur. Ekmeğini yediği vatana ihanet eden, ettiği yerden kurşunu yer.
bu kadar hırsızlık vurgunculuk

umurlarında değil

çocuk parkı rahatsız etmiş.

bre deyyus, senin reyizin değilmiydi

mekir mekir çeken.

noooldi
gereksizliktir. net.