bugün 335 başlık

benim annem güzel annem

1. 1 1
    "beni al kollarına,
    kucağında okşa beni,
    ninniler söyle bana"
    sözlerine sahip, melodi bakımından hüzünlü tınılara sahip bir çocuk şarkısı.
  2. 1 1
    Annesini kaybetmişlerden duyulduğunda daha da bir hüzünlendiren okul şarkısı.

Sözleri ise şöyledir:

Küçücükken başucumda
    Bana ninni söylerdin
    Sabahları uyanınca
    Beni okşar severdin

Benim annem güzel annem
    Beni al kollarına
    Kucağında uyut beni
    Ninniler söyle yine

Bugün hala kulağımda
    Çınlıyor tatlı sesin
    Benim annem kalbimin sen
    En güzel yerindesin

Benim annem güzel annem
    Beni al kollarına
    Kucağında uyut beni
    Ninniler söyle yine
  3. 2 2
    hala duyulduğunda burnunun direğini sızlatan çocukluk yıllarına özlemi anımsatan şarkıdır.
  4. 0 0
    Dün gece bir rüya gördüm adlı filmde uyuşturucu bağımlısı lale (pelin batu)nin dilinden düşürmediği şarkıdır. Pelin batuetkisi midir bilmem kulağa çok hoş gelir.
  5. 0 0
    her anneneler gününde annemize söylemek zorunda hissettirildiğimiz şarkıdır.
  6. 3 3
    kuzguna yavrusu şahan görünürken şahana, annesinin, zümrüdüanka kuşu şeklinde göründüğünü gözümüze sokan söz.
  7. 1 1
    yerini kağızmana ısmarladım nar gele nar gele ye bırakmış ilk öğretim şarkısıdır.
  8. 0 0
    (bkz: gurbetteki cocuguna koli gonderen anne)
  9. 1 -1
    bazen söylenebilecek sözdür.
    şayet herzaman söylendiğinde anne şımarır, dizginleri ele alır ve kurtul kurtulabilirsen.
    sonra dışarıya çıkmak istediğinde hastayım, başım ağrıyor sen beni bırakıp gidiyorsun, teyzenlerde gelicekti ama vs gibi söylemlere başlayabilir.
    hadi çıktın diyelim bir şekilde yarım saat sonra bu güzel annemiz tarafından aranırız hemen eve gel kendimi iyi hissetmiyorumları duyarız ve ipe ipe eve gideriz.
    herşeyi dozunda yapmak lazım.
    şımarır.
  10. 0 0
    kokusunun eşi benzeri olmayan,
    sevgisinin yerine hiçbir sey konmayan,
    şevkatine başkasında rastlanmayan,
    güven ve huzur veren,
    başını yaslayınca göğsüne tüm dünyayı unuttuğun,
    yegane insandır. iyi ki vardır. melektir.
  11. 0 0
    bir ara filiz makarna reklamında kullanılmış şarkı
  12. 0 0
    herkesin annesi kendine güzel. zira başka birisi tarafından annenin güzel bulunması sorunlar yaşatabiliyor.
  13. 0 0
    kimi ebeveynlerin çocuklarını uyutmak için söylediği şarkı. bundan sonra ninni kıvamına gelmiştir.
  14. 1 1
    küçükken kimden duyarsam duyayım nedense manyak gibi ağlamaya başladığım şarkı. hatta dayım bilerek beni ağlatmak için söylerdi, flütle falan çalardı o derece.
  15. 0 0
    kesinlikle çocukluktan nefret etmeye sebep olan, çocukken kişinin psikolojisini bozan ve genelde anaokulunda söyletilen şarkıdır.

anne sevgisi böyle mi aşılanır? ağlamamak için şekilden şekle girdiğimi hatırlıyorum. annemi falan özlerdim hep. ulan gelmişiz 6-7 yaşına, yavaş yavaş ortama, sokağa falan ayak uyduruyoruz, annemizde ayrı kalıyoruz bir şeylere alışmaya çalışıyoruz, anneye bağlama çabası ne? az mı ağladım ulan anneme sarılıp eve gelince "ben seni okulda çok özlüyom" diye?

söyletmeyin şunu çocuklara, başlığını görünce bile sinirleniyorum anasını satayım, şu halimle ağlarım lan bunu söylesem.
  16. 1 1
    notaları:

do-re-mi-mi-mi-fa-mi-re
    benim annem güzel annem

re-mi-fa-fa-sol-fa-mi
    beni al kollarına

sol-fa-mi-mi-mi-fa-sol-mı-
    kucağında okşa beni

sol-fa-mi-mi-re-do-si-la
    ninniler söyle bana

şeklindedir.
  17. 1 -1