bugün

Beni dünyanın en güzel Varlığı olarak gören tek kadın, benim güzel annem, kimse onun kadar bilememiştir kıymetimi ve kimse onun kadar çekmemiştir nazımı, kimsenin Ayakları cennet kokmuyor onunki kadar ve kimsenin elleri onunki kadar ısıtmadı içimi , benim annem güzel annem , hiçkimseye Duygularımı belli edememek , sevdiğimi yeterince göstermemek gibi bir işgenceyi taşımasaydım keşke omuzlarımda , en çok sana olan sevgimi gösterirdim o zamn, en çok seni mutlu ederdim sevgimle..
benim annem güzel annem...
notaları:

do-re-mi-mi-mi-fa-mi-re
benim annem güzel annem

re-mi-fa-fa-sol-fa-mi
beni al kollarına

sol-fa-mi-mi-mi-fa-sol-mı-
kucağında okşa beni

sol-fa-mi-mi-re-do-si-la
ninniler söyle bana

şeklindedir.
kesinlikle çocukluktan nefret etmeye sebep olan, çocukken kişinin psikolojisini bozan ve genelde anaokulunda söyletilen şarkıdır.

anne sevgisi böyle mi aşılanır? ağlamamak için şekilden şekle girdiğimi hatırlıyorum. annemi falan özlerdim hep. ulan gelmişiz 6-7 yaşına, yavaş yavaş ortama, sokağa falan ayak uyduruyoruz, annemizde ayrı kalıyoruz bir şeylere alışmaya çalışıyoruz, anneye bağlama çabası ne? az mı ağladım ulan anneme sarılıp eve gelince "ben seni okulda çok özlüyom" diye?

söyletmeyin şunu çocuklara, başlığını görünce bile sinirleniyorum anasını satayım, şu halimle ağlarım lan bunu söylesem.
küçükken kimden duyarsam duyayım nedense manyak gibi ağlamaya başladığım şarkı. hatta dayım bilerek beni ağlatmak için söylerdi, flütle falan çalardı o derece.
kimi ebeveynlerin çocuklarını uyutmak için söylediği şarkı. bundan sonra ninni kıvamına gelmiştir.
herkesin annesi kendine güzel. zira başka birisi tarafından annenin güzel bulunması sorunlar yaşatabiliyor.
bir ara filiz makarna reklamında kullanılmış şarkı
kokusunun eşi benzeri olmayan,
sevgisinin yerine hiçbir sey konmayan,
şevkatine başkasında rastlanmayan,
güven ve huzur veren,
başını yaslayınca göğsüne tüm dünyayı unuttuğun,
yegane insandır. iyi ki vardır. melektir.
(bkz: gurbetteki cocuguna koli gonderen anne)
kuzguna yavrusu şahan görünürken şahana, annesinin, zümrüdüanka kuşu şeklinde göründüğünü gözümüze sokan söz.
her anneneler gününde annemize söylemek zorunda hissettirildiğimiz şarkıdır.
Dün gece bir rüya gördüm adlı filmde uyuşturucu bağımlısı lale (pelin batu)nin dilinden düşürmediği şarkıdır. Pelin batuetkisi midir bilmem kulağa çok hoş gelir.
hala duyulduğunda burnunun direğini sızlatan çocukluk yıllarına özlemi anımsatan şarkıdır.
Annesini kaybetmişlerden duyulduğunda daha da bir hüzünlendiren okul şarkısı.

Sözleri ise şöyledir:

Küçücükken başucumda
Bana ninni söylerdin
Sabahları uyanınca
Beni okşar severdin

Benim annem güzel annem
Beni al kollarına
Kucağında uyut beni
Ninniler söyle yine

Bugün hala kulağımda
Çınlıyor tatlı sesin
Benim annem kalbimin sen
En güzel yerindesin

Benim annem güzel annem
Beni al kollarına
Kucağında uyut beni
Ninniler söyle yine
"beni al kollarına,
kucağında okşa beni,
ninniler söyle bana"
sözlerine sahip, melodi bakımından hüzünlü tınılara sahip bir çocuk şarkısı.