bugün

bir özcan deniz klonu. arabesk ile başlayıp fantezi geçiş yapan şarkıcı. yakında pop ve rock' başlarsa hiç şaşırmayız.
senden cocugum olsun ıstıyorum ısımlı sapır sacma sarkının solıstıdır.
çok sevdiğim bir isimdir ama şu an sahip olduğu kişiye yakışmamaktadır. aklıma berdan mardini deyince biruni filan gibi islam bilimcileri geliyor, kaş aldıran arabeskçiler değil.
tek t ile karizmayı tavan yapabilirdi halbuki; berdan martini. bir de italyan aksanıyla okudun mu, bir aktör, bir mafya babası havası veriyor sanki. lakin senden cocugum olsun ıstıyorum diye şarkı yapan adama bu fazladır bile.
bir kadın organı gibi çenesi olan şarkıcıdır.
yaptığı sallapati şarkılarla ancak kendi dilinden anlayabilecek mahdumlarını tatmin edebilecek bünyeye sahip,büyük italyan tenoru ve de filozofu...
jinekomasti rahatsızlığından ötürü amelyat olmuş,memelerini küçültmüş mardinli şarkıcı
yazları, bodrum-nispet'te çıkan şarkıcı.
illa metroseksüel olacaksa o çenesini hal-i yoluna sokması gereken arabeskimsi kişilik.
en az özcan deniz kadar gereksiz insan.
asıl adı engin karademir olan türkücü.

(bkz: sanatçıların farklı isim kullanmaları)
keşke adını hiç değiştirmeseymiş ve müzikle falan uğraşmasaymış.*
televizyonda son gördüğümde evire çevire ütü yapan şahsiyet.son ütücüymüş esas mesleği.sanırım tekrar ütücülüğe dönmüş.
tv de gördüm göreli içimin bir türlü ısınamadığı, böyle birşey olamaz yahu tepkisini verdiğim garip canlı.. *
(bkz: lağım).
cem ceminayın ne o içki markasın mı diye sorarak tanımadığı şahış.
mardinli olduğunu duydum.
(bkz: mardinli berdan mardini)
yürüyen balta.

(bkz: ezik sarkici altug)
(bkz: dandini)
çocuk istemek amacıyla klip çeken ve kurşun yarasında oynayan anormalite abidesi.

(bkz: berdan danduni berdan tantuni)
(bkz: kıro)
(bkz: berdan): özgürlüğünü elde etmiş anlamındaysa;
özgür mardinli şeklinde dilimize çevrilebilir
gerçek ismi engin olan şarkıcı. bu isimle kaset çıkmış fakat satmamıştır. aynı kaset, isim berdan mardini şeklinde değiştirilip, ibo tarafından desteklenince patlamıştır.
son albümünün adı "hazırmısın" * olan diline tükürdüğümün insanıdır.
son albümüyle iyice kendinden nefret ettiren şarkıcımsı. şu ana kadar yaptığı albümlerle seviyesini yeterince düşürmediğini zannetmiş olacak ki; bir de albümünün çıkış parçasını cankan daki kabustan alıp,ona da iğrenç ötesi bir klip çekerek zaten olmayan karizmasını tamamen ayaklar altına almayı başarmıştır.
(bkz: bardan martini)
(bkz: barmen bir martini)