bugün

oy oy oy oy peşinde koşmak. bu olsa gerek.
sevgili başbakanın ağzından düşmeyen söylemdir.

--spoiler--
benim kürt kardeşimmmm
--spoiler--
buram buram saçmalık kokan söylem.
öz kardeşimin bile bana kardeşim demesi çok samimiyetsiz gelirken başkasının bana kardeşim deme mantığını hiç anlamıyorum. samimiyetsizliğin, zevzekliğin, içten pazarlıklı olmanın daniskasıdır bu. kimse kimsenin kardeşi olmak zorunda değildir ama birbrine tahammül etmek zorundadır.
tam anlamıyla mantık hatasıdır.
etnik siyasetinizi sikeyim diyerek ortama huzursuzluk katacağım bir eylemdir.
kürt cahildir,
kürt saftır.
kürdü kandırmak kolaydır.
kürde bir insan ve bir yurttaş olduğunu göstermek yerine sen kürtsün sen müslümansın demek orospu çocukluğudur.
kürde sen kürtsün demeden önce sen de bir bireysin, sen de bir yurttaşsın demek gerekir.
cehaleti din ile perçinleyip üstüne de kürt milliyetçiliğini dayatırsan bunun adı tayyipliktir.
tayyibin kardeşleri benim kardeşim değildir.
benim bu yurtta yurttaş kardeşlerim olmalıdır,
dindaş veya ırkdaş değil.
hadi şimdi siktirin gidin kapitalist kan çukurlarınıza.
söylenmesi zor olmaması gerekir. aynı allaha, aynı peygambere, aynı kitaba ve aynı vatana iman ettiğimiz, allahın buyruğu olan "müslüman müslümanın kardeşidir" sözüne itikat ettiğimiz, bin yıldır her türlü yoklukta ve savaşta yan yana olduğumuz bir avrupa futbol maçında bir kürt kahvesinde (mardin) trabzonspor gol atınca sevinen kürtlere şahit olduğumuz, cenazemizde, düğünümüzde hep yanımızda olan bir halk'a " kardeşim" demeyeceğizde kime diyeceğiz?...
aşağılık kompleksini kurnaz bir etiketle derinleştirmektir. kardeşlikle ilgili kimsenin problemi yok zaten,insan olmaksa herkes bu fiziki özelliklere sahip, kimse anasız dünyaya gelmedi ekmek,iş gibi klasik sözlerin ötesinde onlara korkmadan dilinizi,kültürünüzü konuşun yaşayın denilmeli aynı coğrafyada harmanlandık birbirimizden korkmadığımızı bu şekilde gösterin.
söylemek istediğim bir sözdür. siyasetçilerimiz, özellikle başbakan tarafından sıkça dile getirilen söylem.

benim kürt halkına kardeşim diyebilmem için, terör örgütüyle bir alakası olmaması; ya da ayrılıkçı bir düşünce içerisinde olmaması lazım. Hayır sorarım, mevcut hükümetin eş başkanı olduğu bir proje ile kurabildiğin o devletin nasıl kurulduğunu? çocuklarına ne diye anlatacaksın, torunlarına ne anlatacaksın? yola mayın döşer, köylerden öğretmen kaçırır, yandaşımız olmayan köyleri basar bebekleri bile öldürürdük mü diyeceksin? Nerede sende o yürek!
annesi bir kürt ile cima eden birinin sözü olabilir.
sadece sünni kürtlere hitaben söylenmiştir. erdoğan'ın kardeşi olabilmek için tek ve yeter şart sünni olmaktır.
yani önce bir tanrıya inanıyor olmak, sonra erdoğan ile aynı tanrıya inanıyor olmak ve onunla aynı şekilde ibadet ediyor olmak gereklidir.
örneğin ateist, hristiyan ve alevi olan kürtler kardeşimiz değildir; onların canı çıksındır.
(bkz: benim din ve mezhep kardeşim)
esasen sevgili kürtler, sünni olmak da yeterli değil. mesela ben kardeş değilim. neden? sünniyim ama başımı bağlamıyorum. mesela ben bu ülkenin öz evladı değilim. neden? sünniyim ama imam hatip lisesi öğrencisi olmadım. sünniyim ama cemaatin kuran kurslarına, sohbetlerine de gitmedim. sünniyim ama atatürk düşmanı ve laiklik karşıtı değilim, şeriat istemedim. demek ki benim dini hassasiyetlerim yok(!). demek ki bende sömürebilecek bir şey yok. o zaman kardeş mardeş değiliz.
'herkes eşit, bazıları daha eşit bu hayatta' mantalitesini benimsemiş başbakanımızın kardeşlikten anladığı budur.
vatandaş hala, diğerleri daha mı iyi yönetecek sanki diye, adalet terazisi hepten bozuk ve ayrıştıcı bir başkana sahip bu partiye oy vermekte.
'ben kimsenin kardeşi olmak istemiyorum. herkes için eşitlik ve adalet istiyorum.' diyememekte halk.
tayyip erdoğan lafıdır.

ancak bunu hiçbir zaman söyleyemeyecektir ;

(bkz: benim alevi kardeşim)
süreççi kürt solcularının* bayıla bayıla dinlediği, sayın başbakanın ifadesi.
hepimiz kardeşken bazılarımızın daha kardeş olduğunu gösteren söz.
bölücü olmayana eyvallah. olan ise değil kardeşim, benim ayağıma paspas bile olamaz.
etnisite siyasetinin süslü laflarından. tarih bunları lanetle anacak.
benim leş gibi kokan barzo kılıklı kardeşim olamaz .
(bkz: samimiyetsizlik)
yaşasın halkların kardeşliği kardeşim.
benim kürt kardeşime, türkçe fatura yolladılar.
vergisini, faturasını kendi ödesin artık. sıçar gibi çıkarttığı eniklerine de kendi baksın...
türk milletinin bir ferdidir.
bölücü örgütle bağı olmadığı ve tüm türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının yükümlülüklerini yerine getirdiği sürece kürt,türk,çerkez vs farketmez hemşehrim ve kardeşimdir.
başta söylediğim kardeşim kelimesini geri alıyorum, bugün k*rdistan için naptınız anlatsanıza, kaç öşek, kaç yenge feda ettiniz, kaç kaçak sigara satıp, kaç köy bastınız ?
(bkz: türklerin kurtlarla sevişip kürtlere laf atması)
Bir hitap şekli, samimi olmayanından.