bugün

saç kesim teknikleri konusunda asgari derecede bile formasyon sahibi olunmaması nedeniyle, berberin 'abi nasıl olsun?' sorusunu yanıtlamakta bir hayli zorlanmak, kısa, baştansavma yanıtlarla geçiştirmeye çalışmak
cevaplanamaması çokta önemli değil siz çok iyi anlatsanız dahi berber muhakkak bir bokluk yapacaktır.
nasıl olsa istediğim gibi olmayacak, gene kendi bildiğine gidecek karamsarlığı yüzündendir.

ayrıca (bkz: berberlerin favori düşmanlığı).
(bkz: asosyal kişilik)
- nasıl olsun?
+ klasik olsun.
- hayırdır?
+ ne bilim hava sıcak ya, rahat edelim.
- evet aniden ısındı havalar.
+ hıı.
- senin saçlar çok çabuk uzuyor ha.
+ doğrudur abi.
- ee nasıl kesiyoruz şimdi?
+ klasik abi işte; yanlardan falan...
- çok genel oldu bu.
+ neyse abi her zaman nasıl kesiyorsan bugün de öyle kes.
- ha şöyle açık konuş canımı ye.
+ (götünü sikim be abi) haklısın.
-nasıl olsun kardeşim?
+bana yakışıcak gusel bişiler yap kafana gore.
"kısalt abi, ama çok kısa olmasın" tam tatmin etmesede sizi bu durumdan kurtarabilir.
(bkz: kola koymak)*
+ nasıl yapalım kardeş.

- ebenin amı gibi yapalım kardeş.

+ hönkkk!

- sanki güzel bir şeyler yap desem yapabilecek misin mal?

+ dikkatini çekerim makas bende.
"saç önemli değil deydirme yeter" yanıtını verememekten saçmalanası durumdur.
genellikle kafasına göre kesen, anında imajmeykırın olan iyi niyetli berberce siklenmeyeceğini bilen, berberden 1 adım öndeki insanın soğukkanlılıkla yanıtlayamamış gibi davranmasıdır o aslında.
--spoiler--
yanlardan kısalt baya bi işte üstleri az kısalt ama yan ile üst arasında fark belli olmasın bi de enseyi incelt ara makas at tam kesme yakıyor güneş.
--spoiler--

net cevap efenim.
ne kadar iyi anlatırsanız anlatın, o berber kendi bildiğini yapacaktır. o yüzden gereksiz bir işe girişmeyen insanların yapacağı eylemdir.

-'yap bir şeyler usta ya!'

ps: ama kendinizi kollarına teslim etmeden önce, apaçi kuaförü olup olmadığından emin olun. *
asosyal insanların çoğu zaman kaldığı zor durum.küçükken bu yüzden hiç istediğim gibi bir saç modeline sahip olamadım, traş olmak bana zulüm gibi gelirdi neyseki şimdi biraz aştım böyle şeyleri.
Berberlerin kendi kafasının keyfine göre kestikleri için çokta önemli olmayan sorudur.Berberlerin kendi kafasının keyfine göre kestikleri için çokta önemli olmayan sorudur.
birçok erkeğin yıllardır muzdarip olduğu durumdur.
Keşke kadınlar kadar özgüvenimiz olsa bu konuda. Kuaförü 3-4 saat esir alırlar, her istediklerini yaptırırlar, bir de adamın emeklerine bok atarlar.
Aslında bu durum askeri içtimaya çıkar gibi her sabah okulda saç traşı kontrolü yapan eğitim sisteminden kaynaklanıyor sanırım. Çünkü "aman öğretmen kızmasın, dayak yemeyelim, favorimizden tutulup ayaklarımız yerden kesilmesin *" diye "öğrenci traşı" kavramı oluşmuştur berberlerde ve öğrencilerde. Sen o özgüveni kendinde hissedip berbere şöyle yapalım desen bile berber bildiğini okur, öğrenci traşıyla yollardı seni evine.

O pısırıklık biz erkekleri zamanla berber karşısında sessizliğe itti. Hiçbir zaman istediğimiz saçı yaptıramadık. Daha sonra değişik saç stillerine özendik. Üniversiteliydik artık. içtima filan yoktu. Ama bazen saçınızın yapısı gereği, bazen de berberin o saçı asla yapamayacağını düşündüğümüz için sessiz kaldık yine o koltukta.

Çok şükür ki; 3 numara traş olduğumuzda "ahahaha bitllenmiş bu çocuk, bit-li ço-cuk bit-li ço-cuk ahahaha" diye dalga geçilmeyen yıllarda yaşıyoruz da özgüvenimiz yerine geliyor. Evet artık konuşabiliyoruz o koltukta.

+ nasıl yapalım abi?
- Yanlar 2 numara, üstler 3,ense natural.
+ Bence de abi en güzeli!

Haydi hayırlı traşlar...
isterseniz yarım saat anlatın yine istediniz gibi olmaz.
- nasıl yapalım abi?

+ kısa olsun.

- az, çok?

+ çok kısa, ama öyle aşırı kısa da değil ha!

- anlayamadım.

+ neyse sen başla, ben dur deyinceye kadar da devam et.

- tamam, dalıyorum ben.

+ hadi bismillah!
Bence anal sex olarak yüzde 80 i evet.
Ama vajinal olarak yüzde 40 ı geçmez.
bizim berber bana öyle bir dert bırakmıyor.

- nasıl olsun abicim her zaman ki gibi mi?
- hı hı
- tamam o zaman....
- ( hafif bi burukluk olmuyo değil içimde ama )
(bkz: berberin unutulmaz karakterleri)
nasıl yapalım değil de şöyle yapalım süper olur diye önerilerle gelebilen bir berber isterim. o berbere gel berber derim, gel beraber içelim...
(bkz: çalışamadım hocam)
ne dersen de o kafasına göre kesecektir zaten.
-nasıl olsun hacı nasıl yapalım
+şöyle yanlardan fazla alma ya da önler de düz olsun. aslında blablabla
-ne soruyorumki sana zaten kafama göre kesicem aq.
+neeeey.
*